Tenere extreme ή ktm 890 adv r ?

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Στην κατηγορία tenere vs Touareg πήγαινε με το touareg και δεν θα το μετανιώσεις.
Μεταξύ των δυο παραπάνω + το 890r πας στο Ktm.
Για πιο πολύ χωμα μονοκαβαλος να κανείς τα γούστα σου παντού και ειδικά στο χωμα να κανείς όλα τα ΤΕΤ πας σε 690/701 με κλειστά μάτια.
Το μηχανάκι κλέβει εκκλησίες.
Το θέμα είναι τι θες.
Πρέπει να βάλεις προτεραιότητες. Δεν είναι όλα για όλες της δουλειές.
Γι αυτό και εγώ έχω 4
Χαχαχαχα.

Τα καμάρια μου. Δεν τα αλλάζω για τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στην κατηγορία tenere vs Touareg πήγαινε με το touareg και δεν θα το μετανιώσεις.
Μεταξύ των δυο παραπάνω + το 890r πας στο Ktm.
Για πιο πολύ χωμα μονοκαβαλος να κανείς τα γούστα σου παντού και ειδικά στο χωμα να κανείς όλα τα ΤΕΤ πας σε 690/701 με κλειστά μάτια.
Το μηχανάκι κλέβει εκκλησίες.
Το θέμα είναι τι θες.
Πρέπει να βάλεις προτεραιότητες. Δεν είναι όλα για όλες της δουλειές.
Γι αυτό και εγώ έχω 4
Χαχαχαχα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
όπως το πες. Ο αριθμός ένα είναι δύσκολος!
 

Anastasis

Μέλος
Όνομα
Anastasis
Μοτό
Tiger900gt
Στην κατηγορία tenere vs Touareg πήγαινε με το touareg και δεν θα το μετανιώσεις.
Μεταξύ των δυο παραπάνω + το 890r πας στο Ktm.
Για πιο πολύ χωμα μονοκαβαλος να κανείς τα γούστα σου παντού και ειδικά στο χωμα να κανείς όλα τα ΤΕΤ πας σε 690/701 με κλειστά μάτια.
Το μηχανάκι κλέβει εκκλησίες.
Το θέμα είναι τι θες.
Πρέπει να βάλεις προτεραιότητες. Δεν είναι όλα για όλες της δουλειές.
Γι αυτό και εγώ έχω 4
Χαχαχαχα.

Τα καμάρια μου. Δεν τα αλλάζω για τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Χαχαχ αυτο σογουρα δεν ειναι ενα απλο tuareg! Πολυ ομορφο εχει βγει μπραβο!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και για εμένα συνεχίζει το Tuareg 660 να είναι η πιο ολοκληρωμένη λύση ειδικά αν μιλάμε για μια μοτοσυκλέτα.
Νο2 το V-Strom 800 DE.

Εγώ θα έπαιρνα Tenere 700 World Rally γιατί έτσι πρέπει (αυτό εσύ φίλε Anastasis μάλλον δε θα το καταλάβεις και σόρυ για αυτό. Στο μέλλον όλα θα ξεκαθαρίσουν).
 
Τελευταία επεξεργασία:

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Εγώ πάντως την γυναίκα μου στην σέλα του τενερέ δεν την ανέβαζα. Βασικά θα την ανέβαζα αν ήθελα να με χωρίσει και δεν είχα άλλο τρόπο. Αφού θες και δικάβαλο κατά την γνώμη μου μονόδρομος είναι το 890 και από θέμα σέλας αλλά και ανάρτησης.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πάντως την γυναίκα μου στην σέλα του τενερέ δεν την ανέβαζα. Βασικά θα την ανέβαζα αν ήθελα να με χωρίσει και δεν είχα άλλο τρόπο. Αφού θες και δικάβαλο κατά την γνώμη μου μονόδρομος είναι το 890 και από θέμα σέλας αλλά και ανάρτησης.
Δεν θα ισχυριστώ ότι είναι άνετη αλλά κατά γενική ομολογία δεν είναι αυτό που φαίνεται. Επίσης του WORLD RAID/RALLY είναι ακόμη πιο άνετη από του απλού.

Πάρα ταύτα για τη χρήση που περιγράφει το παλικάρι το Tuareg 660 παραμένει -κατά τη γνώμη μου- η πιο σωστή επιλογή και με το πιο σωστό τιμολόγιο. Αρκεί να του αρέσει όμως.
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Το Tuareg έχει κάνει πάταγο παγκοσμιος, άμα προλάβεις και βρεις κάποιο στην Ελλάδα πάρτο χωρίς δεύτερη σκέψη...
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Διάλειμα για διαφημίσεις..

Πάρτε μια χοντρή... νά τά κάνετε όλα...
Πες τα ρε Ηλία!!!

Έρχονται και χειμώνες...


Τέλος διαλείμματος..


