Test insta 360

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
  1. Το μοντάρεις στο κινητό δηλαδή μέσω του app;
  2. Τι ρυθμίσεις τραβούσες;
  3. Τι mount έχεις;
  4. Μπορείς να το εξάγεις σαν 1920Χ1080 και όχι κάθετο βίντεο από το κινητό;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
  1. Το μοντάρεις στο κινητό δηλαδή μέσω του app;
  2. Τι ρυθμίσεις τραβούσες;
  3. Τι mount έχεις;
  4. Μπορείς να το εξάγεις σαν 1920Χ1080 και όχι κάθετο βίντεο από το κινητό;
Έχει εφαρμογή insta360 και συνδέεται με το κινητό και κανεις πολύ εύκολο editing.
Εγώ παλευα με το premiere πριν και έπρεπε να είσαι ο Σπίλμπεργκ για να βρεις άκρη

Έκανα κάποιες μανιουαλ ρυθμίσεις που βρήκα στον σωλήνα, αλλά αυτές οι λήψεις είναι στο αυτόματο

Έχω ένα "μαναταλακι" gopro....αλλά οι σωστές λήψεις θα γίνουν προσεχώς με το ειδικό κοντάρι για λήψεις insta.

Μπορείς να εξάγεις ότι θέλεις και όπως το θέλεις.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έχει εφαρμογή insta360 και συνδέεται με το κινητό και κανεις πολύ εύκολο editing.
Εγώ παλευα με το premiere πριν και έπρεπε να είσαι ο Σπίλμπεργκ για να βρεις άκρη

Έκανα κάποιες μανιουαλ ρυθμίσεις που βρήκα στον σωλήνα, αλλά αυτές οι λήψεις είναι στο αυτόματο

Έχω ένα "μαναταλακι" gopro....αλλά οι σωστές λήψεις θα γίνουν προσεχώς με το ειδικό κοντάρι για λήψεις insta.

Μπορείς να εξάγεις ότι θέλεις και όπως το θέλεις.
Πολύ καλό πρόγραμμα για να μοντάρεις 360 βίντεο στο pc είναι το Vegas Pro αν θέλεις να το τσεκάρεις. Το Premiere είναι έτσι κι' αλλιώς pain in the ass.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πολύ καλό πρόγραμμα για να μοντάρεις 360 βίντεο στο pc είναι το Vegas Pro αν θέλεις να το τσεκάρεις. Το Premiere είναι έτσι κι' αλλιώς pain in the ass.
Το ίδιο app του τηλεφώνου το έχει και desktop....ξεχασα να πω.
Θα τσεκαρω και αυτό πού λες...θενκς
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Η 360 είναι απίστευτη κάμερα . Είχα μια 360 πέρυσι στο ταξίδι στην Ιταλία . Τρομερές δυνατότητες και ληψεις που δν φαντάζεσαι ότι τραβάς . Απλά θέλει αρκετό χρόνο σε editing σε σχέση με μια GoPro . Σε βίντεο υστερεί λίγο οσον αφορά την ποιότητα , αλλά κερδίζει σε όλα τα υπόλοιπα . Πολύ θα ήθελα να κάνω δικια μου την τελευταία κάμερα που έβγαλε .
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έκανα την πρώτη δοκιμή τα ξημερώματα.
Έχει πλάκα....στην επεξεργασία κάνεις ότι θέλεις από την εφαρμογή της insta.
Έχουν ξεφύγει

