Συμβαίνει τώρα!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι να λεμε....πολλοί προορισμοί ακόμη και στην Ευρώπη είναι δύσκολο για όποιον δεν έχει χρόνο, να τα κάνει με δική του μηχανή.
Εγώ χρόνια θέλω να πάω Σκωτία και να οδηγήσω στα Highlands και τα έχω βάλει κάτω πόσο χρόνο θέλω με την δική μου μηχανή και πόσες ευθείες και λάστιχα πρέπει να φάω στο XR και το έχω αποκλείσει
Έχω βρει κάτι ωραία μηχανάκια που νοικιάζουν εκεί.....μουρλια
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Το ταξίδι με τη μηχανή για κάποιους έχει συγκεκριμένη φιλοσοφια, δεν είναι ο τουρισμός καθεαυτός αλλά το όλο concept της οδήγησης, ίσως ένας προσωπικός άθλος το να φτάσεις , ίσως ο στοχασμός την ώρα της οδήγησης που για κάποιους είναι φάρμακο, μάλλον αυτό εννοεί ο Θωμάς. Ουσιαστικά η μοτοσυκλέτα είναι κάτι διαφορετικό από άνθρωπο σε άνθρωπο, οι λόγοι που καβαλάει κανείς ποικίλουν, αν ειμασταν όλοι ίδιοι με τις ίδιες επιθυμίες τοτε ο κόσμος θα ήταν γκρίζος.

Συμφωνώ με τον Βαγγέλη περί χρόνου και χρήματος, αλλά αν πραγματικά θες να κάνεις κάτι θα την βρεις την άκρη και χωρίς να θυσιάσεις άλλα σημαντικά πράγματα.

Στο κομμάτι του διαμοιρασμού του ταξιδιού που αναφέρθηκε πιο πάνω δε νομίζω ότι είναι κακό, το να μοιράζεσαι ωραίες στιγμές ή κάτι που βιώνεις για ορισμένους είναι μέρος της διαδικασίας.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Προσωπικά αδυνατώ να αντιληφθώ γιατί πρέπει κάθε φορά να περνώ την αδιάφορη Αλβανία ή τα επίσης αδιάφορα παντελώς Σκόπια ή και τη Σερβία για να φτάσω στον τόπο πούχει σειρά να εξερευνηθεί. Μετά από ένα σημείο καταντάει αηδία και βαρετότατο. Ακόμα και το Αθήνα - Θεσσαλονίκη - σύνορα καταντάει αηδία.
Σούρχεται να πα να πάρεις SS στα γεράματα να ανοίγεις δίχως αύριο να τελειώσει ο δρόμος και μετά τον χειμώνα να τα σκας σε κλήσεις και να το ευχαριστιέσαι.

Ενδιαφέρον δε είναι να σου λάχουν σύνταξιδιώτες που δεν πάνε ούτε καν με το όριο της εθνικής αλλά με 105....εκεί να δείτε ατελείωτο δρόμο και βαρεμάρα.
Είμαι πολύ γέρος για τέτοια.

Τέλος ο χρόνος είναι πολύτιμος ακόμα και για αυτούς που θεωρητικά τον έχουν λόγο παύσεως εργασιακών και οικογενειακών υποχρεώσεων. Αυτή τη φορά λόγο ηλικίας οπότε γιατί να χάνεται σε άσκοπα χιλιόμετρα και να μην πηγαίνει χαλάλι σε ενδιαφέροντα χιλιόμετρα?

Μετά από τα παραπάνω ναι αεροπλάνο εγώ και νταλίκα το μοτοσακό ή νοικιάρικο αν τυχόν φτάσω τόσο μακρυά που δεν πάει η νταλίκα.
Ωραίοι οι Γερμανοί !

Υ.Γ. Οι ερωτήσεις είναι ρητορικές.
Υ.Γ. 2 Κανά λινκ δώσανε οι Γερμανοί για νταλίκα? :ha
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Υπομονή ! Σε λίγο καιρό θα έχουν και αυτόνομη οδήγηση, θα τις στέλνουμε μόνες τους ταξίδια ,θα τους δίνουμε και χαρτζιλίκι για βενζίνες και διόδια , βιντεα από τις διαδρομές θα τα έχουμε μια και θα τις έχουν γεμίσει κάμερες μπρος πίσω και εμείς καναπέ ,ούτε μέσες να πονάνε ούτε τίποτα :ha
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Υπομονή ! Σε λίγο καιρό θα έχουν και αυτόνομη οδήγηση, θα τις στέλνουμε μόνες τους ταξίδια ,θα τους δίνουμε και χαρτζιλίκι για βενζίνες και διόδια , βιντεα από τις διαδρομές θα τα έχουμε μια και θα τις έχουν γεμίσει κάμερες μπρος πίσω και εμείς καναπέ ,ούτε μέσες να πονάνε ούτε τίποτα :ha
Ευτυχώς θάχω φύγει για το τελικό ταξίδι και δεν θα το δω! :ha
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Για εμένα το ταξίδι ξεκινάει από την προετοιμασία και το πάτημα της μίζας έξω από το σπίτι μου έως ότου γυρίσω και τη βάλω μέσα στο γκαράζ.
Ακολουθεί "γλέντι"...

