Συγκριτικό F800gs ADV-Africa 1000- 800XCx

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δηλαδή κάποιος βρίσκει άσχημο αυτό



και ομορφότερο αυτό?



Ποιοί είναι αυτοί ρε παιδιά που βρίσκουν αισθητικό παράπτωμα το 800gs adventure και αντίθετα όμορφο το TA, θέλω να τους γνωρίσω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ποιοί είναι αυτοί ρε παιδιά που βρίσκουν αισθητικό παράπτωμα το 800gs και αντίθετα όμορφο το TA, θέλω να τους γνωρίσω!
Ψαξε τριγυρω...με κοινο γνωμονα >45ετων...συνηθως πανε μαζι με προβληματα ορασης,ζαχαρο,πιεση κλπ...:D:laugh:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δηλαδή κάποιος βρίσκει άσχημο αυτό



και ομορφότερο αυτό?



Ποιοί είναι αυτοί ρε παιδιά που βρίσκουν αισθητικό παράπτωμα το 800gs και αντίθετα όμορφο το TA, θέλω να τους γνωρίσω!
Παντως εγω δεν ειμαι αυτος
Αδιαφορο το βρησκω το τρανσαλπ
Ασχημο και πολυ βαρυφωρτομενο με αχρηστα πραγματα για αντβε χρηση το 800αρι

Παντως το ανωτερω τρανσαλπ ειναι :disgust:
Ενω αυτο το μαυρο? Αυτο ειναι το καλο! ...Το δικο μου!:wacky:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
H αλήθεια είναι πως το δικό σου σε μαύρο με χρυσό τιμόνι και με την ουρίτσα πίσω την αλλαγμένη σώζει πολύ την κατάσταση και μου αρέσει.

Όσο για το adve τα παραλές! Ωραία προστασία του έχουν βάλει στο μοτέρ, χούφτες, κάγκελα και πίσω για βαλίτσες που προφανώς βγαίνουν, κεντρικό σταντη χρησιμότητο και μεγάλο ρεζερβουάρ που εντάξει δεν χαλάει κιόλας τόσο αισθητικά, ίσως βάζει παραπανίσια κιλά αλλά για κάποιον που κάνει μεγάλα ταξίδια δίνει τεράστιες αυτονομίες.

Πάλι πάντως δεν φαίνεται χοντρό και άκομψο,μια χαρά το βρίσκω. Εγώ προσωπικά το έπαιρνα χαλαρά.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
H αλήθεια είναι πως το δικό σου σε μαύρο με χρυσό τιμόνι και με την ουρίτσα πίσω την αλλαγμένη σώζει πολύ την κατάσταση και μου αρέσει.
ΡεεεεεΣε ενα ποταμακι σας πηγε στην τελευταια ποροντουραδα κι αρχισατε τα γλυψ γλουψ...:hungover:οτι και καλα ειναι οοοομορφο ρεεεεε το τρανσαλπ...:inlove::geek:μη φοβειστε πειτε την αληθεια...την επομενη βολτα αφηστε τον μονο του...θα σας παει στο γιοφυρι για τα 500 χρονια απο την απωλεια του Καιαδα...μεινετε σπιτι!!!:laugh::laugh:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γκουχ, γκουχ, γκουχ...
Και αν και κατοχος ΤΑ εγω μαλλον ανηκω στην μειοψηφια :muted:

:secret:Αλλα μπροστα στο 800 adv ειναι καλονη!:)
Τρολλάρεις έτσι....:thinking:




Δηλαδή κάποιος βρίσκει άσχημο αυτό



και ομορφότερο αυτό?



Ποιοί είναι αυτοί ρε παιδιά που βρίσκουν αισθητικό παράπτωμα το 800gs adventure και αντίθετα όμορφο το TA, θέλω να τους γνωρίσω!
Είναι πολλοί....και ζούν ανάμεσά μας !!!!!! :p



H αλήθεια είναι πως το δικό σου σε μαύρο με χρυσό τιμόνι και με την ουρίτσα πίσω την αλλαγμένη σώζει πολύ την κατάσταση και μου αρέσει.

