Χώμ(α) sweet home...άρχισαν τα οργανα...

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ολα αυτα τα πανω κατω.....καποια στιγμη τελειωσαν και κατεβηκαμε μεχρι τα Καλαβρυτα για ανασυγκροτηση
Σταθμος και καφεδακι...χαλλλαρα

















 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και ξεκινησαμε για τον Αρισταρχο.....
Εκει πανω ειχα ανεβει μονο μετα lift του χιονοδρομικου και με χιονια
Ομολογω οτι ειναι τρομακτικη η θεα απο εκει πανω



 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και αφου πηραμε τον αερα μας και πηραν μπροστα τα εργαλεια, σε τετοιο υψομετρο......αρχισαμε να κατεβαινουμε παλι προς Δυτικα
Μια τελευταια σταση πριν τα Μαζεικα.....σε ενα εκκλησακι μεσα στα βραχια
Βαλσαμο ψυχης τετοια σημεια, ιδιως μετα απο μια χωματοβολτα 100 και....χιλιομετρων





 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εφτασε λοιπον το τελος της βολτας για τους μονοημερους και κατσαμε να τσιμπησουμε, στην γνωστη ταβερνα...:D, γιατι οπως εχουμε ξαναπει ....και εμεις τρωμε πολυ αλλα μετα απο βολτες;)

Πως την κοβουν ρε παιδια αυτη???//



Ασε...καταλαβα

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτες οι ολιγες απο τα δικα μου ματια, μεχρι να βρω ακρη και με τις onroad φωτο
Θα ηθελα να ευχαριστησω τον Μαθο και τον Γιαννη παλι , για την καταπληκτικη βολτα στα μερη σας .
Χαρηκα πολυ και για την γνωριμια με τα αλλα παιδια
Δυνατα τιμονια ολοι σας, που κανατε την βολτα ευχαριστη και χωρις απροοπτα
Να ειμαστε καλα και να ξαναβολταρουμε εκει πανω

 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εφτασε λοιπον το τελος της βολτας για τους μονοημερους και κατσαμε να τσιμπησουμε, στην γνωστη ταβερνα...:D, γιατι οπως εχουμε ξαναπει ....και εμεις τρωμε πολυ αλλα μετα απο βολτες;)

Πως την κοβουν ρε παιδια αυτη???//



Ασε...καταλαβα


Ωχ!!!!!
Οι τριαξονικές στα Μαζέϊκα που έλεγα...:ok::ok::ok::ok::ok:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV


Nα πω κι εγώ δυό λόγια..(σιγά μην είναι μόνο δυό)...
....μα...από που να ξεκινήσω...

Τον Μαθό τον γνώριζα διαδυκτιακά κ' μόνο ,πολλά χρόνια τώρα.
Χωρίς να υπάρχει κατ ιδίαν γνωριμία ,αλλά ούτε και προσωπική επικοινωνία ,έστω κι απο μακριά.
Κι όμως ,ο γραπτός του λόγος ,οι φωτό του ,η γενική διαδυκτιακή του συμπεριφορά ,με είχαν κάνει να τον εκτιμήσω ,κ να τον κατατάξω ενστικτωδώς ,ανάμεσα σε αυτούς που θεωρώ αξιόλογους ανθρώπους.

Το μοτο-χώμα και οι χωμάτινες βόλτες δεν μου'χουν λείψει κ φέτος.(Δόξα τον Θεό)
Τα περισσότερα απο τα πανέμορφα μέρη της διαδρομής ,τα'χα ματαπεράσει.(δεν τα χορταίνω φυσικά όσες φορές κι αν...)

Οταν είδα το ανέβασμα-προτροπή αυτής της χωμάτινης συνάθροισης απο τον Μαθό ,ένιωσα μέσα μου οτι ήθελα* κ "έπρεπε" ** να είμαι εκεί.

* Ηθελα γιατί ,πολύ απλά ,ήθελα να τον γνωρίσω κ απο κοντά.

** "Επρεπε" γιατί ,στα όσα χρόνια τον γνωρίζω διαδυκτιακά ,είναι (νομίζω) η πρώτη φορά κ το πρώτο φόρουμ ,που ποστάρει ανοιχτά-κοινή βόλτα ,και μάλιστα με τόσο λεπτομερή οργάνωση κ κόπο κ χρόνο κ γούστο ,οπότε τελείως αυθόρμητα ,μου βγήκε οτι "οφείλω" να τιμήσω αυτήν του την ανιδιοτελή πρωτοβουλία.
Τελικά ανακάλυψα οτι ,δεν ήταν μόνος σε αυτή την προσπάθεια ,αλλά υπήρχε κ ο αφανής ήρωας-εργάτης κ φίλος του ,ο Γιάννης ,που τον βοήθησε ,κ πήρε πάνω του μεγάλο μέρος ευθύνης κ οργάνωσης.

Το σημαντικότερο που έχω κερδίσει απο τα e-μέσα κοινωνικής μοτo-δικτύωσης ,είναι η γνωριμία αξιόλογων ανθρώπων.
Και το κυρίως κέρδος μου απο αυτή την βόλτα επίσης ,είναι το ότι βρέθηκα ανάμεσα σε αξιόλογους ανθρώπους ,γνωριστήκαμε ,τα είπαμε απο κοντά ,και ,αν και σύντομη χρονικά η γνωριμία ,τους αισθάνομαι ήδη φίλους.

