Χώμ(α) sweet home...άρχισαν τα οργανα...

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years

...αρχισαν τα οργανα...:friendship:

Οταν βλεπεις τα χαμόγελα να ξεπροβαλλουν στα σκονισμενα προσωπα οσων βρεθηκαμε να διασκεδασουμε παρεα στα βουνα...εμενα αυτο μού μενει και μου αρκει!:)
...η φιλοξενία στα μέρη μας ειχε αισιο τελος...ας αρχισουν τα οργανα λοιπον,δινοντας σας μια γευση των οσων εγιναν εκει πανω στα βουνα...

Κι οπως λεει και ενας φιλος...οτι γινεται στα βουνα...μενει εκει...

...ανασες τωρα γιατι χρειαζονται ωστε να τακτοποιησω στο μυαλο τα οσα εγιναν και να μπει μια σειρα...εχει για ολους.Ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολη την παρεα για το ωραιο οδοιπορικο...

...συνεχιζεται :cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έλα που θες κι ανάσες...
Κρυφο-λέλο:D:inlove:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr


Aυτον τον τυπο απο πανω......τον γνωριζω πολλααααααααα διαδυκτιακα χρονια
Αλλα δεν ειχε τυχει ποτε να βολταρουμε μαζι
Θες οτι ο ιδιος ειναι μοναχολυκος, θες οτι πολλες φορες που θελαμε να συναντηθουμε, κατι γινοταν και αναβολη στην αναβολη, δεν βρισκομασταν απο κοντα....
Η πρωτη μας συναντηση ηρθε στα πρωτα ασφαλτινα βουνα του advride και μεσα στην πολυκοσμια, δεν τον χαρηκα....
Η δευτερη φορα που συναντηθηκαμε, ηταν στο troffy της Ευβοιας..
Και τοτε η πολυκοσμια δεν αφησε να τα πουμε αρκετα, αλλα η συμμετοχη του σε ομαδικες βολτες μας, μου ηταν αρκετη για να καταλαβω οτι ο μοναχολυκος ηταν ενας απο εμας....

Το καλεσμα του λοιπον, δεν μπορουσα να το χασω, αν και ειχα ενα προβληματακι που μου στερησε την μια μερα συμμετοχης μου......
Μετα απο αυτη την βολτα στα χωματα της Αχαιας και της Κορινθιας, ενα εχω να σου πω......
Εμπλεξες.......φιλε μου:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ευχαριστησουμε και τον Γιαννη@john-egio.....για την πλοηγηση και για το χαμογελο του φυσικα

Ξεκινησαμε απο Αθηνα με τον Γατο και στον δρομο μας βρηκε ο Γιωργος με το ΚΤΜ
Ο Κordix με τον est....ειχαν ξεκινησει πιο νωρις, αλλα ενα ηλεκτρικο προβλημα στο drz του Στεφανου, τον αναγκασε να επιστρεψει στην Αθηνα.

Στην Βαλιμη...ετοιμαζομαστε



Μεχρι αυτοκολλητο εβγαλε....:eek:

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αμεσως μπηκαμε χωμα και μετα απο λιγα χλμ, πρωτη σταση για φωτο στην πανεμορφη λιμνη Τσιβλου..









 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δυστυχως η καμερα που ειχα πανω στην μηχανη για ληψεις on the road....μου κανει τζιριτζατζουλες και μεχρι να βρω ακρη, θα δουμε φωτο απο στασεις...

Μετα απο την λιμνη, χωθηκαμε σε ενα αλπικο κομματι μεσα σε ελατα και καταληξαμε σε ενα λειβαδι, που μαλλον θα μας φιλοξενησει του χρονου....









 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ευχαριστώ Κώστα και Γιάννη, για την υπέροχη βόλτα. Αν και εκατσα μόνο το Σάββατο, ήταν αρκετό για να δω φοβερά τοπία. Μου άρεσε ο ρυθμός, η έλλειψη άγχους και αυτή η η ηρεμία μου έδωσε χρόνο να απολαύσω 2 φορές περισσότερο την φύση.

Κώστηδες, Γιάννη, Γιώργο και Ανδρέα Χ 2, χάρηκα για την γνωριμία και για την παρέα. Εύχομαι σύντομα να ξαναβρεθούμε στο μέλλον σε κάποιο βουνό.

Κρίμα που δεν μπόρεσε ο Στέφανος est να ερθει αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναεπισκευτούμε τα μέρη σας.

Να είστε καλά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μεσα στο πρασινο οι διαδρομες, αλλα η ζεστη πολυ και σταση απαραιτητη για νερακι και ξεκουραση



 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μεχρι που φτασαμε στην παιδικη χαρα....που λεγεται Καραφλα
Μιλαμε για τρομερη φαση
Κορυφογραμμες και απιστευτη θεα..





 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μμμμμμ
Λουκριτίες....
Σας πήγε ο Κώστας ο Μάθο κι είναι παιδική χαρά ε?
Να σε στείλω με πυξίδα-αζιμούθιο και μέτρα, να σε δω τι παιδική χαρά θα τα βλέπεις:pointu::pointu::pointu:
Ξέρεις πόσους έχω μαζώξει από τις τριγύρω κι εκατέρωθεν πλαγιές/ρεματιές????:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:


Αμα τα μάθεις όμως, γίνεται παιδική χαρά όλο το κομμάτι Σκεπαστό-Κερπινή.
Έχει παιχνίδι off-road, τράϊαλ καταστάσεις, μέχρι και ταχύτητες WRC και Enduro παγκόσμιο... ;)
 
Top Bottom