R1200GS σώματα injection επιδιόρθωση ρωγμών στα πλαστικά μέρη

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πολύ ωραίο νήμα!
Εμείς εδώ στο Ηράκλειο, αυτό το πρόβλημα το μάθαμε από τον Ευτύχη και το RT του και για καλή μας τύχη, έχουμε βαρβάτο μηχανικό στην αντιπροσωπία.

Οι δικές μου ροδέλες στα injection:





Γιώργο σε ευχαριστώ πολύ!
Πόσα χλμ και σε τι κατάσταση ήταν τα σώματα. ...Γιωργη? ?

advφον!!
 

Gelasios

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R 1200 GS το γνήσιο!
Πόσα χλμ και σε τι κατάσταση ήταν τα σώματα. ...Γιωργη? ?

advφον!!
43000 απολαυστικά χιλιόμετρα Κωστή!
Είχαν από μια ρωγμή, που κατά τον Γιώργο ήταν πρόβλημα, αλλά να σου πω την αλήθεια, εγώ πιστεύω οτι είναι του σχεδίου, του καλουπιού... Έτσι όπως τα είδα, δεν νομίζω οτι είχα πρόβλημα, προληπτικά το έκανα! Πολύ καλη δουλεία πάντως απο τον τορναδόρο.
 

Gelasios

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R 1200 GS το γνήσιο!
Δεν βλέπω να τις εσκαψες ?
Τις ροδέλες.




Sent by george via Tapatalk
Έχουν τις γωνίες τους Γιώργο. Είναι και κολλημένες αλλά έχει κάνει και σπίρωμα στο κέντρο και έβαλε βιδάκι
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
43000 απολαυστικά χιλιόμετρα Κωστή!
Είχαν από μια ρωγμή, που κατά τον Γιώργο ήταν πρόβλημα, αλλά να σου πω την αλήθεια, εγώ πιστεύω οτι είναι του σχεδίου, του καλουπιού... Έτσι όπως τα είδα, δεν νομίζω οτι είχα πρόβλημα, προληπτικά το έκανα! Πολύ καλη δουλεία πάντως απο τον τορναδόρο.
Ρωγμή ήταν και εγώ όταν τα έβγαλα με ελάχιστα παραπάνω χιλιόμετρα και τα είδα νόμιζα ότι ήταν σημάδια από το καλούπι αλλά όταν το τράβηξα φωτογραφία με φωτογραφική υψηλής ανάλυσης
στην οθόνη φάνηκε ότι ήταν ρωγμή.
Όμορφη δουλειά ήμουν βέβαιος ότι έστω και αν ήταν καλή δουλειά που έκανα, αν και άλλοι το βασάνιζαν στο μυαλό τους κάτι καλύτερο θα γινόταν.
 

bmwgogagis

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
BMW GS 1200 adv
Γιώργο καλησπέρα
Που τις έκανες τις ροδέλες εδώ κοζάνη,δώσε μας τα φώτα σου
Και με τι υλικό...
Δημήτρη Οι ροδέλες έγιναν από άλουμινιο και τις έκανα μόνος μου με τις διαστάσεις που ειναι στην αρχή του θέματος για άλλες πληροφορίες αν θες πάρε τηλ.




Sent by george via Tapatalk
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Δημήτρη Οι ροδέλες έγιναν από άλουμινιο και τις έκανα μόνος μου με τις διαστάσεις που ειναι στην αρχή του θέματος για άλλες πληροφορίες αν θες πάρε τηλ.




Sent by george via Tapatalk
Χρόνια Πολλά Γιώργο
Στείλε μού ένα pm το τηλέφωνο σού να σε πάρω γιατί δεν το έχω...
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Κατόπιν βοήθειας του φίλου & σύντεκνου Γιώργου (bmwgogagi) εκ Κοζάνης αποφάσισα να επισκευάσω και εγώ επιτέλους το θεματάκι μας με τα injection…

Έχω κατασκευάσει ήδη σε τόρνο τις ροδέλες τύπου αλουμινίου (καλά να είναι το παλικάρι ποιο πάνω με το σχέδιο του…)

Στον επιτόπιο προ έλεγχο που ξεκίνησα να κάνω σήμερα , ώστε από την επομένη εβδομάδα που θα έχω χρόνο να το πιάσω.

Διαπίστωσα ότι οι εγκοπές από 2 σφικτήρες δεν φαίνονται καν είναι από την πίσω πλευρά , δηλαδή κοιτάζουν στο εσωτερικό της μηχανής…

Έχει κάνεις κάποια ιδέα πως θα μπορέσω να τους ανοίξω ,φέρνοντας τους μπροστά χωρίς να κάνω καμιά ζημιά…
 
Top Bottom