Συγκριτικό F800gs ADV-Africa 1000- 800XCx

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Δηλαδή εννοείς πως είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που αγοράζουν μηχανή λογω ονόματος και πρεστίζ.

Νομίζω πως ο κονκώστης δε το πιστεύει αυτό. Άσε που έχει ομολογήσει πολλάκις πως αν είχε βγει το Tenere όταν πήρε το Transalp θα είχε πάρει αυτό. Και ξέρεις... δεν είναι ο μόνος Transalpας που το έχει πει! ΚρυφοTenereδες θα βρεις πολλούς, από το άχτι τους για το Tenere έχουν κάνει τόσες κακεντρεχείς "δηλώσεις" που δεν τολμούν στα forum να ομολογήσουν το πόθο τους!

:D :p


Στάλθηκε από το τηλέφωνο που βρίσκεται στο BAR του JOE
οπως το ειπες....νομιζεις
οπως νομιζεις οτι εχει ομολογησει και μαλιστα πολλακις οτι θα επαιρνε tenere:p:mooning:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
και εδω ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα...
το αφρικα εχει στην ευρωπη,οσο εχουν τα f800gs & xcx800 ,σ αυτην την τιμη το αφρικα ειναι μονοδρομος και καλυτερο απο τον ανταγωνισμο του.
μην κοιτατε στην μπανανια ποσο πουλιεται (ελλαδα)
Ωπα φιλαράκι...είπαμε...μονόδρομος είναι το GS (το πρόλαβε) :D
Αν θέτε οι Χοναδαίοι κάποιο δρομίσιο χαρακτηριστικό για το Αφρικα ,να βρείτε κάτι άλλο.
Μπορείτε πχ να λέτε ελεύθερα οτι ,το Αφρικα είναι λεοφωρειόδρομος ή καρόδρομος.:p
Διαλιέχτε..:roflmao:


οπως το ειπες....νομιζεις
οπως νομιζεις οτι εχει ομολογησει και μαλιστα πολλακις οτι θα επαιρνε tenere:p:mooning:
Μαστρο-Κλούνη...ή ξεχνάς...ή δεν ακούς...ή κάνεις πως δεν ακούς.
Το'χει πεί πολλές φορές.
Τελευταία ήταν χθές βράδυ.
Του αρέσει -είπε- και θα το παιρνε.
Και στο καπάκι είπε βέβαια οτι είναι και "απάτη". :laugh:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
οπως το ειπες....νομιζεις
οπως νομιζεις οτι εχει ομολογησει και μαλιστα πολλακις οτι θα επαιρνε tenere:p:mooning:
Καλά εσύ πρέπει να βραβευτείς με το χρυσό βατόμουρο* ή νομίζεις πως δε τα μαθαίνω. "Να" σου κάνει να είχες ένα Tenere...

Το χρυσό βατόμουρο θα το κερδίσεις γιατί δίπλα σου το είχες αλλά...

...η αλήθεια είναι ότι το Transalp ταιριάζει πιο πολύ :pointu:
 

