Χαμός με την Πανελλήνια και φέτος!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
μόνο καφρίλα και καγκουριά υπάρχει.
Χωρίς να γνωρίζω από που έχει προκυψει αυτή η διαπίστωση, δε συμφωνώ. Αρκετά χρόνια μέλος αλλά και ως ΔΣ παλαιότερα, μπορώ να επιβεβαιώσω ότι δεν ισχύει κατί τέτοιο. Μπορεί να υπάρχει ένας άλφα εθισμός με τα προβολάκια, αλλά καφριλά δεν υπάρχει. Γενικά υπάρχει καλή παρέα, βόλτες και τα λοιπά αυτών των γκρούπ. Δεν πήγα φέτος, αλλά έχω πάει σε παλαιότερες πανελλήνιες (όχι ΙΤΤ) και είναι χαλαρά και νορμάλ τα πράγματα.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
τι σχέση εχει αυτο με την πανελλήνια?
ΧΑ ΧΑ σόρι λάθος λινκ, για την πανελλήνια διάβαζα και τα "έκτροπα από λίγους γνωστούς άγνωστους που γίνονται κάθε χρόνο αλλά δεν μας αγγίζουν και δεν μας αφορούν".


Το σωστό άρθρο είναι ακριβώς κάτω από αυτό
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
ΧΑ ΧΑ σόρι λάθος λινκ, για την πανελλήνια διάβαζα και τα "έκτροπα από λίγους γνωστούς άγνωστους που γίνονται κάθε χρόνο αλλά δεν μας αγγίζουν και δεν μας αφορούν".


Το σωστό άρθρο είναι ακριβώς κάτω από αυτό
:)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ΧΑ ΧΑ σόρι λάθος λινκ, για την πανελλήνια διάβαζα και τα "έκτροπα από λίγους γνωστούς άγνωστους που γίνονται κάθε χρόνο αλλά δεν μας αγγίζουν και δεν μας αφορούν".


Το σωστό άρθρο είναι ακριβώς κάτω από αυτό
Μην ξανασυμβεί.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην ξανασυμβεί.
Και μόνο που άγγιξα λινκ με ιερό μαρτινοπότηρο πάω να πλυθώ με απολυμαντικό για ψοβιδ.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το σωστο
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Μιας και ειμαι από εκεί και πήρα μια γεύση.... μπορώ να πω

Η ΓΕΝΙΚΗ εικόνα ήταν κατά πολλούς αρνητική...
Ο όχλος δεν σημαίνει ότι κάνουμε ότι θέλουμε...
Δεν πρεπει να συγχέεται ο μοτοσυκλετισμός με την καγκουριά...
Σεβομαστε το μέρος που μας φιλοξενεί...

Έγινε λίγο παιδική χαρά... να το πω. Με πολλους χωρίς πινακίδες κράνος κλπ

Να σημειώσω για να είμαι δίκαιος ότι δεν παρακολούθησα το οργανωμένο πρόγραμμα... στα ξενοδοχεία. Οπότε μπορούν να μου διαφευγουν αρκετά.
Αυτο που είδα ήταν τα περιφερειακά της εκδήλωσης.

Συμφωνώ με τον Θανάση.
Πραγματικά αδιαφορώ αν την πανελλήνια συνάντηση μοτοσυκλετιστών την διοργανώνει ομοσπονδία, λέσχη ή κάποιο πρόσωπο. Το αποτέλεσμα που φέρει πάντα μαζί της είναι αυτό που βλέπουμε στο video. Η μόνη λύση που θα έπρεπε να έχει εφαρμοστεί εδώ και χρόνια είναι η ΚΑΤΆΡΓΗΣΗ του θεσμού. Μια ημερομηνία με όνομα που χαρίζεται στους απανταχού κάγκουρες. Το πρόβλημα δεν λύνεται με τη μετάβαση από τα ξενοδοχείο στα κάμπινγκ, η ασθένεια του θεσμού είναι δεδομένη και θα τον ακολουθεί όπου και αν πραγματοποιηθεί. Τουλάχιστον σεβαστείτε τους αθώους προτεργάτες του θεσμού και δώστε ένα τέλος σε αυτή την κατάσταση.Thanasis
 
Τελευταία επεξεργασία:

