Jukebox...Ελληνικό

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Σήμερα ξύπνησα κατά τις 6 το πρωί και άνοιξα την τηλεόραση για να έχει φως το δωμάτιο. Και εισέβαλαν στο δωμάτιο κατι γραβατομενοι μπεοι που έβριζαν κάθε τι διαφορετικό και οι υποστηρικτές στέλνανε τα παιδιά τους να τους φιλήσουν και να τους αγκαλιάσουν. Να πάρουν το χρίσμα. Μετά βόμβες και ερείπια και κατεστραμμένες ζωές και ένας πατριωτισμός μισούς εκατέρωθεν. Ξεριζωμός για άλλη μια φορά σε τόσο κόσμο. Μετανάστες που θα κυνηγηθουν γιατί θέλουν να μας καταστρέψουν και να βάλουν φωτιά στα δάση μας. Να κατουρησουν στην λίμνη του Μαραθώνα και να μας αρρωστήσουν. Ίσως κάποιος από τους δύο να έχει δίκιο. Εγώ δεν μπορώ να τα καταλάβω πλέον. Παλαιότερα ίσως. Μόνο αυτό μου έρχεται στο μυαλό
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Η μονη εκτελεση του καλυτερου ερωτικου τραγουδιου που εχει γραφτει, που νομιζω θα αρεσε και στον δημιουργο του.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
''Κοντρα'' εντεχνοτζαζ απο τον πατριωτη
Είχε κάνει και παλιότερα κάτι παλαβές συνεργασίες...




 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Βασιλάκης κλασικά και ο τεράστιος Ζηκογιάννης στο μπάσο τα σπάει !!
Δισκαρα ρε φίλε. Από τους καλύτερους στην ελληνική δισκογραφία. Μέσα παίζουν, όπως λες κάποιοι από την αφρόκρεμα των μουσικών της εποχής.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Από τις λίγες φορές που με ενοχλεί κάτι τέτοιο.... Όσοι προλάβαμε να τους δούμε λάιβ θα είναι για πάντα χαραγμένα στην μνήμη μας. Με τα ντραμς του άλλαξε όλο τον ήχο του ελληνικού ροκ. Γιώργος Τόλιος , 23 Φεβρουαρίου 1965 – 14 Δεκεμβρίου 2023
 
Τελευταία επεξεργασία:

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Νομίζω δεν είναι η τελευταία συνέντευξη που έδωσε αλλά σίγουρα είναι πολύ καλή. Μαζί του έκλεισε για πολλούς από εμάς που τον ακούγαμε ένα κομμάτι της ελληνικής ροκ.
 
Top Bottom