Δεν κάνεις εσύ λεβέντη μου για μεγάλες αποστάσεις...
Λιγότερο από 1150χλμ ...
Έκανες 20 ώρες...
Και 44 ώρες ξεκούραση...


φωτό από το 2019...






σ' αγαπάω μωρη τρέλα.... :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Πάντως εμένα μια χαρά μου φαίνεται να πήγαινα Ισπανία πχ με αεροπλάνο εκεί μοτο και βόλτα 10 μέρες και στο τέλος επιστροφή ξεκούραστα με αεροπλάνο και σπίτι με αμάξι!! Τέλειο, ούτε καράβι ούτε ταλαιπωρία το γύρνα που δεν τελειώνει...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ακολουθεί "γλέντι"...

Δεν κάνεις εσύ λεβέντη μου για μεγάλες αποστάσεις...
Λιγότερο από 1150χλμ ...
Έκανες 20 ώρες...
Και 44 ώρες ξεκούραση...


φωτό από το 2019...






σ' αγαπάω μωρη τρέλα.... :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
Ποια ξεκούραση ρε;;; Οι 44 ώρες είναι που έφτιαχνα το ΚΤΜ
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Πάντως εμένα μια χαρά μου φαίνεται να πήγαινα Ισπανία πχ με αεροπλάνο εκεί μοτο και βόλτα 10 μέρες και στο τέλος επιστροφή ξεκούραστα με αεροπλάνο και σπίτι με αμάξι!! Τέλειο, ούτε καράβι ούτε ταλαιπωρία το γύρνα που δεν τελειώνει...
Ωραία φάση όντως, βασικά ούτε μηχανάκι εκεί, αμαξάκι καφεδάκι μουσικουλα....ή μάλλον τώρα με την εικονική πραγματικότητα δεν χρειάζεται καν να πας, σπιτάκι σαλόνι χαλαρώνω τσοκο μαροκάνα και απολαμβάνω ταξιδάκι :p:p:p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τι είναι αυτό κανα καινούργιο ποτο-ροφημα? :secret:
Είναι στίχος από ένα τραγούδι σταθμό στην ιστορία της μουσικής, ένας ύμνος καλλιτεχνικής δημιουργίας....τέτοια κομμάτια βγαίνουν κάθε 50 χρόνια.
Δύσκολοι στίχοι για δυνατά μυαλά.

 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Είναι στίχος από ένα τραγούδι σταθμό στην ιστορία της μουσικής, ένας ύμνος καλλιτεχνικής δημιουργίας....τέτοια κομμάτια βγαίνουν κάθε 50 χρόνια.
Δύσκολοι στίχοι για δυνατά μυαλά.

Αθλητής πρέπει να είναι.... Αυτο το τσοκο μαλλον κανα ενεργειακό ποτο θα είναι, για αντοχή Χαχαχα :roflmao:Ποιητης....
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Είναι στίχος από ένα τραγούδι σταθμό στην ιστορία της μουσικής, ένας ύμνος καλλιτεχνικής δημιουργίας....τέτοια κομμάτια βγαίνουν κάθε 50 χρόνια.
Δύσκολοι στίχοι για δυνατά μυαλά.

Μάλλον έχω μεγαλώσει πολύ.... άκουσα τα πρώτα 20'' μετά το έκλεισα.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Μάλλον έχω μεγαλώσει πολύ.... άκουσα τα πρώτα 20'' μετά το έκλεισα.
Και πολυ ακουσες, φαίνεται ταλέντο... Δεν αντεχα τοση κουλτούρα... Padis
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Μάλλον έχω μεγαλώσει πολύ.... άκουσα τα πρώτα 20'' μετά το έκλεισα.
Είπαμε....

































































Για δυνατά μυαλά...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι στίχος από ένα τραγούδι σταθμό στην ιστορία της μουσικής, ένας ύμνος καλλιτεχνικής δημιουργίας....τέτοια κομμάτια βγαίνουν κάθε 50 χρόνια.
Δύσκολοι στίχοι για δυνατά μυαλά.

Είναι πιο παλιό. Αυτό μου το βάζει συχνά το Spotify όμως
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
"ΟMEGA ΤRANSPORT"
Μεταφοραί Μοτοσυκλετών
Εσωτερικό - Εξωτερικό
Φυλάξεις εντός κλειστού χώρου
Ασφάλεια-Υπευθυνότητα

Εξτρά εχεμύθεια και παπατζουπηρεσίες
Δυνατότητα φωτογραφιών με χρήση
PHOTOSHOP..
Αυτοκόλλητα όλων των χωρών...

ΤΙΜΕΣ ΦΙΛΙΚΕΣ



Επίσημος ΜΟΥΣΙκός χορηγός...
 
Top Bottom