Μετά το XR τι;

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Adventure Sports και από μένα. Σε άσπρο μπλε κόκκινο.
Καλά εννοείται σε άσπρο μπλε κόκκινο amyroukai αν το πάρεις άλλο χρώμα τρως μπαν,πλοκ,ντιλιτ και μια μερίδα κουκιά αντί για προβατινα
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Και δεν θα έχει πρόβλημα να συγκρίνει ταφους
Είδαμε κ εσάς τους γρήγορους.ολοι μέρα στη σύγκριση είστε.
Ρεαλιστικά ο Γιαννης δεν χρειάζεται πουθενά τα άλογα του πενφε. Στο άλλο θα κουμπώσει πολύ καλυτερα
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Τα μισά να μου έλεγε αμιρου
Ο Γιάννης είναι αρχοντοτουριστας,απολαμβάνει τη βόλτα του,όχι σαν κάτι καγκουρια που κοντραρουν σκούτερ στη πολη και νταλίκες στην εθνική
:friend:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο Γιάννης είναι αρχοντοτουριστας,απολαμβάνει τη βόλτα του,όχι σαν κάτι καγκουρια που κοντραρουν σκούτερ στη πολη και νταλίκες στην εθνική
:friend:
Δεν το σωνεις με αρχοντους και τουρίστες τωρα
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τα έχω κάνει βόλτα πολλά από αυτά που σε ενδιαφέρουν.
Σε περιμένω για καφέ σήμερα,αύριο Λουτράκι να σου πω ότι έχω φρέσκο.
Να ξέρεις ότι είσαι streetas γεννημένος,μάλλον το ξέρεις και ξύνεις τον ποπό στην γκλίτσα :) για να γίνεται σουσουρο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Μιας και τέλειωσε το metal hammer και 3 απανωτά ακουσματα του the old ways remain των blood ceremony και έχει μείνει καφές στην κούπα να γράψω και εγώ την μλκία μου...
Γράφεις πολύ τεκ οριεντεντ για τις επιλογές σου αλλά όχι τι σε τραβάει να οδηγήσεις γενικά. Μάλλον δεν ξέρεις τι θέλεις και έχεις πάθει και επιπλέον burn out απο επιλογές γιατί ψάχνεις ευχαρίστηση και δεν την βρίσκεις. Εγώ θα έλεγα άραξε, γιατί χειμώνας έρχεται και το ξανασκέφτεσαι όταν ηρεμίσουν τα πράγματα στο μυαλό σου.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Από αυτά που γράφεις, μάλλον Άφρικα λόγω στρητάδων δυνατοτήτων αλλά Χόντα ρε συ??? Δεύτερο το Expedition αλλά πληρώνεις για έξτρα δυνατότητες που θα σου χρειαστούν?

Εγώ πάντως, σου προτείνω κάτι μεταξύ μτχ 1290S/Tiger 1200 (με έμφαση στο Rally για να σου φύγει η κάψα του 21 μπροστά)/ 1250GS, είμαι μεγάλος φαν των ηλεκτρονικών αναρτήσεων. Πρέπει να τα οδηγήσεις όμως για να δεις πως σου φαίνονται.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όταν βολτάρω με παρέα που θα κάνει ΕΣΤΩ λίγο χώμα ΣΕ ΚΑΘΕ βόλτα για όποιο λόγο, δεν αντιλαμβάνομαι γιατί να περιοριστώ στο "στριτ". Και χωρίς παρέα να βολτάρω ΠΑΛΙ θα καταφέρει μία το google μία το garmin να με στείλει χωματόδρομο.

Όταν η όρθια θέση (ιδανικά με ελαφριά εμπρόσθια κλίση) είναι ξεκούραστη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να περιοριστώ σε σκυφτά μηχανάκια, επειδή έτσι πιστεύουν οι άλλοι ότι "θα έπρεπε".

Σχετικά με το θέμα ευχαρίστηση...

Το XR έχει άλλες χαρές. Το 950 έχει άλλες χαρές (το Norden είναι ΙΔΙΟ με το 950, το 890 είναι σκληρό όπως ήταν το 950 τις πρώτες μέρες, δηλαδή γνωστή ποσότητα και τα δύο).

Μήλα και πορτοκάλια. Την ίδια βόλτα πάω, με το ίδιο χαμόγελο γυρίζω, τα ίδια μέρη βλέπω, κανένα δεν μου στερεί κάτι. Η διαφορά είναι η κόπωση μέσα στην ημέρα και ο χρόνος αποκατάστασης μετά.