Ζαλίστηκα... :wacky:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η 360 είναι απίστευτη κάμερα . Είχα μια 360 πέρυσι στο ταξίδι στην Ιταλία . Τρομερές δυνατότητες και ληψεις που δν φαντάζεσαι ότι τραβάς . Απλά θέλει αρκετό χρόνο σε editing σε σχέση με μια GoPro . Σε βίντεο υστερεί λίγο οσον αφορά την ποιότητα , αλλά κερδίζει σε όλα τα υπόλοιπα . Πολύ θα ήθελα να κάνω δικια μου την τελευταία κάμερα που έβγαλε .
Πήρα την oner που αλλαζει φακούς και δεν τραβάει μόνο 360 .....
Έκανες editing μέσω insta εφαρμογής?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σε είδα στην Ποσειδώνος από το απέναντι πριν λίγο .....χαχαχαχα και λέω αποκλείεται να ήταν ο Κώστας με τέτοιο κράνος ...έβαλα και στοίχημα με την Αφροδίτη χαχαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σε είδα στην Ποσειδώνος από το απέναντι πριν λίγο .....χαχαχαχα και λέω αποκλείεται να ήταν ο Κώστας με τέτοιο κράνος ...έβαλα και στοίχημα με την Αφροδίτη χαχαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα πολλα αλόγατα απαιτουν jet κρανακι για εξτρα ασφαλεια :laugh:, και μπουφαν χωρις φερμουαρ για δροσουλα στο κορμι :laugh:!!!
Ολα εγω;;; :inlove:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε είδα στην Ποσειδώνος από το απέναντι πριν λίγο .....χαχαχαχα και λέω αποκλείεται να ήταν ο Κώστας με τέτοιο κράνος ...έβαλα και στοίχημα με την Αφροδίτη χαχαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το έχασες .....πήγα την κυρία μου για ποτάκι.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Πήρα την oner που αλλαζει φακούς και δεν τραβάει μόνο 360 .....
Έκανες editing μέσω insta εφαρμογής?
Είχα την 360 Χ2 . Στην οποία μέσω της δικιά της εφαρμογής μπορείς να κλειδώσεις να κοιτάει μόνο ευθεία αν θες . Αλλά γενικά ναι edit μέσα από την εφαρμογή της και μετά σε δεύτερη εφαρμογή edit για βίντεο με το video proc. Εδώ είναι η πρώτη μου επαφή σε editing με 360
.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είχα την 360 Χ2 . Στην οποία μέσω της δικιά της εφαρμογής μπορείς να κλειδώσεις να κοιτάει μόνο ευθεία αν θες . Αλλά γενικά ναι edit μέσα από την εφαρμογή της και μετά σε δεύτερη εφαρμογή edit για βίντεο με το video proc. Εδώ είναι η πρώτη μου επαφή σε editing με 360
.
Ναι....το διάβασα και αυτό.
Βέβαια στην δική μου αλλάζει φακούς και έχω έναν κανονικό 4Κ και έναν 1inch για νύχτα
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Έκανα την πρώτη δοκιμή τα ξημερώματα.
Έχει πλάκα....στην επεξεργασία κάνεις ότι θέλεις από την εφαρμογή της insta.
Έχουν ξεφύγει
Ωραίος!!
++ γιατί είδαμε κι ένα περιποιημένο μούσι ρε Κώστα.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Έκανα την πρώτη δοκιμή τα ξημερώματα.
απολαυσα στροφη με το βαπορι στο 0.34.....

οταν σταματησει το νευρικο γελιο που με εχει πιασει θα ξαναποσταρω ...
προς τα τελη του 2023....


:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
σε τι σημεία την είχες στήσει και είχε αυτα τα πλάνα; αν έχει φώτο απ' τα σημεία που την ειχες τοποθετήσει δλδ πάνω στο μηχανάκι, ενα μπρος μαλλον στην τιμονόπλακα και ενα πίσω απ' οτι εχω καταλάβει ειναι;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
σε τι σημεία την είχες στήσει και είχε αυτα τα πλάνα; αν έχει φώτο απ' τα σημεία που την ειχες τοποθετήσει δλδ πάνω στο μηχανάκι, ενα μπρος μαλλον στην τιμονόπλακα και ενα πίσω απ' οτι εχω καταλάβει ειναι;
Έχω ένα "μανταλάκι" της gopro" και το έβαλα στο τιμόνι και πίσω στην σχάρα
Τώρα πήρα μια βάση μηχανής για το stick της insta αλλά δεν έχω προλάβει να πειραματιστω.
Θα βάλω φωτό από τις βάσεις
 
Top Bottom