ADVtrOFFy 2017...26-27-28 Μαΐου στα βουνά της Αχαΐας...ετοιμαστείτε!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
1.mAthosalas..../F800GS/Παρ26-Κυρ28 2 διανυκτερευσεις/σκηνη
2.syggelakis bynight...../Honda transalp 600/Παρ.26-Κυρ.28 2διανυκτ./Καταφ.
3.ilai...../K T M 1190 R/Παρ26 (ισως )Σάββατο 27 διανυκτέρευση / κρεβάτι
4.kaf....../F650GS/Παρ-Κυρ 2 δ/ν/σκηνή
5.gsmaniac...../ gs1200/σκηνή 2 δ/ν και σκούπα!!!!
6. KORAX...../KLR650/ 2δν/κρεβατι
7.Nik Bari......./suz V-Strom 650/Παρ-Κυρ όλοοοοοο/σκηνη.
8.Βασιλης (δεν ειναι ακομα μελος)......../Varadero 1000/Παρ-Κυρ/σκηνη
9.Forester......./R1200GS/Παρ26-Κυρ28 2 διανυκτερευσεις/σκηνη και σκούπα και φαράσι και μπροστάρης αμα μου τα πρήξετε....:D:roflmao:
10.desert fox....... / crf 1000 africa/ 2 διανυκτ. /σκηνη
 
Last edited by a moderator:

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
μπότα κρανος και γάντια εχω εντουρο.. στολη εντουρο δεν υπάρχει. με μπουφαν και παντελονι με προστασίες θα εχω θέμα;;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
μπότα κρανος και γάντια εχω εντουρο.. στολη εντουρο δεν υπάρχει. με μπουφαν και παντελονι με προστασίες θα εχω θέμα;;
Οι προστασίες είναι το θέμα. Εφόσον υπάρχουν, όλα καλώς ! ;)
Αν όμως είναι εντελώς ασφάλτινα τα προστατευτικά (και μαλακά...) , καλό είναι να βρεις ένα σετ επιγονατίδες - επιαγκωνίδες και θώρακα. Αν δε βρεις εκεί κοντά σου, έχω ένα σετ να σου δώκω εγώ.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ο θώρακας θεωρείτε απαραίτητος σε αυτο το επίπεδο εκδρομής και με αυτές τις ταχύτητες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο θώρακας θεωρείτε απαραίτητος σε αυτο το επίπεδο εκδρομής και με αυτές τις ταχύτητες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
oxi......και ναι:rolleyes:
εγω που εχω θα τον φορεσω.....αλλα αν δεν ειχα δεν θα πηγαινα να αγοραζα για να κανω το troffy;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο θώρακας θεωρείτε απαραίτητος σε αυτο το επίπεδο εκδρομής και με αυτές τις ταχύτητες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν είναι θέμα η ταχύτητα Κώστα. Πέτρες από τον πίσω τροχό του εμπρός σου, μπορεί να φας και με 20χαω σε ένα ανηφόρι....
Οι μηχανές με ζελατίνα σε προστατεύουν από τις πέτρες του εμπρός.

Οι άνευ ζελατίνας, όχι.
Οπότε έχει σχέση και τι καβαλάς ;)
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Οι προστασίες είναι το θέμα. Εφόσον υπάρχουν, όλα καλώς ! ;)
Αν όμως είναι εντελώς ασφάλτινα τα προστατευτικά (και μαλακά...) , καλό είναι να βρεις ένα σετ επιγονατίδες - επιαγκωνίδες και θώρακα. Αν δε βρεις εκεί κοντά σου, έχω ένα σετ να σου δώκω εγώ.
θα δω τι μπορώ να κανω και θα σου πω.. ευχαριστω πάντως !!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
θα δω τι μπορώ να κανω και θα σου πω.. ευχαριστω πάντως !!
Με το 990 προστασία σε γόνατα - αγκώνες είναι απαραίτητα και αρκετά. Ο θώρακας είναι too much, αλλά αμα υπάρχει, δε βλάπτει.
Μπότες και κράνος-γάντια που είναι απαραίτητα, τα έχεις ;)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ο θώρακας θεωρείτε απαραίτητος σε αυτο το επίπεδο εκδρομής και με αυτές τις ταχύτητες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν το τροφφυ δεν ειναι η μοναδικη σου χωματινη ανα ετος και πας πιο συχνα χωμα ...να παρεις εναν.Στα 50ευρω βρισκεις αξιολογους
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
οχι χωμα συχνα δεν παω.. και οποτε εχω παει φοράω παντελονι μπουφάν με τα προστατευτικά τους . γιαυτο και εχω μπει σε σκέψη για έξοδα σε προστασίες τωρα, σίγουρα είσαι ποιο ασφαλείς αλλα για μια στο τοσο που μπαινω σε τέτοια αξίζει.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Και μια πρωτη ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ προς καθε ενδιαφερομενο που τον τρωει ο κω.........του...:stm:
Την ΚΥΡΙΑΚΗ 7 Μαϊου ανεβαινουμε Παναχαϊκο για 1η χαρτογραφηση-check!:mps2:Ωρα συναντησης 09.00 Πατρα και αρχιζει μονοημερο φουλ χωματινο μεχρι Καλαβρυτα...και επιστροφη.Αν καποιος θελει να μας κανει παρεα και να παρει τις χωματινες ανασες του...τα ξερει...χωματινο λαστιχακι,εξοπλισμο φουλ,καλη διαθεση και φυγαμε για πανω...:yup:
Και θα εχει και συνεχεια...Φετος για 1η φορα στο χρονικο του ADVtrOFFY οι αναγνωριστικες θα ανακοινωνονται απο νωριτερα,ωστε να συμμετεχουν ολοι οσοι γουσταρουνε...:friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
μπότα κρανος και γάντια εχω εντουρο.. στολη εντουρο δεν υπάρχει. με μπουφαν και παντελονι με προστασίες θα εχω θέμα;;
Ηρθες και δεν το ξερεις...εισαι μια χαρα.Απο στολες εντουρο φουλ ως ADVστολη,εισαι οκ...Γαντια κρανος μποτα σωστα εννοειται.Γενικα οσο πιο αστακος τοσο καλυτερα...κι απο κει και μετα αυξανεις την προσοχη σου κατα τα δεοντα...Στο βουνο ολοι προσεχουμε εαυτους και...αλληλους :friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ο θώρακας θεωρείτε απαραίτητος σε αυτο το επίπεδο εκδρομής και με αυτές τις ταχύτητες ;
Αν υπαρχει καλο για σενα,αν προλαβαινεις να παρεις...παρε,θα χρειασθει γενικοτερα στα χωματα.Αν εχεις ADVστολη για το trOFFy εισαι κομπλε...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
1.mAthosalas..../F800GS/Παρ26-Κυρ28 2 διανυκτερευσεις/σκηνη
2.syggelakis bynight...../Honda transalp 600/Παρ.26-Κυρ.28 2διανυκτ./Καταφ.
3.ilai...../K T M 1190 R/Παρ26 (ισως )Σάββατο 27 διανυκτέρευση / κρεβάτι
4.kaf....../F650GS/Παρ-Κυρ 2 δ/ν/σκηνή
5.gsmaniac...../ gs1200/σκηνή 2 δ/ν και σκούπα!!!!
6. KORAX...../KLR650/ 2δν/κρεβατι
7.Nik Bari......./suz V-Strom 650/Παρ-Κυρ όλοοοοοο/σκηνη.
8.Βασιλης (δεν ειναι ακομα μελος)......../Varadero 1000/Παρ-Κυρ/σκηνη
9.Forester......./R1200GS/Παρ26-Κυρ28 2 διανυκτερευσεις/σκηνη και σκούπα και φαράσι και μπροστάρης αμα μου τα πρήξετε....:D:roflmao:
10.desert fox....... / crf 1000 africa/ 2 διανυκτ. /σκηνη
11.manosxlv.............../Varadero/ 2 διανυκτερευσεις
12......
 

bros400pgm

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Kosmas
Μοτό
Aprilia
Και μια πρωτη ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ προς καθε ενδιαφερομενο που τον τρωει ο κω.........του...:stm:
Την ΚΥΡΙΑΚΗ 7 Μαϊου ανεβαινουμε Παναχαϊκο για 1η χαρτογραφηση-check!:mps2:Ωρα συναντησης 09.00 Πατρα και αρχιζει μονοημερο φουλ χωματινο μεχρι Καλαβρυτα...και επιστροφη.Αν καποιος θελει να μας κανει παρεα και να παρει τις χωματινες ανασες του...τα ξερει...χωματινο λαστιχακι,εξοπλισμο φουλ,καλη διαθεση και φυγαμε για πανω...:yup:
Και θα εχει και συνεχεια...Φετος για 1η φορα στο χρονικο του ADVtrOFFY οι αναγνωριστικες θα ανακοινωνονται απο νωριτερα,ωστε να συμμετεχουν ολοι οσοι γουσταρουνε...:friendship:
Κάντε μια στάση Πρασουδι, προς ανεμογεννήτριες :)
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Αν υπαρχει καλο για σενα,αν προλαβαινεις να παρεις...παρε,θα χρειασθει γενικοτερα στα χωματα.Αν εχεις ADVστολη για το trOFFy εισαι κομπλε...
Εχω και καλοκαιρινή στολή. Το σκέφτομαι και αυτο. Τι λες;;
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom