Ψάχνοντας το Μονόκερο.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Παρεπιπτόντως βγάλανε και το καινούργιο 990 adventure.
Δεν κακό.

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έλα όχι ρε μάνα μου όχι εφιάλτης στον δρόμο με την Κίνα. Αυτό δεν είναι μονόκερος είναι υποθετος για αυτόν που το φαντάστηκε. (Για το πιο πάνω, όχι για το SMT που έβαλες μετά)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Δεν βλέπω τον λόγο να πάρει κανείς το KOVE ενώ μπορεί να τα κάνει με πιο premium μηχανάκι...
Μονόκερο είπαμε βρε Παντελή, όχι ρινόκερο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν Τρου ΣτοριΤαιμ

Καθόμαστε και χαζεύουμε το νέο Tiger 900 ράλι σουξου μουξου προ μαξ 24. Οι τρεις Άγγλοι δίπλα μου είναι "εσύ το πατάς; όχι. Εσύ; όχι. Εσύ; μύτες" μιλάμε είναι ΕΤΟΙΜΟΙ να εντρυφήσουν στην ιαπωνική παράδοση του μπουκκακε με το 900.

Ανεβαίνω πάνω. Το πατάω και με τα δύο πόδια. Κανονικά (σχεδόν).

Έφυγαν.

Έχουν χιούμορ σου λέει μετά! Όχι. Όχι.


Τέλος πάντων. Οι Άγγλοι είχαν βρει τον μονόκερο τους...


Από υπαρκτά μηχανάκια, ο μονόκερος είναι 890R συν Rade rear tanks. Θα έχουμε χρόνο να το ψάξουμε...
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
DR650SE μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
Αν το έφερνε η σουζουκι στην Ευρώπη, θα περίμενα σαν τα αμερικανακια στο μπλακ φραιντει,απέξω αξημερωτα πριν ανοίξουν οι πόρτες για να το πάρω.γ@μω την Ε.Ε
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Μονόκερο είπαμε βρε Παντελή, όχι ρινόκερο.
Καλύτερα ρινόκερο ρε Γιάννη. Κάνω εικόνα τον Βαγγέλη πάνω στον μονόκερο του και ....................



:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Εγω εχω φτιάξει τον δικό μου, εχουμε και λέμε:

  • Βαρος χωρίς καύσιμο 111kg
  • Κυβικά 501
  • αυτονομιά 220χιλ - με 12LT ντεπόζιτο
  • εθνική 130χιλ ταχύτητα χωρίς να ζορίζεται (με μακρυμένο γρανάζομα)
  • χωμα πας παντού - απλα
  • ανεμοκάλυψη ικανοποιητική
Μόνο μείο λάδια κάθε 20 'ώρες
Αυτό ρε φίλε είναι εντούρο μακρινών αποστάσεων. Δεν μπορεί να φορτωθεί, δεν μπορείς να κάτσεις στην σέλα για 2 ώρες τουλάχιστον, σε βαράει η βροχή και ο αέρας ολούθε. Έχει βέβαια δύναμη, ανατρησάρες, 2 χάρτες κινητήρα και όνομα που τα σπάει.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν το έφερνε η σουζουκι στην Ευρώπη, θα περίμενα σαν τα αμερικανακια στο μπλακ φραιντει,απέξω αξημερωτα πριν ανοίξουν οι πόρτες για να το πάρω.γ@μω την Ε.Ε
Σιγά την Τζόαν Κόλινς ρε μαν που την περιμένετε το πόπολο τόσο πεινασμένοι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έτσι....και μετά συζητάμε γιατί τα χρεπια κρατάνε τιμές.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έτσι....και μετά συζητάμε γιατί τα χρεπια κρατάνε τιμές.
Ναι δεν βοηθάνε καθόλου τα φόρουμ.

"Θέλω ένα μηχανάκι για χώμα"

Ω φίλε βρες ένα (ο, τι μλκια θυμάται ο κάθε ένας από τα νιάτα του 30 χρόνια πίσω). Κάποια ψυχή στο καρ βλέπει τα νήματα και τρίβει τα χέρια της "έρχεται πελάτης".

Και κάπως έτσι επιβιώνει το DR, μόνο από το advrider και τους γέρους.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι δεν βοηθάνε καθόλου τα φόρουμ.

"Θέλω ένα μηχανάκι για χώμα"

Ω φίλε βρες ένα (ο, τι μλκια θυμάται ο κάθε ένας από τα νιάτα του 30 χρόνια πίσω). Κάποια ψυχή στο καρ βλέπει τα νήματα και τρίβει τα χέρια της "έρχεται πελάτης".

Και κάπως έτσι επιβιώνει το DR, μόνο από το advrider και τους γέρους.
Δεν είναι έτσι ακριβώς.
Πριν το crf και το voge, δεν υπήρχαν μικρά μονοκυλινδρα χωμάτινα και αναγκαστικά ο κόσμος ψώνιζε εκεί.
Υπολόγισε ότι με τα μισά λεφτά που κάνει ένα crf στήνεις μια παλιατζουρα χωμάτινη, που πας καλά στα χώματα και βουαλα
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άρα λοιπόν δεν υπάρχει πρόβλημα με τις τιμές των παλιών. Όλα είναι καλά γιατί είναι πιο φθηνά από ένα CRF 300.

Δικαιολογία αυτή είναι περίπου τόσο ισχυρή όσο το ότι στα honda δεν δουλεύει ο κανόνας του ενός τρίτου sag.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν είναι έτσι ακριβώς.
Πριν το crf και το voge, δεν υπήρχαν μικρά μονοκυλινδρα χωμάτινα και αναγκαστικά ο κόσμος ψώνιζε εκεί.
Υπολόγισε ότι με τα μισά λεφτά που κάνει ένα crf στήνεις μια παλιατζουρα χωμάτινη, που πας καλά στα χώματα και βουαλα
Kαι παλι δεν ειναι ετσι ακριβως Μακαρι να ηταν!
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Ναι δεν βοηθάνε καθόλου τα φόρουμ.

"Θέλω ένα μηχανάκι για χώμα"

Ω φίλε βρες ένα (ο, τι μλκια θυμάται ο κάθε ένας από τα νιάτα του 30 χρόνια πίσω). Κάποια ψυχή στο καρ βλέπει τα νήματα και τρίβει τα χέρια της "έρχεται πελάτης".

Και κάπως έτσι επιβιώνει το DR, μόνο από το advrider και τους γέρους.
Η ερώτηση είναι: Γιατί είναι χρέπι ένα καινούργιο DR650 όπως βγαίνει στην Αμερική; Ήρεμα ρωτάω, επειδή μάλλον και εγώ, σαν τον Doc, στην ουρά θα στηνομουν αν ερχόταν Ευρώπη.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η ερώτηση είναι: Γιατί είναι χρέπι ένα καινούργιο DR650 όπως βγαίνει στην Αμερική; Ήρεμα ρωτάω, επειδή μάλλον και εγώ, σαν τον Doc, στην ουρά θα στηνομουν αν ερχόταν Ευρώπη.
Το έχουμε εξηγήσει σε άλλο νήμα.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Η ερώτηση είναι: Γιατί είναι χρέπι ένα καινούργιο DR650 όπως βγαίνει στην Αμερική; Ήρεμα ρωτάω, επειδή μάλλον και εγώ, σαν τον Doc, στην ουρά θα στηνομουν αν ερχόταν Ευρώπη.
Χρεπι δεν το λες, καινούριο είναι άλλωστε. Αλλά τεχνολογικά ίδιο τα τελευταία… ποσό; 20 χρόνια;
 
Top Bottom