ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
BMW F800 gs
Ρε παιδιά τώρα μιας και ειπώθηκε περί βενζινης.
Το λαμπάκι δεν θα έπρεπε να είναι μόνιμος ανοιχτό μόλις μπεις ρεζέρβα;
Εμένα ανάβει, γυρνάει το κοντερ στα χλμ ρεζέρβας και μετά σβήνει και ανάβει οπότε του έρθει, με αποτέλεσμα να μην το παίρνω χαμπάρι ότι είμαι σε ρεζέρβα πολλές φορές
Έτσι δουλεύει το λαμπάκι η κάτι δεν πάει καλά με το δικό μου;
Το κανει στην αρχη μια δυο φορες...μεχρι να μπει μονιμα στην ρεζερβα
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το κανει στην αρχη μια δυο φορες...μεχρι να μπει μονιμα στην ρεζερβα
και οταν γεμισετε πατηστε παρατεταμενα το σετ κουμπι για να σβησει,γιατι αργει
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Δεν ξέρω.. Δεν το έχω ψάξει..
Νόμιζα ότι έτσι δούλευε αλλά κάπου άρχισα να την ψιλιαζομαι τελευταία ότι δεν είναι πολύ λογικό :wacky:
Και εμενα το λαμπακι δεν αναβει μονιμα,το ιδιο θεμα εχω... αναβοσβηνει οποτε θελει....και εχω την εντυπωση πως παλια ηταν μονιμα αναμενο οταν εμπαινε ρεζερβα;;;
 
Last edited by a moderator:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
45αρι γραναζι που βρισκουμε σχετικα οικονομικα ελλαδα?
Εγω πηρα απο uride το supersprox 67 ευρω αν θυμαμαι καλα :p
Tωρα για απλο γραναζι φανταζομαι οτι βρισκεις παντου και σε καλη τιμη...
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Το κανει στην αρχη μια δυο φορες...μεχρι να μπει μονιμα στην ρεζερβα
Τελικα γνωρίζει κανεις τον λογο που δεν παραμένει μονιμα αναμενο πια το λαμπάκι της ρεζέρβας?
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Τελικα γνωρίζει κανεις τον λογο που δεν παραμένει μονιμα αναμενο πια το λαμπάκι της ρεζέρβας?
Το μονο σιγουρο που σκεφτομαι και φανταζομαι ειναι οτι το λαμπακι δουλευει!! κατι αλλο δεν δουλευει σωστα, ισως το φλοτερ,εκει παει το μυαλο μου η σε κανενα φις ωστε να δινει μια φορα την εντολη και μετα λογω κακης επαφης να χανεται το σημα και να σβηνει το λαμπακι...
Δεν ξερω, υποθεσεις κανω να βρουμε λυση!!!!!! :p
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
ερωτηση..
για την εξαερωση του κυκλωματος ψυξης υπαρχει καποιος αλλος τροπος
εκτος απο το να ειναι ο τροχος 50cm απο το εδαφος?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ερωτηση..
για την εξαερωση του κυκλωματος ψυξης υπαρχει καποιος αλλος τροπος
εκτος απο το να ειναι ο τροχος 50cm απο το εδαφος?
οχι..
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ρε παίδες το 950 ενός φίλου χάνει τα υγρά του πισω φρένου απο το έμβολο της τρόμπας !με το που πατήσει 4-5 φορες το φρένο χάνει παρα πολυ. Δεν χανει απο το τζαμάκι ειναι τσεκαρισμενο αυτο . Παίζει να βρει αντίστοιχο έμβολο στο εμπόριο ;; Γιατι η κτμ δε το δινει σαν ανταλλακτικό δινει πακέτο τρόμπα ! Η μήπως υπάρχει κάποια πατέντα αλλη ώστε να αποφύγει την αντικατάσταση της τρόμπας ;;
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ρε παίδες το 950 ενός φίλου χάνει τα υγρά του πισω φρένου απο το έμβολο της τρόμπας !με το που πατήσει 4-5 φορες το φρένο χάνει παρα πολυ. Δεν χανει απο το τζαμάκι ειναι τσεκαρισμενο αυτο . Παίζει να βρει αντίστοιχο έμβολο στο εμπόριο ;; Γιατι η κτμ δε το δινει σαν ανταλλακτικό δινει πακέτο τρόμπα ! Η μήπως υπάρχει κάποια πατέντα αλλη ώστε να αποφύγει την αντικατάσταση της τρόμπας ;;
Νομίζω υπάρχει κιτακι επισκέυεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Νομίζω υπάρχει κιτακι επισκέυεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θα ρωτησω και εγω γτ αυτός εκει που ρώτησε του ειπαν οτι το έμβολο μονο του δεν υπάρχει ! Αν εχει τυχει σε κανέναν και εχει πάρει το κιτακι αυτο για τι κοστος μιλάμε ;;
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Παντως καινουρια τρόμπα έχει 130€ και μεταχειρισμένη στα μισά λεφτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ερωτηση..
για την εξαερωση του κυκλωματος ψυξης υπαρχει καποιος αλλος τροπος
εκτος απο το να ειναι ο τροχος 50cm απο το εδαφος?
υπαρχει... ανοιγεις την βιδα κατω στην αντλια και την επανω αριστερη απο το ψυγειο και βαζεις μεχρι να τρεξει παραφλου απο κατω και την βιδωνεις. μετα γεμιζεις μεχρι να τρεξει απο την επανω και βιδωνεις και εκει βαζεις και στο παγοτυρακι το αναβεις και περιμενεις να αναψει το βεντιλατερ περιμενεις να σβησει και μετα το αφηνεις να κρυωσει. υστερα ξανα γεμιζεις το παγουρακι μεχρι το μαξ κανεις μερικες ημερες βολτες και να πρεπει ξανα συπμληρωνεις στο παγουρακι η λυνεις την βιδα του ψυγειου πια ωστε να φυγει τυχον εγκλωβισμενος αερας....
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Παντως καινουρια τρόμπα έχει 130€ και μεταχειρισμένη στα μισά λεφτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

καλυτερα να πας σε oberon εκει 137 ευρω τουρατεκ. ενας χρονος εγγυηση και μετα τον χρονο οτι παθει την στελνουν αγγλια αλλα χρεωνεσαι τα μεταφορικα..σημερα ρωτησα μηπως και την αγοραζα προληπτικα...
 
Top Bottom