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Καλησπερα παιδια... Αν και μπαινω σπανια σε κουβεντες,απλα σαν πρωην κατοχος(εδω και 1 μηνα περιπου) bmw gs 1200 και υποψηφιος αγοραστης της africa,την οποια και εκανα πριν μια εβδομαδα test ride,εχω να παραθεσω οτι συμφωνω στα παντα με ολους σας και ΝΑΙ τιμολογιακα ειναι ακριβο το africa,ποσω μαλλον αν αναλογιστεις τους μισθους της Ελλαδας... Ομως το Africa εν μερει δικαιολογει την τιμη του γιατι οπως σωστα ειπωθηκε παραπανω εχει χτισει ενα ονομα ολα αυτα τα χρονια... Το αν καποιος ειναι χαζος αν παρει κατι μονο απο το ονομα ή οχι εχει να κανει με το ποσο κολλημενος ειναι με την honda,με το οτι δικο του ειναι το πορτοφολι και τα καταθετει οπου θελει... Σε αυτο που ηθελα να καταληξω εγω ειναι οτι μεγαλο ρολο στην τιμη μιας μοτο παιζει η χωρα κατασκευης της... Η Africa ειναι μια μηχανη η οποια κατασκευαζεται εξ'ολοκληρου στην Ιαπωνια,με ενα μοτερ που ειναι φτιαγμενο ειδικα για αυτην την μηχανη... Αν και εχει την δυνατοτητα η honda για την αγορα της ευρωπης να κατασκευασει την μοτο σε καποιο εργοστασιο της που βρισκεται στην ευρωπη(πχ Ιταλια)... ετσι γλιτωνει τα μεταφορικα και ποσους αλλους φορους... παρολα αυτα εκεινη επιλεγει να το κατασκευασει στην Ιαπωνια για τους δικους της λογους... ολοι ξερουμε την διαφορα στην συναμορολογηση και στην ποιοτητα βαφης-πλαστικων ενος γιαπωνεζικου made in japan και ενος γιαπωνεζικου made in malaisia-italy-spain κτλ.. Σαν παραδειγμα βαζω τα honda crf 250 l και yamaha wr 250 r... 2 γιαπωνεζικα εντουρο 250 κυβικων με το μεν honda να κατασκευαζεται Ιταλια και εχει κοστος 4980 ευρω και το μεν yamaha να κατασκευαζεται Ιαπωνια με κοστος 7600...!!! Και για να επανελθω στο africa και να κλεισω με αυτο λεγοντας μου καποιος οτι γιατι Αγγλια και Γαλλια να κοστιζει η africa 1500 φθηνοτερα..;;; Οπως πολυ σωστα ειπωθηκε παραπανω ειναι θεμα αντιπροσωπου... Αξιζει τα λεφτα της ή εστω τα 1500 ευρω επιπλεον απο μια γαλλικη ή βρετανικη africa...;;; Η αποψη μου ειναι οτι 13500 που πωλειται στην Γαλλια πιστευω οτι ειναι μια βατη τιμη..
Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα θελησα να πω την γνωμη μου μιας και ελαχιστες φορες γραφω και ο λογος ειναι οτι ολοι με καλυπτετε με τον εναν ή με τον αλλον τροπο στα ερωτηματα που τιθονται και χαιρομαι πολυ να μπαινω και να βλεπω συζητησεις ανθρωπων που λατρευουν την off road μοτοσυκλετα σε οποια μοτοσυκλετιστικη σχολη και αν ανηκουν...!!!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
-
Καλησπερα παιδια... Αν και μπαινω σπανια σε κουβεντες,απλα σαν πρωην κατοχος(εδω και 1 μηνα περιπου) bmw gs 1200 και υποψηφιος αγοραστης της africa,την οποια και εκανα πριν μια εβδομαδα test ride,εχω να παραθεσω οτι συμφωνω στα παντα με ολους σας και ΝΑΙ τιμολογιακα ειναι ακριβο το africa,ποσω μαλλον αν αναλογιστεις τους μισθους της Ελλαδας... Ομως το Africa εν μερει δικαιολογει την τιμη του γιατι οπως σωστα ειπωθηκε παραπανω εχει χτισει ενα ονομα ολα αυτα τα χρονια... Το αν καποιος ειναι χαζος αν παρει κατι μονο απο το ονομα ή οχι εχει να κανει με το ποσο κολλημενος ειναι με την honda,με το οτι δικο του ειναι το πορτοφολι και τα καταθετει οπου θελει... Σε αυτο που ηθελα να καταληξω εγω ειναι οτι μεγαλο ρολο στην τιμη μιας μοτο παιζει η χωρα κατασκευης της... Η Africa ειναι μια μηχανη η οποια κατασκευαζεται εξ'ολοκληρου στην Ιαπωνια,με ενα μοτερ που ειναι φτιαγμενο ειδικα για αυτην την μηχανη... Αν και εχει την δυνατοτητα η honda για την αγορα της ευρωπης να κατασκευασει την μοτο σε καποιο εργοστασιο της που βρισκεται στην ευρωπη(πχ Ιταλια)... ετσι γλιτωνει τα μεταφορικα και ποσους αλλους φορους... παρολα αυτα εκεινη επιλεγει να το κατασκευασει στην Ιαπωνια για τους δικους της λογους... ολοι ξερουμε την διαφορα στην συναμορολογηση και στην ποιοτητα βαφης-πλαστικων ενος γιαπωνεζικου made in japan και ενος γιαπωνεζικου made in malaisia-italy-spain κτλ.. Σαν παραδειγμα βαζω τα honda crf 250 l και yamaha wr 250 r... 2 γιαπωνεζικα εντουρο 250 κυβικων με το μεν honda να κατασκευαζεται Ιταλια και εχει κοστος 4980 ευρω και το μεν yamaha να κατασκευαζεται Ιαπωνια με κοστος 7600...!!! Και για να επανελθω στο africa και να κλεισω με αυτο λεγοντας μου καποιος οτι γιατι Αγγλια και Γαλλια να κοστιζει η africa 1500 φθηνοτερα..;;; Οπως πολυ σωστα ειπωθηκε παραπανω ειναι θεμα αντιπροσωπου... Αξιζει τα λεφτα της ή εστω τα 1500 ευρω επιπλεον απο μια γαλλικη ή βρετανικη africa...;;; Η αποψη μου ειναι οτι 13500 που πωλειται στην Γαλλια πιστευω οτι ειναι μια βατη τιμη..
Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα θελησα να πω την γνωμη μου μιας και ελαχιστες φορες γραφω και ο λογος ειναι οτι ολοι με καλυπτετε με τον εναν ή με τον αλλον τροπο στα ερωτηματα που τιθονται και χαιρομαι πολυ να μπαινω και να βλεπω συζητησεις ανθρωπων που λατρευουν την off road μοτοσυκλετα σε οποια μοτοσυκλετιστικη σχολη και αν ανηκουν...!!!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μια χαρά τα λες άνθρωπε μου, μη κοιτάς τις κάποιες υπερβολές μας, έχουμε χρόνια "προβλήματα" να λύσουμε εμείς. :friendship:

