Συμβαίνει τώρα!

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
To περιμένω!!! Το DCT δοκίμασες, σωστά?
Για εμένα -προσωπική άποψη- το NC750X αξίζει να είναι μόνο με DCT, εκτός αν οικονομικοί λόγοι οδηγούν στο δίλλημα μοτοσυκλέτα ή τίποτα, οπότε αγοράζεις με σχετικά λίγα μια ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
η μοτοσυκλέτα που σε έναν ιδανικό κόσμο θα έπρεπε να υπάρχει σε όλα τα γκαράζ.
Σε κάθε σπίτι θεωρητικά πρέπει να έχει παράθυρα. Θεωρητικά πρέπει να έχει ένα ψυγείο μία κουζίνα και ένα πλυντήριο. Θεωρητικά πρέπει να έχει ζεστό νερό και θέρμανση.

Σε ένα γκαράζ όντως καλό θα ήταν να υπάρχει και ένα όχημα το οποίο να φροντίζει τη μετακίνηση του ατόμου ή της οικογένειας - εν προκειμένω χωρίς παιδιά. Η μοτοσικλέτα ήταν όνειρο, πριν γίνει προϊόν (και μετά αναρωτιόμαστε γιατί οι νέοι δεν έχουν όνειρο μοτοσικλέτες πια).

Και γιατί να ονειρεύεσαι να καταδικάσεις τον εαυτό σου στο να έχεις ένα όχημα το οποίο έχει όλες τις μίζερες προδιαγραφές που μπορεί να υπάρχουν, είναι ένα σημείο προβληματισμού.


Αν δεν έχεις επιλογή, καλή ώρα όπως ήταν η Ανατολική Γερμανία με τα βαρτμπουργκ κάποτε, είναι καλύτερο από το τίποτα.


Γενικότερα κανείς δεν λέει ότι είναι κακή μοτοσυκλέτα. Σίγουρα κάνει μεταφορές με πολύ αξιοπρεπή τρόπο. Ο άνθρωπος όμως ο οποίος ονειρεύεται πραγματικά να έχει ένα nc750dct στο γκαράζ του σαν βάση και το βλέπει σαν "απαραίτητο σε κάθε σπίτι"...

Τι να πω τώρα, δεν μιλάω άλλο.


Δέκα μισό θέλει το ταμείο περίπου; Χωράνε κάμποσα όνειρα εκεί.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σε κάθε σπίτι θεωρητικά πρέπει να έχει παράθυρα. Θεωρητικά πρέπει να έχει ένα ψυγείο μία κουζίνα και ένα πλυντήριο. Θεωρητικά πρέπει να έχει ζεστό νερό και θέρμανση.

Σε ένα γκαράζ όντως καλό θα ήταν να υπάρχει και ένα όχημα το οποίο να φροντίζει τη μετακίνηση του ατόμου ή της οικογένειας - εν προκειμένω χωρίς παιδιά. Η μοτοσικλέτα ήταν όνειρο, πριν γίνει προϊόν (και μετά αναρωτιόμαστε γιατί οι νέοι δεν έχουν όνειρο μοτοσικλέτες πια).

Και γιατί να ονειρεύεσαι να καταδικάσεις τον εαυτό σου στο να έχεις ένα όχημα το οποίο έχει όλες τις μίζερες προδιαγραφές που μπορεί να υπάρχουν, είναι ένα σημείο προβληματισμού.


Αν δεν έχεις επιλογή, καλή ώρα όπως ήταν η Ανατολική Γερμανία με τα βαρτμπουργκ κάποτε, είναι καλύτερο από το τίποτα.


Γενικότερα κανείς δεν λέει ότι είναι κακή μοτοσυκλέτα. Σίγουρα κάνει μεταφορές με πολύ αξιοπρεπή τρόπο. Ο άνθρωπος όμως ο οποίος ονειρεύεται πραγματικά να έχει ένα nc750dct στο γκαράζ του σαν βάση και το βλέπει σαν "απαραίτητο σε κάθε σπίτι"...

Τι να πω τώρα, δεν μιλάω άλλο.