Όσο για το adve τα παραλές! Ωραία προστασία του έχουν βάλει στο μοτέρ, χούφτες, κάγκελα και πίσω για βαλίτσες που προφανώς βγαίνουν, κεντρικό σταντη χρησιμότητο και μεγάλο ρεζερβουάρ που εντάξει δεν χαλάει κιόλας τόσο αισθητικά, ίσως βάζει παραπανίσια κιλά αλλά για κάποιον που κάνει μεγάλα ταξίδια δίνει τεράστιες αυτονομίες.

Πάλι πάντως δεν φαίνεται χοντρό και άκομψο,μια χαρά το βρίσκω. Εγώ προσωπικά το έπαιρνα χαλαρά.
Κι εγώ επίσης.:yew:
Ειδικά αυτό το μαυρο-κόκκινο της φωτό που έβαλες....:inlove:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εντελώς άδικη σύγκριση. ...ξαναλεω.
Το ένα είναι νέο μοντέλο και το άλλο. .....Έχουμε φάει κολυβα, πολλά χρόνια πριν:D
Βρείτε κανένα νέο μοντέλο για σύγκριση
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εντελώς άδικη σύγκριση. ...ξαναλεω.
Το ένα είναι νέο μοντέλο και το άλλο. .....Έχουμε φάει κολυβα, πολλά χρόνια πριν:D
Βρείτε κανένα νέο μοντέλο για σύγκριση
Μπά....το ΤΑ είναι "σημείο αναφοράς" και συγκρίνεται με τα ΠΑΝΤΑ όλα. :)
Γι'αυτό το βλέπεις κ θα το βλέπεις ,να εμφανίζεται συγκριτικά σε όλα τα θέματα ,ανεξαρτήτως τίτλου.;)

Μετά το ΤΑ...το ΧΑος. :D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπά....το ΤΑ είναι "σημείο αναφοράς" και συγκρίνεται με τα ΠΑΝΤΑ όλα. :)
Γι'αυτό το βλέπεις κ θα το βλέπεις ,να εμφανίζεται συγκριτικά σε όλα τα θέματα ,ανεξαρτήτως τίτλου.;)

Μετά το ΤΑ...το ΧΑος. :D
Σε λίγο θα ακούσουμε ότι το transalp ειναι και γκόμενοπαγίδα... :biker2:
Νομίζω οτι πρέπει να δείξουμε μεγαλοψυχία και να αφησουμε τους ΤΑ.....να ζήσουν τον μύθο τους:D
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Δηλαδή κάποιος βρίσκει άσχημο αυτό

Σαν χοντρη κακοντυμενη αλοιθωρη γκομενα ειναι! :yew: :pointu:


Οσο για το ασπρο Τρανσαλπ 650 που εβαλες ειναι ..μπλιαχ οπως ειπε κι'ο Κονκωστ. Βαζω το παλιο Τρανσαλπ σε σωστο χρωμα (και το μαυρο και μπλε επισης ωραια) και το καινουργιο Τρανσαλπ σε τρικολορ ;)

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Νομίζω οτι πρέπει να δείξουμε μεγαλοψυχία και να αφησουμε τους ΤΑ.....να ζήσουν τον μύθο τους:D
Κοίτα μιας και λέμε για Transalp Και για μύθους..

Εγώ προσωπικά με ένα κασόνι μύθους



το βλέπω το Transalp Και πολύ μ@νάρα..:wacky:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Κοίτα μιας και λέμε για Transalp Και για μύθους..

