Mια ζωη OnOff...να γιατι...!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ειναι που δεν τα κανουν ολα τελεια...Βουτας μια SS και ξυνεις γονατο για πλακα...παιρνεις ενα κατσικι και το χωνεις σε βουνοπλαγιες και μονοπατια ταπα...Παιρνεις ενα ST ή ενα GT και φθανεις ατσαλακωτος μεχρι εκει που αναβει η ρεζερβα στην ενδειξη βενζινης...Εξειδικευμενες μοτοσυκλετες που ειναι μανουλα η καθε μια για αυτο που κατασκευαστηκε και προοριζεται...

Ομως...υπαρχει και μια κατηγορια μοτοσυκλετων για καποιους,οπως εγω...οπως πολλοι εδω μεσα,που καποιοι τις λενε Adventure αλλοι DualSport ενω καποιοι "μια απ'ολα"...εχουμε συνηθισει οι πιο πολλοι να τις λεμε OnOff...
Κι αν και δεν κανουν τιποτα εξαιρετικα,κολλαμε...και μια ζωη καβαλαμε τις "ολα σε ενα"...Γιατι ρε φιλε ειναι αυτη η αισθηση,αυτη η ελευθερια που βγαινεις με τα χωματινα λαστιχα απο το βουνο στο στροφιλικι και πας οσο σφαιρα "το'χεις"...και καπακι βλεπεις στη διαδρομη ενα δασικο να χανεται στο βουνο και τραβας ενα πισω φρενο και πλασαρεις να ανεβεις...και δε σε νοιαζει τι πατανε οι ροδες σου αφου η μοτοσυκλετα δεν θα σου πει οχι σε τιποτα...
αμα το'χεις και δεν το λυπασαι-ναι ειναι κι αυτη η παραμετρος...που καποιοι λενε οτι "αν" αλλά κλαιν ειμαστε...κι αν κι αν...γ@ματο παρε αλλο,εμεις θα το χωσουμε και "να"...οχι αν...-...
και λασπες και βουνοκορφες και ADVride καταστασεις και και και...
Και ποιος νοιάζεται στην τελικη αν πας με το χρονομετρο στο χερι στην ασφαλτο ή στο χωμα...
Η ζωη δε θελει βιασυνες θελει απολαυση και χαμογελο...θελει να μπορεις να παρεις την ερωμενη σου και να φευγεις.Να ξελαμπικαρεις.Ειτε σολο ειτε δικαβαλος ειτε με σαμαρια ή με τριβαλιτσο ή με χωματινα λαστιχα ή με ασφαλτινα,εφυγες...απολαυσες...γουσταρεις!
Και ζουμε σε μια υπεροχη Χωρα που τα βουνα δεν ειναι κλειστα,που τα χωματα μας προ(σ)καλουν να τα παταμε να τα διασκεδαζουμε...Ειναι μια Ελλαδα που λες και τα OnOff εχουν φτιαχτει γιαυτη...και ειναι και κατι αναβατες σαν κι εμας που...
μια ζωη OnOff...τι να λεμε...:friendship::inlove:...Κρανος μιζα και φυγαμεεε!
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Αντιπαθουσα τα onoff και μου περνούσαν πάντοτε αδιάφορα όπου και όποτε τα έβλεπα.
Είχα έναν έρωτα με το 950 όμως από πιτσιρικάς καθαρά από θέμα ομορφιάς.
Δεν είχα σκοπό όμως να το πάρω επειδή έλεγα ότι δεν θα με εξυπηρετήσει, μέχρι που ένα φιλαράκι με πίεζε να το πάρω εφόσον ήταν ο έρωτας μου ώστε να μην μου μείνει αποθημενο.
Ακόμα τον ευχαριστώ!
Μόνο ΟΝOFF!!!!
Πάω άνετα ταξίδια, κάνω καγκουριες, φορτώνω την κοπέλα, πάω χώμα, στρίβω....
Τι άλλο να ζητήσω;; :woot:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αν και δε με συγκινούν καθόλου, συμφωνώ σε αρκετά, σ'ωραίος! :friendship:
Δεν με συγκινουσαν ουτε εμενα,μεχρι που βρεθηκα με ενα τετοιο...αλλη φαση.
Αν ζησεις για λιγο καιρο με ενα τετοιο (οχι μια βολτα ,να το ζησεις τουλαχιστον ενα μηνα)δεν το ξαναφηνεις,οχι οτι δεν θα σου αρεσουν τ αλλα,θα σου αρεσουν αλλα θα θες και ενα ον-οφ
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Επίτηδες το κάνεις έτσι; :p :p :p
:D:roflmao::roflmao::roflmao:...θεμα χρονου ειναι λεμε!

Και εγώ έτσι νομίζω.. Παίζει με τον πόνο μου παίζει και με τον δικό σου? Να τον βάλουμε στο ignore list λες? Μου ρίχνει αλάτι στης πληγές ο τύπος...
Μαζοχα...:laugh::laugh:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν με συγκινουσαν ουτε εμενα,μεχρι που βρεθηκα με ενα τετοιο...αλλη φαση.
Αν ζησεις για λιγο καιρο με ενα τετοιο (οχι μια βολτα ,να το ζησεις τουλαχιστον ενα μηνα)δεν το ξαναφηνεις,οχι οτι δεν θα σου αρεσουν τ αλλα,θα σου αρεσουν αλλα θα θες και ενα ον-οφ

Εσυ ωριμασες νιατο μου !:cool:
Αν και δε με συγκινούν καθόλου, συμφωνώ σε αρκετά, σ'ωραίος! :friendship:

Εσυ θα ωριμασεις :D
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
τα On-Off τα αισθάνεσαι αν φυσικα τα ζησεις,ταξιδεψεις, λασπωθεις,κατεβεις σε παραλιες απατητες-υπαρχουν ακομα τετοιες- γυρισεις τα Βαλκανια,στησεις σκηνακι στον Γραμμο και σε αλλα βουνα, οτι εχουν κατασκευασθει για τον Ελληνα αναβατη. Συμφωνω και επαυξανω ζωντας με τετοια απο το ταπεινο XLS 185 εκει στο 1985 εως σημερα. :friendship:
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Τα ίδια μου λέει κι η μάνα μου. :stm:


Χαράς το πράμα......Εδώ μου το λέει ακόμα η δικιά μου (και το πιστεύει, το περιμένει....) που είμαι 55χρονών.....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χαράς το πράμα......Εδώ μου το λέει ακόμα η δικιά μου (και το πιστεύει, το περιμένει....) που είμαι 55χρονών.....
εσένα όμως σ έπεισε, έχεις ήδη ον/οφφ

:ll:
 
Top Bottom