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Μόλις είχα έρθει από Ιταλία και θεώρησα φυσιολογικό να βρεθώ εκεί!
Περίμενα να πάω στρατό και τα λ7 μου ήταν μετρημένα
Είχα μια καλή μοτοσυκλέτα αλλά παλιό μοντέλο
GSX 550 es
Ήταν και το γουέλ καμ στην Ελλάδα.
Ειλικρινά ποτέ στη ζωή δεν αισθάνθηκα τόσο άσχημα σε εκδήλωση με μηχανάκια!
Δεν επέστρεψα ΠΟΤΕ και ούτε θα επιστρέψω.
Όσο μεγαλώνω τόσο θέλω και λιγότερα πάρε δώσε
και ότι το έχει κάποιος μοτοσυκλέτα δεν μου λέει και πολλά (έως και τίποτα)
Δεν θα μιλήσω δηλαδή με κάποιον γιατί έχει μηχανάκι !
Να είναι καλά οι άνθρωποι να περνάνε ακόμα καλύτερα αλλά εγώ ΔΕΝ
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Πρώτη μου πανελλήνια και τελευταία ήταν κάπου τέλη 90΄ στο Γύθειο. Δέν άντεξα την βαβούρα πάνω απο ώρα και έστησα σε διπλανό άδειο κάμπινγκ !
Την επομένη χαιρέτησα ...
( άσχετο : το μόνο καλό τότε ήταν ότι ο ΠΑΣ Γιάννενα κέρδισε τον αγώνα μπαράζ !!)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Πρώτη μου πανελλήνια και τελευταία ήταν κάπου τέλη 90΄ στο Γύθειο. Δέν άντεξα την βαβούρα πάνω απο ώρα και έστησα σε διπλανό άδειο κάμπινγκ !
Την επομένη χαιρέτησα ...
( άσχετο : το μόνο καλό τότε ήταν ότι ο ΠΑΣ Γιάννενα κέρδισε τον αγώνα μπαράζ !!)
θυμαμαι τον σαματα που ειχατε κανει οι γιαννιωτες.....πρωτοστατουσε ενα 640 adv που ειχε ερθει δικαβαλια απ ιωαννινα

επισης σε εκεινη την πανελληνια ειχαν τα περιοδικα περιπτερο,το μοτο ειχε φερει οδικως τη NR ,μεσα στο camping ειχαμε δει αγωνες και εξω το 0300 ειχε φερει 2 drz για τεστ ride
 
Reactions: dan

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Πως καταλήγουμε πάντως σχεδόν πάντα στον διχασμό στις καταργήσεις και στο περισσότερη αστυνομία είναι άξιο μελέτης. Σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ. Με ενοχλούν εξίσου όλα τα παραπάνω συμπεράσματα είτε των μεν «καλών» είτε τον δε «κακών».

edit: μιλάω κυρίως για τα σχόλια στο Facebook και στα συμπεράσματα του αρθρογράφου. Δεν θέλω να θειξω κανέναν εδώ γιατί έχει αποδειχτεί ο πολιτισμός των απόψεων ακόμη και στην διαφωνία εδώ μέσα σε μεγάλο βαθμό.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ νομίζω ότι και να κάνει η συγκεκριμένη διοίκηση της ΜΟΤΟΕ, θα βρίσκει απέναντι της πολύ κόσμο γιατί υπάρχουν πολλά άλλα γνωστά θέματα .
Η μόνη λύση για εμένα είναι νέα πρόσωπα, φρέσκιες ιδέες για να προχωρήσει ο οργανωμένος μοτοσυκλετισμος στην χώρα....όσο μπορεί να προχωρήσει κάτι στην χώρα μας
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νέα πρόσωπα και φρέσκιες ιδέες στο δίκυκλο μάλλον εννοείς. Γιατί ο τυπάκος ο οποίος μέσα στο μυαλό του έχει κοπριά και το μοναδικό που τον ενδιαφέρει είναι να πάει να κάψει λάστιχο και να σπάσει μοτέρ κόφτη γιατί έτσι θεωρεί ότι διασκεδάζει δεν επηρεάζεται από το ποιος διοικεί την οποιαδήποτε ομοσπονδία.
 
Top Bottom