Εγώ προσωπικά με ένα κασόνι μύθους



το βλέπω το Transalp Και πολύ μ@νάρα..:wacky:
βρε παιδια θα βλεπει ο κοσμος οτι προσπαθητε να συγκρινεται τα 3 μηχανακια του θεματος με το τρανσαλπ και θα γελαει....
ειναι δυνατον?
το τρανσαλπ ειναι ενα παλιο μηχανακι φτηνο γυρω στα 3 χιλιαρικα που κανει σχεδον τα παντα αξιοπρεπως (οχι καλα ουτε υπεροχα) απλα αξιοπρεπως
στην ελλαδα της κρισης με τα αθλια οικονομικα των ελληνων ειναι μια καλη λυση για καποιους απο εμας που αν δεν υπηρχαν καποια μηχανακια παλια και
φτηνα σαν το τρανσαλπ δεν θα μπορουσαμε να χαρουμε τον μοτοσυκλετισμο.
τυχεροι αυτοι που εχουν και μπορουν ακομα να διαθεσουν 10,000+ χιλιαρικα για να παρουν ενα κορυφαιο και συνχρονο μηχανακι σαν αυτα του θεματος:friendship:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Δηλαδή κάποιος βρίσκει άσχημο αυτό



και ομορφότερο αυτό?



Ποιοί είναι αυτοί ρε παιδιά που βρίσκουν αισθητικό παράπτωμα το 800gs adventure και αντίθετα όμορφο το TA, θέλω να τους γνωρίσω!
εχμμ,βασικα μονο ενας υπαρχει στον κοσμο που το υποστηριζει αυτο και τον ξερεις:laugh:
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Δηλαδή κάποιος βρίσκει άσχημο αυτό



και ομορφότερο αυτό?



Ποιοί είναι αυτοί ρε παιδιά που βρίσκουν αισθητικό παράπτωμα το 800gs adventure και αντίθετα όμορφο το TA, θέλω να τους γνωρίσω!
Πανέμορφο το κοκκινακι το adv.και για χώμα άψογο!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
βρε παιδια θα βλεπει ο κοσμος οτι προσπαθητε να συγκρινεται τα 3 μηχανακια του θεματος με το τρανσαλπ και θα γελαει....
ειναι δυνατον?
το τρανσαλπ ειναι ενα παλιο μηχανακι φτηνο γυρω στα 3 χιλιαρικα που κανει σχεδον τα παντα αξιοπρεπως (οχι καλα ουτε υπεροχα) απλα αξιοπρεπως
στην ελλαδα της κρισης με τα αθλια οικονομικα των ελληνων ειναι μια καλη λυση για καποιους απο εμας που αν δεν υπηρχαν καποια μηχανακια παλια και
φτηνα σαν το τρανσαλπ δεν θα μπορουσαμε να χαρουμε τον μοτοσυκλετισμο.
τυχεροι αυτοι που εχουν και μπορουν ακομα να διαθεσουν 10,000+ χιλιαρικα για να παρουν ενα κορυφαιο και συνχρονο μηχανακι σαν αυτα του θεματος:friendship:
Δεν είπες το πιο βασικό. ....
Αυτοί με τα transalp.....είναι ωραίοι τυποι:friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
βρε παιδια θα βλεπει ο κοσμος οτι προσπαθητε να συγκρινεται τα 3 μηχανακια του θεματος με το τρανσαλπ και θα γελαει....
ειναι δυνατον?
το τρανσαλπ ειναι ενα παλιο μηχανακι φτηνο γυρω στα 3 χιλιαρικα που κανει σχεδον τα παντα αξιοπρεπως (οχι καλα ουτε υπεροχα) απλα αξιοπρεπως
στην ελλαδα της κρισης με τα αθλια οικονομικα των ελληνων ειναι μια καλη λυση για καποιους απο εμας που αν δεν υπηρχαν καποια μηχανακια παλια και
φτηνα σαν το τρανσαλπ δεν θα μπορουσαμε να χαρουμε τον μοτοσυκλετισμο.
τυχεροι αυτοι που εχουν και μπορουν ακομα να διαθεσουν 10,000+ χιλιαρικα για να παρουν ενα κορυφαιο και συνχρονο μηχανακι σαν αυτα του θεματος:friendship:
Αν και καθιστός ,ομίλησες ορθώς. :ok:
Γειά σου ρε μάστορα. :friendship:
 
Top Bottom