Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αμα οι επιλογες λιγοστευουν ειναι σωφρον να προσασμοζεσαι σε αυτες,
ετσι μετα απο 20+ ημερες ακινησιας την εβλα μπροστα κ πηγαμε μεχρι το γενικο κρατικο για την καθιερωμενη επισκεψη...
ειχα αναγκη να ξαναθυμηθω ποσο ευεργετικο ειναι εκεινο το αερακι που γλυφει τους αεραγωγους του κρανους δροσιζοντας εγνοιες κ σκοτουρες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Την πηγα στον μαστρο-Χριστοφ να λυσουμε καρμπυρατερ και να δουμε τι παιζει καθως μουκανε καποιες διακοπες στα αποτομα ανοιγματα του γκαζιου τελευταια και εκαιγε αρκετα παραπανω απ'οτι συνηθως (1.5λτ παραπανω στα 100χμ). Αυτη ειναι δουλεια για σοβαρους μηχανικους σαν τον @christof40 :ok: :) και οχι για DIY ερασιτεχνες :rolleyes:

Ο Χριστοφ επιμεληθηκε με πολυ στοργη του ταλαιπωρημενου μηχανακιου μου :l2:το καθαρισε/λιπανε επιμελως και ανοιγοντας τα καρμπυρατερ βρηκαμε οτι η μεμβρανη υποπιεσης του πισω κυλιδρου - που ητανε αρκετα ταλαιπωρημενη, του μπροστινου ητανε συγκριτικα μια χαρα - ειχε ενα σχισιμο που ητανε προφανως η πηγη των προβληματων. Η μεμβρανη αλλαχτηκε μαζι με το ποτηρι με γνησιο ανταλλακτικο Σακαρακη και το μηχανακι ..κελαϊδαει και παλι, ετοιμο για καμμια χωματαδα :woho:

Thanks και παλι Χριστοφ! :friendship: :friendship:


EDIT: Και δυο φωτο, A. με το μηχανακι λυμενο ειμαστε ετοιμοι να βγαλουμε τα καρμπς και B. αφου ταχουμε βγαλει/λυσει, η μεμβρανη του μπροστινου οπου φαινεται το σκισιμο.




Πόσο σου κόστισε η εργασία;
 
Reactions: STF

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Με τρωγανε τα χερια μου εδω και μερες, δεν ειχα χουφτες στο Τενερέ και ψαχνόμουνα, κατεληξα σε αυτες εδω.


Ειναι της Greger, αυτη που τις δινει στην Touratech(μου το ειπε ο @Μητσάρας και το ειδα και απο κοντα σημερα στου @ouzakias )
Ηταν εποικοδομητικο το μίτινγκ σημερα με τον Νικο/Ουζάκια, καβαλησα ενα πολυ σωστα στημενο Τενερε, με εβαλε σε μπριζα για αναρτησεις, για χουφτες(done) κ.α.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πόσο σου κόστισε η εργασία;
Εξι ριζογαλα Δημητριου :D και μια μπυρα στο Square, μειον ενα φραπογαλο που κερασε ο Χριστοφ ενω μουτζουρωνομαστε :ok: Ωραια φαση να μαστορευεις με φιλους με φραμπαλα, εδεσματα και καφεδακι :cool: :yew:


 
Τελευταία επεξεργασία:

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Με τρωγανε τα χερια μου εδω και μερες, δεν ειχα χουφτες στο Τενερέ και ψαχνόμουνα, κατεληξα σε αυτες εδω.
Ειναι της Greger, αυτη που τις δινει στην Touratech(μου το ειπε ο @Μητσάρας και το ειδα και απο κοντα σημερα στου @ouzakias )
Ηταν εποικοδομητικο το μίτινγκ σημερα με τον Νικο/Ουζάκια, καβαλησα ενα πολυ σωστα στημενο Τενερε, με εβαλε σε μπριζα για αναρτησεις, για χουφτες(done) κ.α.
Ακυρο..
Μου ηρθε πριν λιγο refund PayPal απο το μαγαζι, χωρις να υπαρχει καποια εξηγηση..
:waiting:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Της τοποθετησα κινεζικο TPMS (tire pressure monitoring system) για δοκιμη. Για να δουμε τι θα δουμε...



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Της τοποθετησα κινεζικο TPMS (tire pressure monitoring system) για δοκιμη. Για να δουμε τι θα δουμε...



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραιότατο, μεγειές, μήπως υπάρχει link για αγορά ?
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Να δω τι αλλο θα βαλεις πανω :omg2:
Α χα χα χα δεν χορταίνω λέμε, το μόνο που με φοβίζει ...λίγο ....(φοράω κράνος) είναι η παντόφλα....:ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Νέα λαστιχάκια:



Κρίμα που δεν τα είχα στην Ελάτη αυτά, θα δούλευαν εξαιρετικά. :fun

Επί τη ευκαιρία, ρύθμισα ξανά τις αναρτήσεις μου, με την πολύτιμη βοήθεια του Slacker. Το πίσω sag αυξήθηκε λίγο, το μπροστά μειώθηκε ακόμα λιγότερο, ώστε να φτάσω με ακρίβεια χιλιοστού στα προτεινόμενα από την Ohlins. Rebound, compression επίσης στη "default" ρύθμιση. Και βλέπουμε στην επόμενη βόλτα. Αύριο, αφού μας τα χάλασε ο καιρός σήμερα...
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Λαστιχο ονειρο!
Μια φορα τα εβαλα μπρος-πισω και τρελαθηκα...
Το μηχανακι ηταν βιδωμενο κυριολεκτικα!
Δυστυχως δεν τα ξανα εβαλα μια και αντεξε μολις για 6500km (το πισω) με προσοχη μεγαλη στην εθνικη (max 140) .
Απο τοτε το χρησιμοποιω μονο στο μπροστινο!
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Λαστιχο ονειρο!
Μια φορα τα εβαλα μπρος-πισω και τρελαθηκα...
Το μηχανακι ηταν βιδωμενο κυριολεκτικα!
Δυστυχως δεν τα ξανα εβαλα μια και αντεξε μολις για 6500km (το πισω) με προσοχη μεγαλη στην εθνικη (max 140) .
Απο τοτε το χρησιμοποιω μονο στο μπροστινο!
Για Rosso Corsa πήγαινα, αλλά δεν υπήρχαν μπροστινά του '17. Και είπα να δοκιμάσω αυτά. Μόνο για στεγνό και σβέλτη οδήγηση τα θέλω, το μηχανάκι δεν είναι 1000άρι, οπότε αν μου βγάλουν έναν χρόνο με εξαιρετικό κράτημα, θα είμαι ευχαριστημένος.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Για Rosso Corsa πήγαινα, αλλά δεν υπήρχαν μπροστινά του '17. Και είπα να δοκιμάσω αυτά. Μόνο για στεγνό και σβέλτη οδήγηση τα θέλω, το μηχανάκι δεν είναι 1000άρι, οπότε αν μου βγάλουν έναν χρόνο με εξαιρετικό κράτημα, θα είμαι ευχαριστημένος.
Hornet '07 με 93αλογατα στη ροδα.... ;)
Παλιες εποχες!
 
Top Bottom