ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
Άκυρο.Τελικά έβγαλα το φιλτροκούτι πολύ πιο εύκολα απο ότι περίμενα.Καθαρίζοντας όμως τον χώρο γύρω απο τον κινητήρα βρήκα ένα εξάρτημα σαν αισθητήρας μοιάζει,που ήταν στην αριστερή πλευρά χωρίς κάποια βάση,απλά στεκόταν εκεί.Ξέρει κανένας τι είναι;



Άκυρο και αυτό.Ψάχνοντας στο manual και στο internet ,βρήκα ότι είναι το bypass για το πλαινό σταντ.
οποτε εισαι ηδη ετοιμος !!
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Εχει κλατάρει ο αισθητήρας του σταντ,ξέρουμε απο που συμφέρει να αγοράσω?κτμ μου είπαν κανα 90
αρι αν θυμαμαι καλα μετα το σοκ...κανει απο κάποιο αλλο μοτο?εγω εχω το 950.
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Εχει κλατάρει ο αισθητήρας του σταντ,ξέρουμε απο που συμφέρει να αγοράσω?κτμ μου είπαν κανα 90
αρι αν θυμαμαι καλα μετα το σοκ...κανει απο κάποιο αλλο μοτο?εγω εχω το 950.
Βγαλτον τελειως μονωσε τα καλωδια και εισαι μια χαρα.Δεν χρειαζεται...το 90αρι πιεστο σε ουζα ;)
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Βγαλτον τελειως μονωσε τα καλωδια και εισαι μια χαρα.Δεν χρειαζεται...το 90αρι πιεστο σε ουζα ;)
Αυτο εχει γίνει ηδη....απλα ελεγα μπάς και το έβαζα σε λειτουργία.....γενικα ειναι λιγο περιττό λετε ε?
 

vaggeezz

Μέλος
Περιοχή
Κορωπί
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
990 Adve
Καλησπέρα!!

Έχω την σελα απο 990 πορτοκαλί, γνήσια σε άριστη κατάσταση και θέλω να την ανταλλάξω με "ψηλή". Δηλαδή με σέλα απο R ή S κλπ.
Μήπως ενδιαφέρεται κάποιος;;;
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Καλησπέρα!!

Έχω την σελα απο 990 πορτοκαλί, γνήσια σε άριστη κατάσταση και θέλω να την ανταλλάξω με "ψηλή". Δηλαδή με σέλα απο R ή S κλπ.
Μήπως ενδιαφέρεται κάποιος;;;
O @Adventure950 εχει S σελα και ψαχνει απο 990 οπως την δικια σου. μιληστε βρειτε τα και πειτε μου οταν ειναι να σας δωσω λογαριασμο να μου βαλετε το μεριδιο μου για το νταλαβερι που σας κανονισα, αντε παλι!!!

Σας εφτιαξα
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Εχω την εντυπωση οτι η διαφορα στις 2 σελες ειναι οτι στο 990 κανει σκαλακι πισω για τον συνοδηγο ενω στο 950 και στα s/r ειναι κατηφορικη...
 

vaggeezz

Μέλος
Περιοχή
Κορωπί
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
990 Adve
O @Adventure950 εχει S σελα και ψαχνει απο 990 οπως την δικια σου. μιληστε βρειτε τα και πειτε μου οταν ειναι να σας δωσω λογαριασμο να μου βαλετε το μεριδιο μου για το νταλαβερι που σας κανονισα, αντε παλι!!!

Σας εφτιαξα
Για τα νταλαβέρια πληρώνουμε μόνο σε αλκοόλ να ξέρεις και άμεσα!!!
:friendship::friendship::friendship::friendship:


Εχω την εντυπωση οτι η διαφορα στις 2 σελες ειναι οτι στο 990 κανει σκαλακι πισω για τον συνοδηγο ενω στο 950 και στα s/r ειναι κατηφορικη...
Μου φίνεται οτι έχει περισσότερο υλικό στο μπροστινό μέρος, αλλά όρκο δεν παίρνω...:thinking::thinking::thinking:


Αν μπορεί να μας πεί κανείς...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Για τα νταλαβέρια πληρώνουμε μόνο σε αλκοόλ να ξέρεις και άμεσα!!!
:friendship::friendship::friendship::friendship:




Μου φίνεται οτι έχει περισσότερο υλικό στο μπροστινό μέρος, αλλά όρκο δεν παίρνω...:thinking::thinking::thinking:


Αν μπορεί να μας πεί κανείς...
δεν εχει,κουτσουρο ειναι
 

vaggeezz

Μέλος
Περιοχή
Κορωπί
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
990 Adve
Ναι μεν κούτσουρο, αλλά επίσης είναι πιο ίσια!!

Το σκληρή δεν με πειράζει γιατι για ταξίδι παίζει gel
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ναι μεν κούτσουρο, αλλά επίσης είναι πιο ίσια!!

Το σκληρή δεν με πειράζει γιατι για ταξίδι παίζει gel
τα s εχουν τη σελα,οπως ειχαν τα πρωτα 950,ισια και μπετο δηλ
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Ναι μεν κούτσουρο, αλλά επίσης είναι πιο ίσια!!

Το σκληρή δεν με πειράζει γιατι για ταξίδι παίζει gel
Αξίζει η τζελ η τσάμπα λεφτά; σκέφτομαι μήπως τσιμπήσω όταν μπορέσω μια..
 

vaggeezz

Μέλος
Περιοχή
Κορωπί
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
990 Adve
Σε μικρές διαδρομές δεν είναι απαραιτητη, σε μεγαλύτερες διαδρομές βγάζει την αυτονομια του τεπόζιτου χωρίς ιδιαίτερο κόπο. Αν και δεν έχω κάνει ποτέ ημερήσιο ταξίδι πάνω απο 5 - 6 ώρες, νομίζω οτι αξίζει για μεγάλες διαδρομές.
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Σε μικρές διαδρομές δεν είναι απαραιτητη, σε μεγαλύτερες διαδρομές βγάζει την αυτονομια του τεπόζιτου χωρίς ιδιαίτερο κόπο. Αν και δεν έχω κάνει ποτέ ημερήσιο ταξίδι πάνω απο 5 - 6 ώρες, νομίζω οτι αξίζει για μεγάλες διαδρομές.
Eχει αρχίσει ο πισινός μου να την ακούει σε διαδρομές των 500χλμ (και ας είναι μισά μισά τα χλμ σε 2 μερες) κυρίως όταν μιλάμε για ορεινές διαδρομές με στροφές οπότε νομίζω ότι είναι απαραίτητη..
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
motok και ξενοιάζεις μία και καλή! Είναι και παγκοσμίου φήμης πια... :D
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
motok και ξενοιάζεις μία και καλή! Είναι και παγκοσμίου φήμης πια... :D
Φοράω και εγώ στη γριά μου τέτοια σέλα και επιβεβαιώνω ότι είναι πολύ καλή. Αντέχει εύκολα ο κωλος της γυναικας μου για ένα 2ωρο γεμάτο χώρις στάση. Για όσους δεν κατάλαβαν αυτό αποτελεί ρεκόρ. Ο δικός μου δε παραπάνω. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι για να γίνει πιο αναπαυτική έχει φαρδυνει με αποτέλεσμα να πατάω με μύτες κάτω, ενώ πριν πάταγε όλο το πέλμα.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
motok και ξενοιάζεις μία και καλή! Είναι και παγκοσμίου φήμης πια... :D
Μου είχε ζητήσει 40 ευρώ να αλλάξει απλά ταπετσαρία στο παπί και έφυγα γελώντας . Δεν αντιλέγω βέβαια ότι κάνει καλή δουλειά.. Έχω δει φίλων μου σελες..
Προτιμώ ομως να πάρω μια μεταχειρω τζελ και να έχω 2 σελες πάρα να δώσω παραπάνω για να μου φτιάξουν τη μία.
Δεν το λέω με κακία αλλά ούτε μου περισσεύουν, μα ούτε και καίγομαι για πιο αναπαυτικη σέλα!
 
Top Bottom