Δέκα μισό θέλει το ταμείο περίπου; Χωράνε κάμποσα όνειρα εκεί.
Βιάζεσαι, δεν εννοούσα αυτό. Εννοούσα σε κάθε γκαράζ μοτοσυκλετιστή θα έπρεπε να υπάρχει ΚΑΙ το NC750X.
Επίσης η μοτοσυκλέτα δεν μεταφράζεται με τον ίδιο τρόπο για όλους. Αν ήταν έτσι day one της κατασκευής της πιο άχρηστης μοτοσυκλέτας του πλανήτη (λέγε με Harley D) θα είχαν κιόλας εισάγει στις σχολές αρχιτεκτονικής σχεδίου τον χρυσό κανόνα που θα έλεγε "πως να ΜΗΝ φτιάξεις μια μοτοσυκλέτα", δλδ "ΜΗΝ την φτιάξεις όπως το κάνει η Harley", οτιδήποτε άλλο και να φτιάξεις καλό θα είναι. Και όμως... πουλάει, ζει και βασιλεύει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Βιάζεσαι, δεν εννοούσα αυτό. Εννοούσα σε κάθε γκαράζ μοτοσυκλετιστή θα έπρεπε να υπάρχει ΚΑΙ το NC750X.
Επίσης η μοτοσυκλέτα δεν μεταφράζεται με τον ίδιο τρόπο για όλους. Αν ήταν έτσι day one της κατασκευής της πιο άχρηστης μοτοσυκλέτας του πλανήτη (λέγε με Harley D) θα είχαν και όλος εισάγει στις σχολές αρχιτεκτονικής σχεδίου τον χρυσό κανόνα που θα έλεγε "πως να ΜΗΝ φτιάξεις μια μοτοσυκλέτα", δλδ "ΜΗΝ την φτιάξεις όπως το κάνει η Harley", οτιδήποτε άλλο και να φτιάξεις καλό θα είναι. Και όμως... πουλάει, ζει και βασιλεύει.
Πουλάει γιατί στην Αμερική δεν έχει στροφές. Επίσης ο Αμερικανός είναι οδηγός του ΣΚ και της βόλτας και δεν πάει να καθημερινή με το μηχανάκι για ψωνια/δουλειά.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πουλάει γιατί στην Αμερική δεν έχει στροφές. Επίσης ο Αμερικανός είναι οδηγός του ΣΚ και της βόλτας και δεν πάει να καθημερινή με το μηχανάκι για ψωνια/δουλειά.
Κάθε μοτοσυκλέτα μπορεί να εξυπηρετήσει κάποιο όνειρο. Αναλόγως χώρας, φιλοσοφίας κτλ Κάποτε υπήρξα απόλυτος για παρόμοια θέματα. Σήμερα σκέφτομαι αλλιως, έχω δει χαρά στα μάτια ανυρώπων με χρέπια, αυτοί όμως ένιωθαν βασιλιαδες. Τι να λέμε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάθε μοτοσυκλέτα μπορεί να εξυπηρετήσει κάποιο όνειρο. Αναλόγως χώρας, φιλοσοφίας κτλ Κάποτε υπήρξα απόλυτος για παρόμοια θέματα. Σήμερα σκέφτομαι αλλιως, έχω δει χαρά στα μάτια ανυρώπων με χρέπια, αυτοί όμως ένιωθαν βασιλιαδες. Τι να λέμε.
Ναι οκ

Παράδειγμα "στην Αφρική τα παιδάκια πεθαίνουν από πείνα και εσύ δεν τρως μπάμιες".


Οποιοδήποτε μηχανάκι μπορεί να σε κάνει ευτυχισμένο. Γιατί κάπου θα σε ταξιδέψει.

Εδώ μιλάμε να επιλέξει κάποιος τα 11 σχεδόν χιλιάδες ευρώ να τα σπρώξει σε συσκευή. Τέλος πάντων, έχω πολύ ισχυρή άποψη για το θέμα, δεν θα αλλάξω γνώμη.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι οκ

Παράδειγμα "στην Αφρική τα παιδάκια πεθαίνουν από πείνα και εσύ δεν τρως μπάμιες".


Οποιοδήποτε μηχανάκι μπορεί να σε κάνει ευτυχισμένο. Γιατί κάπου θα σε ταξιδέψει.

Εδώ μιλάμε να επιλέξει κάποιος τα 11 σχεδόν χιλιάδες ευρώ να τα σπρώξει σε συσκευή. Τέλος πάντων, έχω πολύ ισχυρή άποψη για το θέμα, δεν θα αλλάξω γνώμη.
Έχετε μια τάση όταν κάτι σας αρέσει και στοιχίζει 10.700 να το στρογγυλεύετε στα 10.000 και όταν δε σας αρέσει και στοιχίζει 10.300 να το στρογγυλεύετε στα 11.000. 10.290 είναι η τιμή με DCT (σχεδόν 10 χιλιάδες) και 9.190 χωρίς DCT (σχεδόν 9 χιλιάδες).

Δε θέλω να σου αλλάξω γνώμη, λάθος κατάλαβες. Απλά έκανα ένα test ride το οποίο αν με ρωτάς παράγει χρήσιμα συμπεράσματα ιδιαίτερα τώρα που είμαι κάτοχος ενός Nuda (και σιγά τα ωά, εδώ που τα λέμε). Έχει πολύ ενδιαφέρον να κατεβαίνεις από μια καγκουρομηχανή και να βλέπεις ποια είναι τα χαρίσματα μιας μοτοσυκλέτας που περισσότερο μοιάζει ως ένα εργαλείο που μόνο λύσεις δίνει. Χρειάζεται να κατανοήσεις ότι οι άνθρωποι δεν είμαστε όλοι ίδιοι και για αυτό ο καθένας έχει τη δική του ισχυρή γνώμη.

Όταν βρω το χρόνο θα γράψω ότι έχω να γράψω στο θέμα που θα ανοίξω για την εμπειρία μου με το Honda NC750X και εκεί μπορεί ο καθένας να γράψει ότι θέλει. Εδώ είναι άλλο θέμα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχετε μια τάση ...
Δεν χρειάζεται τίποτα.

Σε κάθε περίπτωση, πολύ ασχολήθηκαμε "εμείς" ήδη. Δεν έχει ήδη θέμα το nc?


 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Παράγγειλα μια τρόμπα usb απο αμαζον κ μου ηρθε το πακέτο με UPS

Εαν δε σε βρουν 2 φορές , το πακέτο παει στις αποθηκες κορωπιου

Ειναι δυνατόν να σε αναγκάζουν να τρέχεις στο κορωπι ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Μπορώ να ρωτήσω κάτι? Μπας και ξέρετε?
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ρώτα, μην ντρέπεσαι...
Ρε γέροντες, έβλεπα φωτο από την
Γουάντα Νάρα
και σκεφτόμουν, το Νάρα από που βγαίνει?
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ρε γέροντες, έβλεπα φωτο από την
Γουάντα Νάρα
και σκεφτόμουν, το Νάρα από που βγαίνει?
Ευχαριστώ προκαταβολικά
από το Ελένη....
 
Top Bottom