Σίγουρα από τα τρία που λέω (και το tiger 1200 rallye pro explorer suxu muxu madalakia madafakia που προτείνει ο κάπτεν ή/και το 1290R που μου αρέσει επίσης) ΒΑΡΕΤΟ δεν είναι κάποιο, κάθε άλλο.

Το οικονομοτεχνικό μπαίνει γιατί... δεν μπορώ να πάρω ένα Barber museum και να διαλέγω κάθε μέρα αυτό που μου κάνει κέφι. ΣΗΜΕΡΑ θέλω ονοφ, αύριο μπορεί να φάω πετριά και να κάνω την χάρη στο κορίτσι να πάρω στριτ που (σήμερα λέει ότι) θέλει. Αύριο μπορεί να κάνει αναστροφή άλλος απρόσεκτος και να μην ξαναμιλήσουμε, αποκλείεται;

Για το χρώμα συμφωνώ ότι το "σπέσιαλ" λευκό είναι απλά υπέροχο. Το κορίτσι θέλει μαύρο... Σε απλή ΑΤ το μαύρο μου αρέσει πιο πολύ από το κόκκινο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ πάλι XR θα έπαιρνα.
Αυτό είναι που δεν κατεβαίνει η μανιβέλα αν δεν κάνεις επίκληση στο Κράκεν και στον Κθούλου και αν σε χτυπήσει ανεβαίνοντας σου κόβει το πόδι;
Ναστεκαλάδενθαπάρω.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Αυτό είναι που δεν κατεβαίνει η μανιβέλα αν δεν κάνεις επίκληση στο Κράκεν και στον Κθούλου και αν σε χτυπήσει ανεβαίνοντας σου κόβει το πόδι;
Ναστεκαλάδενθαπάρω.
Ναι αλλά όταν κατέβει ξεκινά κατευθείαν σε μια ρόδα. Κάνεις και οικονομία στα λάστιχα. Επίσης σκέψου ότι σε ένα μήνα η γάμπα σου θα είναι σαν του Ρομπέρτο Κάρλος.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Να ξέρεις ότι είσαι streetas γεννημένος,μάλλον το ξέρεις και ξύνεις τον ποπό στην γκλίτσα :) για να γίνετε σουσουρο!
Και η μισή ελλάδα που παρακολουθεί το φόρουμ το ξέρει...ο κυριος amyroukai μονο δεν το εχει καταλαβει...Από μένα είναι GS Adventure...το οποίο δε θα έπαιρνα λόγω όγκου...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λάβετε υπόψιν ότι στο τέλος σκούτερ θα οδηγούμε, πριν μας πάρουν την άδεια οδήγησης λόγω ηλικίας.
έχουμε. ακόμα μιά περίπτωση μηχανακίου που τρόλαρα όσο δεν παίρνει.


Και η μισή ελλάδα που παρακολουθεί το φόρουμ το ξέρει...ο κυριος amyroukai μονο δεν το εχει καταλαβει...Από μένα είναι GS Adventure...το οποίο δε θα έπαιρνα λόγω όγκου...
Πιο εύκολα ψωνίζω R1300GS και μετά θα πάρω και μιά μπλούζα και αυτοκόλλητα από τον φίλτατο Δημήτρη με το σλόγκαν "μην είστε moonόπανα". Και θα είναι η απόλυτη τρολιά σε όλους όσους συμμετείχαν στο νήμα του 1300 με επιμονή ότι είναι χρέπι. Δεν θέλω τόσο ακριβό μηχανάκι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Εκεί κατά Kawasaki μεριά φτιάχνουν ένα. παλιοVersys 1000cc τετρακύλινδρο σε καλά λεφτά κι αν μη τι άλλο μηχανάρα.Για τους περισσότερους "ταπεινούς"..

Μπορεί να μην είναι το πολεμικό XR αλλά... γιατί πρέπει να είναι άκρως "πολεμικό" ένα εργαλείο.

Εσύ ξέρεις τις προτεραιότητές σου.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εκεί κατά Kawasaki μεριά φτιάχνουν ένα. παλιοVersys 1000cc τετρακύλινδρο σε καλά λεφτά κι αν μη τι άλλο μηχανάρα.Για τους περισσότερους "ταπεινούς"..

Μπορεί να μην είναι το πολεμικό XR αλλά... γιατί πρέπει να είναι άκρως "πολεμικό" ένα εργαλείο.

Εσύ ξέρεις τις προτεραιότητές σου.
Το έχεις οδηγήσει;
Εγώ ναι, οπότε ξέρω τι λέω όταν πω ότι δεν μου κάνει.
 
Top Bottom