Από μας που κάνουμε αντίλογο κανένας -μάλλον- δε θα πάρει το Africa. Το δυο γάιδαροι μάλωναν σε ξένο αχυρώνα το έχεις ακουστά;
 

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Μια χαρά τα λες άνθρωπε μου, μη κοιτάς τις κάποιες υπερβολές μας, έχουμε χρόνια "προβλήματα" να λύσουμε εμείς. :friendship:

Από μας που κάνουμε αντίλογο κανένας δε θα πάρει το Africa. Το δυο γάιδαροι μάλωναν σε ξένο αχυρώνα το έχεις ακουστά;
Στεφανε παντα ηθελα να μιλησω μαζι σου για 2 λογους:
1.Γιατι εχεις πολυ ορθη σκεψη και κριτικη οπως σχεδον ολοι εδω μεσα για αυτο και αρεσκομαι να μπαινω εδω και να διαβαζω τα ποστ σας και....
2. Γιατι ενα απο τα μηχανακια που γλυκοκοιτουσα απο την στιγμη που εφυγε η gs 1200,ηταν το tenere 660,αλλα με χαλασαν καποια πραγματα πανω του που ποτε η yamaha απο το 2008 δεν εκανε κατι για να τα βελτιωσει... Ισως γιατι θα μεγαλωνε το κοστος κτησης της... Ομως το δικο σου,οπως και του γατου τα βλεπω και με τις βελτιωσεις που τα κανατε διαβαζοντας το σχετικο thread,ειναι κουκλια...!!!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Στεφανε παντα ηθελα να μιλησω μαζι σου για 2 λογους:
1.Γιατι εχεις πολυ ορθη σκεψη και κριτικη οπως σχεδον ολοι εδω μεσα για αυτο και αρεσκομαι να μπαινω εδω και να διαβαζω τα ποστ σας και....
2. Γιατι ενα απο τα μηχανακια που γλυκοκοιτουσα απο την στιγμη που εφυγε η gs 1200,ηταν το tenere 660,αλλα με χαλασαν καποια πραγματα πανω του που ποτε η yamaha απο το 2008 δεν εκανε κατι για να τα βελτιωσει... Ισως γιατι θα μεγαλωνε το κοστος κτησης της... Ομως το δικο σου,οπως και του γατου τα βλεπω και με τις βελτιωσεις που τα κανατε διαβαζοντας το σχετικο thread,ειναι κουκλια...!!!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αφήνω στην άκρη τα κομπλιμέντα που κάνεις στον ΣΤΦ :),και περνάω στο ζουμί ,δηλ στο (2)
και ερωτώ: Και γιατί δεν το΄λεγες ωρε σύντροχε οτι τα γλυκοκοιτούσες ,πρίν δώκεις το GS ,να κανονίζαμε μιάν ανταλλαγούλα ,με διαφορά απο μέρους μου(έτσι δεν το λένε):D

