Tenere extreme ή ktm 890 adv r ?

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Το μηχανάκι 890r από βολο είναι 2χερι αγορά από μιμικο το είχε πάρει με 13.000 και έχει 20.000 έχει τα ηλεκτρονικά όλα από κατω έχει τα Μάνισια αυτοκόλλητα, δεν του έχει βγάλει τπτ στα χέρια του. Το πουλάει λόγου μαγαζιού και ότι υπάρχει εντουρο.
 

Anastasis

Μέλος
Όνομα
Anastasis
Μοτό
Tiger900gt
Ειχα καταληξει να παρω το 890r παιδια αλλα μπηκα πριν 2 βδομαδες σε αυτη την ομαδα της φωτο απο πανω και εχω κολλησει με το θεμα των εκκεντροφορων.. αν μπειτε εχει καθε μερα απο δυο posts τουλάχιστον με αναφορες σε πιλυ λιγα χλμ και πολλοι λενε οτι μεχρι και εντος εγγυησης η ktm βρισκει λογους για να μην καλυψει!
*Υγ περιμενω να ανεβασει το μηχανακι μου αυτη την εβδομαδα ο κοντης αγγελια στο καρ για να προχωρησω
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάπως έτσι ξενέρωσα και εγώ. Οκ πες μικρή πιθανότητα να πάθεις κάτι, αλλά γιατί να το έχεις στο μυαλό σου.

Και δεν ξέρω τι θα γίνει με την μεταπώληση.
 

Anastasis

Μέλος
Όνομα
Anastasis
Μοτό
Tiger900gt
Αν ειναι μικρη η πιθανοτητα χαλαλι.. εχω ομως τρομοκρατηθει λιγακι.. και στην ελλαδα δεν εχουμε και πολλες πωλησεις οπως στο εξωτερικο και οτι εχουμε ,πανω κατω εχει 20.000χλμ συν πλην, με αποτελεσμα να μην ειμαστε αντιπροσωπευτικο δειγμα
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
Αν πάντως έχεις επιλέξει 890 μην διστάσεις για μια ενδεχόμενη βλάβη που δεν θα φέρει και το τέλος του κόσμου.Πριν πάρω το 790 διάβαζα τέρατα δράκους οδικές συνεργεία κτλ κτλ και δυο χρόνια μετά το απολαμβάνω χωρίς να έχω ασχοληθεί με τπτ.

Τα μοντέλα του 24 έρχονται με 4ετη εγγύηση οπότε πριν λήξει η εγγυήση κανε ένα έλεγχο βαλβίδες και όλα καλά.Εντος εγγύησης η ktm καλύπτει το συγκεκριμένο πρόβλημα και υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις που με σωστό βιβλίο σέρβις έχει καλύψει και εκτός εγγύησης το πρόβλημα.

Κρίμα για την KTM πάντως που δεν έχει λύσει το θέμα ακόμα αλλά και για άλλες μικρές πίπες που εμφανίζει η πλατφόρμα 790/890/norden γιατί κατά τ αλλά πρόκειται για πολύ καλό σύνολο (μην πω το καλύτερο και μου τη πέσουν)

ΥΓ βαλβίδες δεν έχω ελέγξει ακόμη :cool:
 

Anastasis

Μέλος
Όνομα
Anastasis
Μοτό
Tiger900gt
Αυτο με την 4ετη εγγυηση ειναι μια ανασα οντως, ποσο μαλλον για μενα που κανω οβερ 10.000 χιλιομετρα/χρονο. Μου ειπαν πως ισχυει και για τα μοντελα του 23 που αγοραζονται το 24.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Αυτο με την 4ετη εγγυηση ειναι μια ανασα οντως, ποσο μαλλον για μενα που κανω οβερ 10.000 χιλιομετρα/χρονο. Μου ειπαν πως ισχυει και για τα μοντελα του 23 που αγοραζονται το 24.
αυτό είναι πολύ καλό! Εγώ έχω να σου πω πως εχω 1090 που δεν εχει βγάλει κανένα θέμα και αν κτάφερνα να το πουλήσω τώρα θα έπαιρνα άνετα ενα 890 και ας λένε για αυτό το θέμα! Δεν είναι θέμα που το βγάζει κάθε μέρα! οταν κάνεις βαλβίδες το ανοίγεις και το τσεκάρεις 200-300 ευρώ ζημία είναι δεν είναι και το τέλος του κόσμου. Αν γουστάρεις 890 το παίρνεις αλλίως πας σε Τενερε αν είναι να το σκέφτεσαι αλλά δεν εχουν καμία σχέση σαν μηχανάκια.
 

Anastasis

Μέλος
Όνομα
Anastasis
Μοτό
Tiger900gt
200, 300 ευρω; αν ειναι ετσι το παιρνω ασυζητητι.. αλλα εγω γιατι νομιζω οτι ειναι πανω κατω 2000;
Ετσι διαβαζω στην ομαδα πανω
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η επέκταση είναι υπηρεσία της εδώ αντιπροσωπείας, όχι του εργοστασίου.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Και εγώ αν ήθελα ένα μηχανάκι αυτή τη στιγμή με περισσότερο προσανατολισμό σε χώμα τότε στο 890R θα πήγαινα. Θα το αναλύσω καλύτερα με τριπουρα το βράδυ στο καταφύγιο.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
200, 300 ευρω; αν ειναι ετσι το παιρνω ασυζητητι.. αλλα εγω γιατι νομιζω οτι ειναι πανω κατω 2000;
Ετσι διαβαζω στην ομαδα πανω
οχι άλλες οι τιμές αμερική, οι περισσότεροι αμερικάνοι είναι! Επειδή για να το δεις θα ανοιξεις συνήθως να κάνεις έλεγχο βαλβιδών συνήθως δεν θα πάρουν άλλη εργασία οι μάστορες., Άσε που η κτμ πολλές φορές καλύπτει τα ανταλλακτικά.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα το αναλύσω καλύτερα με τριπουρα το βράδυ στο καταφύγιο.
Άμα είναι καλό το τριπ όλα οκ.
 

NitroArgi

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Μοτό
1998 APRILIA RSV MILLE
KTM 890 ADVENTURE
HONDA MONKEY 125
Καλησπέρα,
Για τα μοντέλα του 2024 η επέκταση της εργοστασιακής εγγύησης προσφέρεται από την KTM/HUSQVARNA.
Για τα μοντέλα του 2023 που υπήρχαν σε απόθεμα και ταξινομήθηκαν στην Ελλάδα από 1/1/2024 η επέκταση της εγγύησης είναι πρωτοβουλία του νέου εισαγωγέα σε συννενόηση με το εργοστάσιο.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ειχα καταληξει να παρω το 890r παιδια αλλα μπηκα πριν 2 βδομαδες σε αυτη την ομαδα της φωτο απο πανω και εχω κολλησει με το θεμα των εκκεντροφορων.. αν μπειτε εχει καθε μερα απο δυο posts τουλάχιστον με αναφορες σε πιλυ λιγα χλμ και πολλοι λενε οτι μεχρι και εντος εγγυησης η ktm βρισκει λογους για να μην καλυψει!
*Υγ περιμενω να ανεβασει το μηχανακι μου αυτη την εβδομαδα ο κοντης αγγελια στο καρ για να προχωρησω
Αν σου αρέσει το 890 προχώρα τό, σαν στήσιμο και οδική συμπεριφορα είναι καλύτερο από το τενερε. Αν δίνεις βαρύτητα στην αξιοπιστία κοίτα το γιαμαχα.
 
Top Bottom