Ακτινολογηση gs

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Forester που έγινε;ευχαριστημένος;
Φιλε εγινε στο Μοτο Κουζης, στη Γαλατσιου. Γουγλαρισε το, βγαζει τηλεφωνα τα παντα.
Απολυτα ευχαριστημενος. Εχω 10000χλμ μετα τη δουλεια.
Παντως, τα λαστιχα που φορας πρεπει να εχουν θεμα...
Ξεκινα με αυτα και βλεπεις.
 

paco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
J.b
Μοτό
LC
Paschali αυτό κανω .αναμενω απάντηση..η απάντηση μου ήταν που να έμπαινα χώμα ή να έβγαζε στο manual ότι μπορείτε να το κυκλοφορείτε μόνο σε πίστα.advrider μια μικρή αναζήτησή δεν είδα κάτι..οταν θα δω χρόνο...προς το παρόν περιμένω bmw hellas
 

paco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
J.b
Μοτό
LC
Τα λάστιχα έχουν γίνει ....:(.....το θέμα ειναι ότι πάλι η bmw δεν Διχνει διάθεση βοήθειας σε μοτο μηνων.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα λάστιχα έχουν γίνει ....:(.....το θέμα ειναι ότι πάλι η bmw δεν Διχνει διάθεση βοήθειας σε μοτο μηνων.

Δεν έχω υπόψη μου αντικατάσταση ελαστικών στο πλαίσιο εγγύσης από την αντιπροσωπεία. Μόνο η ίδια η εταιρία ελαστικών θα μπορούσε, αν τα είχες αγοράσει και παρουσίαζαν ελάττωμα. Αυτά όμως είναι 1η τοποθέτηση, οπότε δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι.
 

paco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
J.b
Μοτό
LC
Θοδωρη απλά αναμένω απάντηση.επισημη και ουσιαστική.δεν δικαιολογείται αυτό απλά απο αθηναϊκή λακκούβα.δηλαδη σε περίπτωση χώματος τι θα γίνει;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
αν ηταν στα πρωτα χλμ, νομιζω οτι κατι θα μπορουσαν να κανουν
κοντευεις τα 5000??? απο οτι θυμαμαι στα ασφαλτινα βουνα....
εγω τους ριχνω ευθυνη για το χειροτερο λαστιχο, που βαζουν σε αυτη την καταπληκτικη μοτοσυκλετα...

καλα ξεμπερδεματα φιλε
 

paco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
J.b
Μοτό
LC
Ναι Κώστα ...5000.;).έκανα άλλη μια εξόρμηση Πελοπόννησο και εκεί διαπιστώθηκε το θέμα μου..οντως τα λάστιχα έχουν τετραγωνίσει και ενώ έκανα καλύτερο δυνατό στρωσιμο(αυξομειώσεις στροφών,πλαγιάςματα..κλπ)..
Ευχαριστω πάντως και εσένα και τα παιδιά για την βοήθεια τους.θα ενημερώσω για εξελίξεις.απλα ειναι το γαμωτο σε μια τέτοια μηχανή!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
α
εγω τους ριχνω ευθυνη για το χειροτερο λαστιχο, που βαζουν σε αυτη την καταπληκτικη μοτοσυκλετα...