Να'σαι πάντα καλά κ όρθιος και ΚΑΛΟ-ΤΑΞΙΔΟ το CRF1000.:friendship:
 

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Αφήνω στην άκρη τα κομπλιμέντα που κάνεις στον ΣΤΦ :),και περνάω στο ζουμί ,δηλ στο (2)
και ερωτώ: Και γιατί δεν το΄λεγες ωρε σύντροχε οτι τα γλυκοκοιτούσες ,πρίν δώκεις το GS ,να κανονίζαμε μιάν ανταλλαγούλα ,με διαφορά απο μέρους μου(έτσι δεν το λένε):D

Να'σαι πάντα καλά κ όρθιος και ΚΑΛΟ-ΤΑΞΙΔΟ το CRF1000.:friendship:
Χαχαχα ειδες...;;; Δεν το σκεφτηκα καν.... ενδιαφερουσα η προταση σου για μια απλη ανταλλαγη...!!!! Οσο για το africa πρεπει να το σκεφτω αρκετα καλα γιατι με πολυ λιγοτερα λεφτα υπαρχουν κατι ελαφρως μεταχειρισμενες "σειρηνες" που ακουν στο ονομα ktm 990 adventure και ειδικα η εκδοση r,που ειναι μουρλια...!!!! Ειδωμεν... :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Χαχαχα ειδες...;;; Δεν το σκεφτηκα καν.... ενδιαφερουσα η προταση σου για μια απλη ανταλλαγη...!!!! Οσο για το africa πρεπει να το σκεφτω αρκετα καλα γιατι με πολυ λιγοτερα λεφτα υπαρχουν κατι ελαφρως μεταχειρισμενες "σειρηνες" που ακουν στο ονομα ktm 990 adventure και ειδικα η εκδοση r,που ειναι μουρλια...!!!! Ειδωμεν... :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
To 990R όντως είναι "σειρήνα" ,και μάλιστα άγρια.
Αλλά είναι λίγα κ παίζουν κοντά στα 10Κ.
Αν δεν έχεις πρόβλημα με το ύψος του ,χτύπα το ,αλλά να συνυπολογίσεις στο κόστος και τις ενυδατικές κρέμες προσώπου ,γιατί διαφορετικά θα αποκτήσεις ρυτίδες απο το μόνιμο χαμόγελο που θα σου βγάζει. :)
 

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
To 990R όντως είναι "σειρήνα" ,και μάλιστα άγρια.
Αλλά είναι λίγα κ παίζουν κοντά στα 10Κ.
Αν δεν έχεις πρόβλημα με το ύψος του ,χτύπα το ,αλλά να συνυπολογίσεις στο κόστος και τις ενυδατικές κρέμες προσώπου ,γιατί διαφορετικά θα αποκτήσεις ρυτίδες απο το μόνιμο χαμόγελο που θα σου βγάζει. :)
Ειμαι 1.93... Δοξα τον Θεο με εδωσε μπολικο υψος... Να σου κανω μια ερωτηση off topic... Αν ησουν 31 χρονων,αγαμος και με μηνιαια αμοιβη απο την δουλεια σου λιγο πιο πανω απο 1000 ευρω και θα ηθελες μια μοτο να πηγαινει και χωμα και σου δινανε την επιλογξ μιας καινουργιας africa και μιας μεταχειρισμενης 990 αdventure...Ποια θα επελεγες εσυ...;;; Απευθυνω την ερωτηση αυτη σε καποιον που εχει πλεον γραψει αρκετα μοτοσυκλετιστικα χλμ και στην ερωτηση μεσα βαλε και ολα τα θετικα και αρνητικα και των 2 μοτο... sorry για την off topic ερωτηση αλλα τον βρηκα ευκαιρο τον γατο και ειπα να εκμεταλευτω την αποψη του...

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τώρα μου βάνεις δύσκολα ,γιατί δεν έχω οδηγήσει την κΑφρικα ,οπότε ,πως θα μπορούσα να έχω συγκριτική άποψη?
Βασικά η απάντηση είναι απλή: Πάρε αυτήν που γουστάρεις!
Τώρα:Αν τις γουστάρεις κ τις δύο & Αν είσαι εσύ στη φωτό του avatar
Πάρε το 990R :) τώρα που βράζει το αίμα σου (είναι και εποχή που ευνοεί τις αγορές των μεταχ.);)
Ζήστο - πιές το - κι όταν το βαρεθείς ,κ νιώσεις οτι θέλεις κάτι πιό ήρεμο κ πιό σύγχρονο ,χτύπα το Αφρικα ,και σε καμιά 20αριά χρόνια ,ξαναπαίρνεις το GS.:laugh:

(Ανάποδα τα'κανες κι εσύ βρε αδερφάκι μου ...κατω απο τα 30 με GS ???):confused:


EDIT-ΥΓ: Σου απάντησα στο 2ο ενικό ,γιατί εγώ ,αν είχα τα νιάτα σου ,κ την "λευτεριά" σου ,θα'χα ήδη το 990R (κι ένα RSV4 για την μΠίστα):happy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Τώρα μου βάνεις δύσκολα ,γιατί δεν έχω οδηγήσει την κΑφρικα ,οπότε ,πως θα μπορούσα να έχω συγκριτική άποψη?
Βασικά η απάντηση είναι απλή: Πάρε αυτήν που γουστάρεις!
Τώρα:Αν τις γουστάρεις κ τις δύο & Αν είσαι εσύ στη φωτό του avatar
Πάρε το 990R :) τώρα που βράζει το αίμα σου (είναι και εποχή που ευνοεί τις αγορές των μεταχ.);)
Ζήστο - πιές το - κι όταν το βαρεθείς ,κ νιώσεις οτι θέλεις κάτι πιό ήρεμο κ πιό σύγχρονο ,χτύπα το Αφρικα ,και σε καμιά 20αριά χρόνια ,ξαναπαίρνεις το GS.:laugh:

(Ανάποδα τα'κανες κι εσύ βρε αδερφάκι μου ...κατω απο τα 30 με GS ???):confused:
Ε να... Για αυτο μου αρεσει να μιλαω με μεγαλυτερους σε ηλικια απο μενα ανθρωπους... Ειναι κατασταλαγμενοι και σου δινουν ευστοχες απαντησεις...!!!!! Παντως οταν γινει η αγορα,οποια και αν ειναι αυτη θα επανελθω με φωτος και θελω να με παρετε μαζι σας για μια πουροντουραδα....!!!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ευπρόσδεκτος ρε φίλε στις ΠουροΝτουράδες ,όπως είναι κ όλοι όσοι γουστάρουν την ίδια φάση κ εκπέμπουν στο ίδιο εγκεφαλικό μήκος κύματος.;)
Αλλά εσύ είσαι ΝεοΝτούρος ,και η παράδοση απαιτεί ,οι ΠουροΝτούροι να δοκιμάζουν ανελέητα τα μηχανάκια των ΝεοΝτούρων.:D
Να μη λες οτι δε στο 'παμε.:p
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Καλά εσύ πρέπει να βραβευτείς με το χρυσό βατόμουρο* ή νομίζεις πως δε τα μαθαίνω. "Να" σου κάνει να είχες ένα Tenere...

