4η Χειμερινή κατασκήνωση στα Κρητικά βουνά.

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τι περιπέτεια μεσα στο κρύο και με γυναίκες ......τι να πω! Μπράβο σε όλα τα παιδιά! Ο βεσπάκιας έχει σίγουρα άγνια κινδύνου ....χαχαχα απίστευτο!
Κι όμως, τα πήγε πολύ αξιοπρεπώς!
Με μικρό βάρους, πατούσε άνετα και τα δύο πόδια, τα κατάφερνε περίφημα!
Οκ, πρόβλημα είναι οι μικροί τροχοί και το χαμηλό ύψος από της ποδιάς αλλά δεν είχε να περάσει μεγάλες πέτρες και άλλα εμπόδια οπότε ήταν πραγματικά άνετος.

Πραγματικά είστε μεγάλα ΑΛΑΝΙΑ κάνατε βολτάρα με χίονι πάγο και όλα τα συναφή και φτάσατε εκεί που θέλατε χωρίς να σας κωλώσει τίποτα !!! Τρομερό παρεάκι και adventure βόλτα με τα όλα της !! Ζήλεψα πολύ μακάρι να ήμουν μαζί σας ! Αυτές οι βόλτες είναι δύσκολες μεν της θυμάσαι για πάντα δε και θέλουν ψυχή μπράβο και πάλι για τις τρομερές εικόνες
Σε αυτές τις βόλτες, συνήθως το δυσκολότερο κομμάτι είναι η απόφαση να ξεκινήσεις και να ξεπεράσεις τους φόβους σου. Στο κάτω κάτω της γραφής τι είχαμε να χάσουμε; Το πολύ πολύ να επιστρέφαμε με τα πόδια ;)

ΤΡΕΛΟΚΟΜΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!! :yrk:

Ζήλεψα η αλήθεια είναι, άλλα επειδή εγω ξέρω τι τρελοκομεία είστε, είπα θα πομείνω εκια κάτω για μέρες :p , ασε που δεν θα χα κανέναν άλλο τρελό μαζι μου στο πηγαινέλα από Χανιά :D

Ωρε Γιαααανν... @yns που πας με confort +13 και limit -2 :wht: και τρύπια σκηνή:p πρέπει να σε :sav: το κρύο κανονικα :brr:

Πααααλι έμεινε από κάτι αυτό το παρτάλι του @Nick_990 ?? :hh:

Νικόλα @Markas Respect για όλα ,αξινακια φτυαράκια προετοιμασίες κλπ! :l2:

Πολλα Respect επίσης σε Βέσπα που φυσικά παει καλύτερα απ τις γουρούνες μας σε τετοιες συνθήκες :stm: αλλα και στα κορίτσια της παρέας :brv:

Φοβερή παρέα να στε πάντα καλά να κάνετε τέτοιες κουζουλάδες :woho: και σε καμιά επόμενη να μαι κι εγώ :prct:
Είναι μπελάς η απόσταση, το ξέρω. Ποιος έχει όρεξη να οδηγάει πόσα χιλιόμετρα στη βροχή ΜΕΧΡΙ να βρει τη παρέα και μετά πόσα ακόμα μέχρι το στόχο, μη πούμε την επιστροφή.
Ουσιαστικά, αυτό ήταν το μόνο πρόβλημα. Κατά τα άλλα, αν βλέπαμε ζόρια, θα ψάχναμε εναλλακτική. Πάντως, σπίτια μας δε θα κοιμόμασταν εκείνη τη βραδιά.

Ρεεεεεειι, μου κλείσε το κινητό απο μπαταρία και το έβαλα να φορτίζει το πρωί γιατί δεν είχα να βγάζω φωτογραφίες ... ξέχασα λοιπόν το κινητό πάνω απο μισή ώρα να φορτίζει,άναβαν και τα φώτα και εξ ου το αποτέλεσμα.. μπήκε ομως πολύ εύκολα μπρος με τα καλώδια ;) ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όπως και να έχει, για άλλη μία φορά, κάτω από το μηχανάκι σου σε πετύχαμε :friend:
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
:hlb:τι να λέμε τώρα,πολλά μπράβο παιδιά και λίγα είναι.Κρίμα για εμάς που δεν μπορέσαμε,και στην επόμενη με το καλό και ΠΑΝΤΑ τέτοια:like::l2:
ΥΓ Νικολάκι(ο μικρός)άλλαξε μηχανάκι μας έχεις κάνει ρόμπα στο φόρουμ με το παρτάλι σου;):ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Νίκο @Markas όπως το λες !! Οι περισσότεροι δεν ξεκινούν ποτέ !!! Ειδικά το να βρεις και τόσο μεγάλη παρέα οπως πήγατε εσείς σπανίζει !! Εγώ κανά δυο φορές σε κάτι αντίστοιχο με πάρα πολύ χιόνι πολύ σπρώξιμο και πολλά άλλα απρόοπτα ήμουν τη μία φορά με άλλο ένα φίλο και την δεύτερη με άλλους δύο !! Ηταν τοσο adventure βολτες αυτές όμως που τις θυμάμαι λες και ήταν χθες !! Κλασικές βόλτες έχω ξεχάσει πάρα πολλές όμως ακριβώς γιατί ήταν κλασικές . ήλιος , καλές θερμοκρασίες , ιδανικός καιρός γενικά ! Να στε καλά να βολτάρετε πργαμτικά σας χάρηκα πολύ και σας ζήλεψα με την καλή έννοια!
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
νταξι.................τι να πει κανεις...
ειστε ωραιοι ........ σας ευχομαι να το συνεχισετε για πολλα χρονια ακομα :friendship:

:hlb::hlb::hlb:
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Για να κανεις τετοια οδοιπορικα ή Κουζουλος ή Κρητικος ή ADVrider πρεπει να'σαι...κι αν εισαι ολα αυτα μαζι...βγαινει το τοπικ και η αυρα που βλεπουμε :hlb::hlb::hlb:
Η παρέα εδώ κάτω τα σπάει και είμαι πολύ τυχερός που (παρά τις κατά καιρούς απουσίες) μαζευόμαστε κάμποσοι μοτοτρελοί για ωραίες βόλτες!

εντάξει,
σας αξίζουν πολλά μπράβο!!!
αυτά μένουν :friendship:
Ακριβώς!
Όσο πιο πολύ δυσκολευόμαστε, τόσο βαθύτερα μένει όταν πλέον όλα έχουν πάει καλά και τα θυμόμαστε από το σπίτι.

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΙΑ... το κρητικό ...elefantentreffen !!
Προφανώς, από εκεί αντλήσαμε έμπνευση. Κάποια στιγμή, ίσως καταφέρουμε να κάνουμε μία πραγματικά χιονισμένη χειμερινή κατασκήνωση αλλά εκεί θα είναι πραγματικά ζόρικα.
Θα σας έχουμε ενήμερους ;)

νταξι.................τι να πει κανεις...
ειστε ωραιοι ........ σας ευχομαι να το συνεχισετε για πολλα χρονια ακομα :friendship:

:hlb::hlb::hlb:
Η πρώτη ήταν μία τρέλα, έμπνευση της στιγμής.
Στη δεύτερη, είπαμε να πάμε μία πάλι για πλάκα.
Η τρίτη άρχισε να γίνεται συνήθεια.
Στην τέταρτη πλέον το λες και παράδοση ε;
 
Top Bottom