καλα ξεμπερδεματα φιλε
έτσι...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θοδωρη απλά αναμένω απάντηση.επισημη και ουσιαστική.δεν δικαιολογείται αυτό απλά απο αθηναϊκή λακκούβα.δηλαδη σε περίπτωση χώματος τι θα γίνει;
Έχεις δίκιο που είσαι αγανακτισμένος.
Το πρόβλημα είναι αφενός το λάστιχο που είναι ότι χειρότερο στην κατηγορία, όπως έχει αποδειχθεί από τους φίλους και γνωστούς που το δοκίμασαν. Κι εμένα προσωπικά δε μου άρεσε στο test ride που είχα κάνει, αλλά τότε το απέδωσα στην "κακή" πιθανότατα χρήση της μοτο από πολλούς αναβάτες.
Αφετερου, είναι η κατασκευή της ζάντας. Έχει αναφερθεί από ειδικό του χώρου, ότι αν γίνει μια ακτινολόγηση αρχικά, αμέσως με την αγορά της μοτό, οι ζάντες είναι τέρατα αντοχής και μπορεί να μη χρειαστούν τίποτα, και ποτέ!
Στην ερώτησή μου γιατί δεν το λέει στους γνωστούς τουλάχιστον, μου απάντησε: "αν το έλεγα σε σένα την πρώτη εβδομάδα που πήρες τη μηχανή και έχεις σκάσει 18000 γιούρα, ότι θέλω 200 ακόμα για να μην έχεις θέμα, τι θα έλεγες"? Εκεί φυσικά έγνεψα συγκαταβατικά.....
Ο άνθρωπος που το είπε κάνει ακτινολογήσεις και ξέρει τι λέει!
Ο λόγος είναι ότι από το εργοστάσιο οι ακτίνες δεν έχουν τη σωστή τάση και με το παραμικρό χτύπημα σε λακκούβα, πεζοδρόμιο, έχεις στράβωμα...
Αυτό έχεις πάθει φίλε!
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Αύριο παω στον Κουζη,Γαλατσιου...

Εαν και εχω ακούσει θετικά σχόλια...θα σας πω εντυπώσεις...
Σου εύχομαι να μπεις στον... ίσιο δρομο!
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Λοιπόν...ο μπαμπάς Κουζης είδε και επεξεργάστηκε την Sylvia αρχικά...η διάγνωση...βαριά άρρωστος ο ασθενής..αλλα θα ζήσει..:D

Η κυρία δεν είχε ξανακάνει σχετική φροντίδα στα 6 χρόνια ζωής της..:(

Λάθος μου...ειδικά αφού η οδήγηση εκτός δρόμου μου κλείνει συχνά πυκνά το μάτι...;):D Βόλτες μαθήματα troffy και πολλα αλλα είχαν κάνει και τους δυο τροχούς.....Παναγία μου βοηθα...

Την άφησα το πρωί την πήρα αργά το απόγευμα...παραλαβή απο τον γιο...ωραίος νέος με χαμόγελο μεχρι τα αυτιά....παντα έτσι εύχομαι...

Βόλτα.


ΑΑΑΑΛΛΗ ΜΟΤΟΣΥΣΚΛΕΤΑ....

Κάθεται καλυτερα...πιο στιβαρή...πιο δεμένη ....θυμήθηκα τον Απρίλιο του 2008 που την οδήγησα για πρώτη φορά...:rolleyes:

Παράξενα βαριά μπροστά...αλλα μάλλον είχα ξεμαθει(??)

Ο κος Κουζης επέμεινε αρκετά στον σωστά αέρα που πρέπει να έχουν τα ελαστικά έτσι ώστε να αποφεύγονται τα επίπονα χτυπήματα στα στεφάνια και κατεπεκταση στις ακτίνες...

Σύνολο κόστος 120€ & για τους δυο τροχούς με απόδειξη,παρακαλώ.

Ελπίζω να βοήθησα...:)
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Ο κος Κουζης επέμεινε αρκετά στον σωστά αέρα που πρέπει να έχουν τα ελαστικά έτσι ώστε να αποφεύγονται τα επίπονα χτυπήματα στα στεφάνια και κατεπεκταση στις ακτίνες...

Και τι πίεση σου είπε ότι πρέπει να έχουν, για να μας λυθούν και κάποιες απορίες που ανοίξαμε σε άλλη συζήτηση?
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Ο κος Κουζης επέμεινε αρκετά στον σωστά αέρα που πρέπει να έχουν τα ελαστικά έτσι ώστε να αποφεύγονται τα επίπονα χτυπήματα στα στεφάνια και κατεπεκταση στις ακτίνες...

Και τι πίεση σου είπε ότι πρέπει να έχουν, για να μας λυθούν και κάποιες απορίες που ανοίξαμε σε άλλη συζήτηση?
Εμπρος 2,4-2,5 & πισω 2,8-3,0 εξαρταται απο το και εαν εισαι μονος διπλος φωρτομενος....

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εμπρος 2,4-2,5 & πισω 2,8-3,0 εξαρταται απο το και εαν εισαι μονος διπλος φωρτομενος....

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Διευκρίνησε Γιώργο ότι αναφέρεσαι στην ασφάλτινη χρήση!!!
 
Top Bottom