Στο σοβαρό ερώτημα για τα εκπληκτικά μηχανάκια που είναι υποψήφια θα στηρίξω τον γέροντα STF στο παρακάτω:
Εγώ θα έπαιρνα Tenere 700 World Rally γιατί έτσι πρέπει (αυτό εσύ φίλε Anastasis μάλλον δε θα το καταλάβεις και σόρυ για αυτό. Στο μέλλον όλα θα ξεκαθαρίσουν).
Ας μιλάει με γρίφους
Στο μέλλο όλα ξεκαθαρίζουν..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στο σοβαρό ερώτημα για τα εκπληκτικά μηχανάκια που είναι υποψήφια θα στηρίξω τον γέροντα STF στο παρακάτω:

Ας μιλάει με γρίφους
Στο μέλλο όλα ξεκαθαρίζουν..
Πιο παλιά έλεγαν "αν δεν μπαζώσεις δεν χτίζεις" καθόλου ανεπίκαιρο λόγω πρόσφατης συζήτησης με πολύ πονηρό εργολάβο.

Το παλικάρι θα πάρει το 890 για να ζήσει τον μύθο του και όταν/αν βαρεθεί θα καταλήξει Ιαπωνία (ή Κίνα, ποιός ξέρει ως τότε) και θα ησυχάσει.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Το παλικάρι θα πάρει το 890 για να ζήσει τον μύθο του και όταν/αν βαρεθεί θα καταλήξει Ιαπωνία (ή Κίνα, ποιός ξέρει ως τότε) και θα ησυχάσει.
Σαν να του λες πάρε το λαμπερό καρπούζι με την ουρίτσα που βγάζει ο Χ ονομαστός καλλιεργητής για να λες ότι το πήρα κι αργότερα πάρε του μπάρμπα Κώστα που θα είναι γλυκό σαν μέλι κι ας μην του φαίνεται..


Το έχω ξαναπεί.
Η επιλογή μοτοσυκλέτας είναι σαν την επιλογή γυναίκας.
Αν θες σχέση αβέβαιη,πάθος με σίγουρο διαζύγιο πάρε ?????.
Αν θες σταθερότητα,γάμο επιτυχημένο με διαρκές χαμόγελο πάρε ??????

:ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μήτσε αν είσαι από τους ελάχιστους που παντρεύτηκαν την πρώτη τους αγάπη στα 18 ξέρω 'γω και ζουν ακόμα χαρούμενοι... Θερμά συγχαρητήρια.


Προσωπικά το "αυτό με το οποίο αγόρασες, με αυτό θα πεθάνεις" δεν το βλέπω και πολύ λογικό γενικότερα στα οχήματα για πολλούς λόγους.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
το χαμόγελο σε πολλούς κόβεται καβαλώντας βαρετά μηχανάκια.

Σχέσεις ζωής κάνεις με τη γυναίκα που θα κάνεις παιδιά και εκεί η ζωή σου επηρεάζεται άμεσα και έμμεσα σε κάθε τομέα απο την επιλογή σου. Εκεί ας είσαι προσεκτικός που τον βάζεις.

Στις μοτοσυκλέτες δίνεις τόσα λεφτά για να περνάς και καλά. Πολύ φόβος έχει κατακλύσει ένα θέμα όπως η αξιοπιστία. Και μπόλικοι αστικοί μύθοι μαζί.
 

fumantsu

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE R
το χαμόγελο σε πολλούς κόβεται καβαλώντας βαρετά μηχανάκια.

Σχέσεις ζωής κάνεις με τη γυναίκα που θα κάνεις παιδιά και εκεί η ζωή σου επηρεάζεται άμεσα και έμμεσα σε κάθε τομέα απο την επιλογή σου. Εκεί ας είσαι προσεκτικός που τον βάζεις.

Στις μοτοσυκλέτες δίνεις τόσα λεφτά για να περνάς και καλά. Πολύ φόβος έχει κατακλύσει ένα θέμα όπως η αξιοπιστία. Και μπόλικοι αστικοί μύθοι μαζί.
Νομίζω ότι μπερδεύουν αρκετοί το χόμπυ με δουλειά.

Αν καβαλάς την μηχανή για χόμπυ η αξιοπιστία έρχεται σε δεύτερη μοίρα και σε πρώτη η διασκέδαση.

Αν καβαλάς την μηχανή για δουλειά, η αξιοπιστία έρχεται σε πρώτη μοίρα.

Αυτές οι γραμμές και το ποσοστό τους είναι διαφορετικό για τον καθένα.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Μήτσε αν είσαι από τους ελάχιστους που παντρεύτηκαν την πρώτη τους αγάπη στα 18 ξέρω 'γω και ζουν ακόμα χαρούμενοι... Θερμά συγχαρητήρια.


Προσωπικά το "αυτό με το οποίο αγόρασες, με αυτό θα πεθάνεις" δεν το βλέπω και πολύ λογικό γενικότερα στα οχήματα για πολλούς λόγους.
Ναι ρε...
Σωστά τα λες.

Απλά έκανα μια ανάλυση με βάση την παρούσα κοινωνικοοικονομική κατάσταση..

Αμέσως να με κρεμάσεις στα μανταλάκια..
Αχαχαχα
 
Top Bottom