Το χρυσό βατόμουρο θα το κερδίσεις γιατί δίπλα σου το είχες αλλά...

...η αλήθεια είναι ότι το Transalp ταιριάζει πιο πολύ :pointu:
αν το ηθελα το tenere θα το ειχα προ πολλου,επειδη ομως το εχω οδηγησει πολυ και παρολο που μου αρεσει πολυ σε εμφανιση,σε οδηγικη συμπεριφορα ειναι
χαλια για τα γουστα μου η απατη οπως το λεει ο κονκοςςς.
το τρανσαλπ εχεις δικιο οτι μου ταιριαζει περισσοτερο,το εχεις δει και με τα ματια σου οτι δεν μπορεις να με πιασεις πουθενα με την απατη σου:friend:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Ωπα φιλαράκι...είπαμε...μονόδρομος είναι το GS (το πρόλαβε) :D
Αν θέτε οι Χοναδαίοι κάποιο δρομίσιο χαρακτηριστικό για το Αφρικα ,να βρείτε κάτι άλλο.
Μπορείτε πχ να λέτε ελεύθερα οτι ,το Αφρικα είναι λεοφωρειόδρομος ή καρόδρομος.:p
Διαλιέχτε..:roflmao:



Μαστρο-Κλούνη...ή ξεχνάς...ή δεν ακούς...ή κάνεις πως δεν ακούς.
Το'χει πεί πολλές φορές.
Τελευταία ήταν χθές βράδυ.
Του αρέσει -είπε- και θα το παιρνε.
Και στο καπάκι είπε βέβαια οτι είναι και "απάτη". :laugh:
ο κονκοστ δικαιολογητε λογω ηλικιας,ειναι στα πρωτα σταδια του αλτσχαιμερ......αλλα τωρα που το σκεφτομαι....
συνομιλικοι δεν ειστε?:pointu:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Ρε σεις....θα με κάνετε να ξαναβάλω χωμάτινα στο Τενερέ...και θα γεμίσω τα μούτρα των ΤΑ σας μπιμπίκια απο το πετροβολητό. :friend:
κκσσσσσσ,παει το καλτσον το σκισες:friend:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ρε σεις....θα με κάνετε να ξαναβάλω χωμάτινα στο Τενερέ...και θα γεμίσω τα μούτρα των ΤΑ σας μπιμπίκια απο το πετροβολητό. :friend:
Φιλε, μουχεις υποσχεθει μια πουροντουραδα με το Τενερονι σου, οποτε ναι, βαλε τα χωματινα πανω :ok: Αντε να δουμε επιτελους αν το μηχανακι εχει "τασεις βουκεφαλα" στο χωμα ή οχι, και να διαπιστωθει αν και σε τι βαθμο ειναι "απατη" κατα Κονκοςςς :D Το τεστ χωρις γυαλια/μασκα/ζελατινα οποιασδηποτε προελευσης.. ;)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
και ερωτώ: Και γιατί δεν το΄λεγες ωρε σύντροχε οτι τα γλυκοκοιτούσες ,πρίν δώκεις το GS ,να κανονίζαμε μιάν ανταλλαγούλα ,με διαφορά απο μέρους μου(έτσι δεν το λένε):D
Γατε, κατι πηρε τ'αυτι μου οτι πηγες χθες να δεις ενα αεροψυκτο GS απ'αυτα που πουλουνται 5-6 χιλιαρικα μαζι με γνωστο κατοχο/γνώστη GS απο δω μεσα. Σε προειδοποιω οτι οπως οδηγεις εσυ τα μηχανακια σου (γκαζι τερμα ανοιχτο σχεδον παντου), δεν προκειται να ζησει πολυ στα χερια σου (Χριστοφ, ετοιμασου για λυσε/δεσε, αυτο παντως ειναι ευκολο) :eek: Παντως αν παρεις, θα παρω κι'εγω κανενα LC μεταχειρω απο δω να γινει τζερτζελο. Εχεις βεβαια "αλλοθι" καθως κλεινεις τα 50 συντομα :) :ok: και μπαινεις στο club των senior πουροντουρων :cool:
 
Top Bottom