Klr carb problem

Mindcrime

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Klr 650
Καλησπέρα στη παρέα! Το μηχανάκι κάνει κομπιασματα χαμηλά και έχει πολύ υψηλη κατανάλωση βενζίνης. Έχω λύσει και καθαρίσει δύο φορές το καρμπυρατερ, έχω κάνει διάφορους πειραματισμους αλλά συνεχίζει να μην δουλεύει σωστά. Το μόνο μεμπτό που βλέπω είναι η μεμβράνη από τη βαλβιδα του αέρα (aircut off valve το λένε οι φίλοι μας οι Άγγλοι) που δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Μπορεί να κάνει τέτοια συμπτώματα όμως?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Καλησπέρα στη παρέα! Το μηχανάκι κάνει κομπιασματα χαμηλά και έχει πολύ υψηλη κατανάλωση βενζίνης. Έχω λύσει και καθαρίσει δύο φορές το καρμπυρατερ, έχω κάνει διάφορους πειραματισμους αλλά συνεχίζει να μην δουλεύει σωστά. Το μόνο μεμπτό που βλέπω είναι η μεμβράνη από τη βαλβιδα του αέρα (aircut off valve το λένε οι φίλοι μας οι Άγγλοι) που δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Μπορεί να κάνει τέτοια συμπτώματα όμως?
Έχω χρόνια το μηχανάκι.. δεν το μαστορευω μόνος μου όμως..
Τά συμπτώματα που περιγράφεις.. καρμπυρατέρ δείχνουν.. ίσως ή μη καλή κατάσταση της μεμβράνης να παίζει ρόλο..
Υποθέτω ότι έχεις τσεκαρει βαλβίδες.. μπουζί και φίλτρο αέρα..
 

Mindcrime

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Klr 650
Βαλβίδες ρυθμισμένες, μπουζί καινούργιο, φίλτρο καινούργιο και καθαρό. Μαύρο καπνό δεν έχω παρατηρησει
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Δες μπουζοκαλωδια , μπουζί, πίπα κλπ

Δεν έχεις ισχυρό ρευμα
 
Top Bottom