Πάνω απ'όλα λοιπόν ,να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα(matho) k στον Γιάννη(john-egio) για τον χρόνο ,τον κόπο ,κ την κορυφαία φιλοξενία που μας προσέφεραν ,στον τόπο τους ,αλλά κ στα σπίτια τους.

Αλήθεια ,πόσο σημαντικό κ πόσο πιθανό κ πόσο πιστευτό μπορεί να γίνει οτι ,εν'έτει 2016, 4 άνθρωποι που είπαν για πρωτη φορά καλημέρα το πρωϊνό του Σαββάτου ,το ίδιο βράδυ κοιμήθηκαν υπο την ίδια στέγη ,σαν παλιοί καλοί φίλοι.
Αυτό κ μόνο για μένα ,έχει αξία ανεκτίμητη !!!

Χάρηκα για όλα τα νέα παιδιά που γνώρισα (Κώστα-Γιάννη-Ανδρέα-Ανδρέα)...(ξέχασα κανέναν???)...κι ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.
Χάρηκα που γνώρισα καλύτερα τον Γιώργη τον pro ,με τον οποίο ,παρ΄όλο που χαμε βρεθεί κι άλλες φορές ,δεν μας είχε δωθεί ο χρόνος να τα πούμε τόσο...όσο.
Xάρηκα που βόλταρα για άλλη μια φορά με τους φίλους Κώστηδες (gsmaniac-kordix)
ΔΕΝ χάρηκα με την ατυχία του φίλου est .
Χάρηκα που είδα ξανά υπέροχα κι αγαπημένα μέρη.
Χάρηκα που αντίκρυσα νέα υπέροχα μέρη ,που δεν είχα την τύχη να διαβώ ως τώρα.
Χάρηκα που υπήρχαν στάσεις πολλές κ χαλαρή περιηγητική διάθεση ,κ μπόρεσα να αφουγκραστώ κ να αποτυπώσω τα μέρη που περάσαμε.
Εντυπωσιάστηκα με τον Αρίσταρχο !!!
Γούσταρα τρελλά την Αράχωβα.
Ανετα έκανα μιά βδομάδα καλοκαιρινές διακοπές στα Μαζέϊκα.

Φιλαράκια ,κ πάλι ευχαριστώ ,κι εύχομαι να τα ξαναπούμε σύντομα.

Στις επόμενες :friendship:





ΥΓ: Μην ξεχάσω να ευχαριστήσω κ την κυρα-Μάρω ,για την άδεια ,γιατί θα μπεί ,θα το διαβάσει ,και κάηκα...:laugh:
Χρόνια σου καλά κ πολλά Μαριώ μου...να'σαι καλά ,κ να με χαίρεσαι. :wacky:
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Με matho & gsmaniac στην παρέα ,η φωτο-αποτύπωση ήταν δεδομένη κ αρίστη.(και ευχαριστούμε παίδες)
Φωτογραφική μηχανή λοιπόν ,δεν πήρα κάν μαζί μου..
(θα ντρεπόμουν να την βγάλω κ να πατήσω κλίκ με τους απο πάνου παρόντες:happy:....άσε που δεν χρειαζόταν κιόλας με τους απο πάνου παρόντες):D

Τράβηξα μερικές μόνο με το κινητό ,όταν φτάσαμε στην κορφή ,στον Αρίσταρχο.









 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν μπορεσα να ειμαι μαζι σας αν και θα το ηθελα Εξαλου αν και τα περισσοτερα μερη της βολτας τα εχω δει ποτε δεν χορταινονται
Δεν εχω δει ακομα τον Αρισταρχο και ...τις "ελεφαντισιες" μπριζολες :eek: στα Μαζεικα
Αλλα που θα παει καποτε δεν θα μου ξεφυγουν ...οι μπριζολες!:yew:
 

Giannis 99

Μέλος
Περιοχή
Aττική
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
sym 150.


Ωραίος ο Aντρίκος..:happy:


Τιιι παιδί,είναι αυτό..:laugh:
Μα καλά!!που πήγε και σας έμπλεξε..:woot: Φάγατε,όλα τα όρη και τα βουνά της Αχαΐας. :ok:
Ασε δε,αυτές τις μπριζόλες στα Μαζέϊκα:)
Εννοείτε δε,ότι πάρα πολύ καλά κάνατε και ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.:yew:
Πάντα τέτοια,νάστε γεροί εσείς και οι κούκλες σας για να βολτάρετε και να ευχαριστιέσται την κάθε σας στιγμή.:friendship:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Χαίρομαι με αυτά που βλέπω και διαβάζω..καταφέρατε να μας περάσετε όλο το κλίμα της εξόρμησης και να μας δείξετε τις κρυμμένες ομορφιές αυτού του τόπου!
Μπράβο παίδες! Και στην επόμενη με το καλό!!:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χαίρομαι με αυτά που βλέπω και διαβάζω..καταφέρατε να μας περάσετε όλο το κλίμα της εξόρμησης και να μας δείξετε τις κρυμμένες ομορφιές αυτού του τόπου!
Μπράβο παίδες! Και στην επόμενη με το καλό!!:friendship:
Κάτσε ρε φίλε. ...δεν έχουμε δει ακόμη τα καλά, από τον οικοδεσπότη! !

advφον!!
 
Top Bottom