Ρουμανία - 2012

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Βολτάρα και παρεάρα!

Αυριο, ή μάλλον σημερα το απόγευμα αναχωρώ με την κυρά για δρακουλιάρικες διαδρομές στην Ρουμανία!

Για να δουμε.... Θα με πίασουν τα σκόρδα!!!
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Βολτάρα και παρεάρα!

Αυριο, ή μάλλον σημερα το απόγευμα αναχωρώ με την κυρά για δρακουλιάρικες διαδρομές στην Ρουμανία!

Για να δουμε.... Θα με πίασουν τα σκόρδα!!!
Μόλις επιστρέψαμε από νέο ταξίδι στη Ρουμανία, το οποίο μάλιστα ήταν 9ήμερο με πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία που δεν υπάρχουν σε αυτό το ταξιδιωτικό. Αν χρειαστείς πληροφορίες επικοινώνησε μαζί μου ή με τον moby ή με τον REK ή με τον βασιλης ;)
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Στράτο σε ευχαριστω, έχω ήδη μιλήσει με τον Αντώνη (moby). Πήρα αρκετές πληροφορίες , οπότε 10-15 μέρες στην γύρα!
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Στράτο σε ευχαριστω, έχω ήδη μιλήσει με τον Αντώνη (moby). Πήρα αρκετές πληροφορίες , οπότε 10-15 μέρες στην γύρα!
Καλά να περάσετε Δημήτρη, θα μας τα πεις στον πρώτο καφέ του Σεπτεμβρίου :)
Παρεμπιπτόντως χθες διάβασα το ταξιδιωτικό σου στην Τυνησία (το σκέφτομαι για του χρόνου) και πραγματικά ήταν εξαιρετικό :)

Καλό δρόμο, καλά να περάσετε και καλή επιστροφή :)
 

asotosios

Μέλος
Όνομα
Ευγενιος
Μοτό
Moto Guzzi Breva 1100 2007 ABS
Καλημερα,
παντα τετοια...

μιας και Σεπτεμβριο λεω για το ιδιο περιπου ταξιδι...
απο Sibiu προτεινεις να παμε Sebes ή Sălişte και μετα Transalpina?
απο οτι ειδα στον χαρτη σου ΔΕΝ πηγατε Sebes και μπηκατε Τρανσαλπινα απο Sălişte...υπαρχει καποιος λογος?

Δεν μου εμφανιζει φωτο απο το ξενοδοχειο του Sibiu...αν ειναι ευκολο να μου γραψεις το ονομα...θα το εκτιμουσα...μιας και προβλεπετε να φτανουμε ΑΡΓΑ...και κατακοποι... :) και δεν θα ηθελα να ψαχνω πολυ...

Ευχαριστω
Ευγενιος
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Καλημερα,
παντα τετοια...

μιας και Σεπτεμβριο λεω για το ιδιο περιπου ταξιδι...
απο Sibiu προτεινεις να παμε Sebes ή Sălişte και μετα Transalpina?
απο οτι ειδα στον χαρτη σου ΔΕΝ πηγατε Sebes και μπηκατε Τρανσαλπινα απο Sălişte...υπαρχει καποιος λογος?

Δεν μου εμφανιζει φωτο απο το ξενοδοχειο του Sibiu...αν ειναι ευκολο να μου γραψεις το ονομα...θα το εκτιμουσα...μιας και προβλεπετε να φτανουμε ΑΡΓΑ...και κατακοποι... :) και δεν θα ηθελα να ψαχνω πολυ...

Ευχαριστω
Ευγενιος
Γεια σου Ευγένιε, Transalpina μπορείς να μπεις και απο Sălişte αλλά και από Sebes, αν σου αρέσουν οι μικροί επαρχιακοί δρόμοι διάλεξε το Sălişte, αν δε θες να χάσεις ούτε μέτρο από τον Transalpina διάλεξε Sebes. Το ξενοδοχείο στο Sibiu ήταν το http://www.booking.com/hotel/ro/apollo-hermannstadt.en-us.html

Hotel Apollo Hermannstadt
Address: Nicolae Teclu 14, Sibiu, 550200
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Καλά να περάσετε Δημήτρη, θα μας τα πεις στον πρώτο καφέ του Σεπτεμβρίου :)
Παρεμπιπτόντως χθες διάβασα το ταξιδιωτικό σου στην Τυνησία (το σκέφτομαι για του χρόνου) και πραγματικά ήταν εξαιρετικό :)

Καλό δρόμο, καλά να περάσετε και καλή επιστροφή :)
Τι σκέφτεσαι δλδ;

Πες ημερομηνίες....:D
 

asotosios

Μέλος
Όνομα
Ευγενιος
Μοτό
Moto Guzzi Breva 1100 2007 ABS
Γεια σου Ευγένιε, Transalpina μπορείς να μπεις και απο Sălişte αλλά και από Sebes, αν σου αρέσουν οι μικροί επαρχιακοί δρόμοι διάλεξε το Sălişte, αν δε θες να χάσεις ούτε μέτρο από τον Transalpina διάλεξε Sebes. Το ξενοδοχείο στο Sibiu ήταν το http://www.booking.com/hotel/ro/apollo-hermannstadt.en-us.html

Hotel Apollo Hermannstadt
Address: Nicolae Teclu 14, Sibiu, 550200
Ευχαριστώ πολυ...
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Μπράβο ρε παιδιά, πέρα από τις ομορφιές που είδατε, διανυσατε τόσα πολλά χιλιόμετρα σε τόσες λίγες μέρες...Μπράβο
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Mπραβο παιδια και εις άλλα με υγεια ευχομαι.:friendship:
Βιζα-διαβατηριο κλπ χαρτια σάς ζητησαν πουθενα ή περασατε παντου με ταυτοτητα;:thinking:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Mπραβο παιδια και εις άλλα με υγεια ευχομαι.:friendship:
Βιζα-διαβατηριο κλπ χαρτια σάς ζητησαν πουθενα ή περασατε παντου με ταυτοτητα;:thinking:
Βίζα όχι, αν θυμάμαι καλά είχαμε όλοι διαβατήρια αλλά περνάς και με ταυτότητα αν δεν κάνω λάθος
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Βίζα όχι, αν θυμάμαι καλά είχαμε όλοι διαβατήρια αλλά περνάς και με ταυτότητα αν δεν κάνω λάθος
άααα ρε Στράτο, τι μου θύμισες ... απίθανη βόλτα... φοβερή παρέα ... μου έχουν λείψει αυτά ...:(

ως το πιο χυμαδιό της παρέας, ενημερώνω ότι είχα μαζί μου μόνο ταυτότητα, με λατινικούς χαρακτήρες και δεν είχαμε θέμα πουθενά,
ούτε σε έμπα, ούτε σε έβγα :ok:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σε ποιο Βαλκανικο Κρατος υπαρχει θεμα εισοδου αν εχεις ΜΟΝΟ Ταυτοτητα μαζι;...Μπορειτε να μου πειτε;
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
...Κοσοβο...
Μπραβο για το ταξιδιωτικο και την παρεα, ωραιες φωτογραφιες και παντα τετοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom