Στους δρόμους της Ελλάδας με παπί...

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Παίρνω το θάρρος να ανοίξω το θέμα, μιας και εδώ και μερικά χρόνια δεν έχω μοτοσυκλέτα
για κάποιους λόγους, και ταξιδεύω ανα την Ελλάδα με το παπί μου λόγω και της αγάπης μου
για τους δύο τροχούς που δεν μπορώ να τους αποχωριστώ...

Το παπί μπορεί, αρκεί να είναι σωστά συντηρημένο και να θέλει και έχει χρόνο ο αναβάτης.
Με υπομονή μπορεί να γίνει το απόλυτο εκδρομικό όχημα !


Θέρμη, Λέσβος.




Υπάτη, Φθιώτιδας.



Ο ΛιοντάρηΣ της Χερώνιας.

 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Κάμπινγκ πολύ χαλαρά.






Μπράλος.



Δασικός δρόμος Ζήρειας-Γκούρας.



Λίμνη Δόξα.





Όποτε πηγαίνω ένα ταξίδι στην Ελλάδα θα ανεβάζω και φώτο, αν θέλετε φυσικά.

Αν θέλει κάποιος κάτι να ρωτήσει, παρακαλώ ελεύθερα...
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλά που κάνεις...:ok:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Πραγματικά είναι "περιπέτεια" :roflmao: με τη μικρή αυτονομία της πάπιας, να πρέπει να υπολογίζεις
πότε θα σταματάς σε βενζινάδικο, και ίσως είναι το μοναδικό δίτροχο που το 2λιτρο κάνιστρο
της Touratech έχει ζωτική σημασία:yew:...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ειναι μεγάλη μας τιμη που μοιράζεσαι μαζι μας τις εικόνες και τα αισθήματα σου
Το σίδερο οποίο και να ειναι δε παιζει καμια σημασία !!!!μονο ο ανθρωπος !!!
Καλώς όρισες στον χωρο !!!
 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Δωσε πονο!!!
Το τι καβαλαει ο καθενας δεν εχει καμια σημασια, οι δυο ροδες ειναι που μας ενωνουν!
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Μ' αρέσει που καβαλάω το παπί και πάω όπου θέλω και το ευχαριστιέμαι κιόλας, δεν με νοιάζει
η κούραση, δεν την αισθάνομαι, μ' αρέσει η ομορφιά του ταξιδιού και η αίσθηση της αργού
περάσματος του τοπίου από τα μάτια μου, τη βρίσκω με τις μυρωδιές στα απομακρυσμένα μέρη.

Μ' αρέσει που περνάω απαρατήρητος από διάφορα μέρη, κανείς δεν δίνει σημασία σε ένα παπί έστω
και φορτωμένο που ταξιδεύει, μ' αρέσει η απλότητα της κύλισης του παπιού στο δρόμο.
Μ' αρέσει που μπορώ να βρω μια βοήθεια αν πάθει κάτι όπου και να πάω στην Ελλάδα, ακόμα και
στο τελευταίο χωριό υπάρχει ένα παπί...
Θυμάμαι ακόμα το μπάρμπα με το παρταλιασμένο Honda C50C, να βγάζει το μπουζί από το δικό του
για να το δώσει σε μένα, όταν το δικό μου βραχυκύκλωσε από νοθευμένη βενζίνη έξω από το χωριό
Πλάκα κάπου στη μέση του πουθενά μετά τα Φάρσαλα και δεν δεχόταν ούτε τα 5 ευρώ που του έδινα
για να αγοράσει καινούριο μπουζί...
Θυμάμαι ακόμα τον πιτσιρίκο με το τουμπανιασμένο Crypton X όταν έπαθα λάστιχο κοντά στην Αγία
Θεοδώρα Βάστα, και έκατσε να μου κάνει παρέα όταν το άλλαζα για να δει κι αυτός πως αλλάζει
η σαμπρέλα...

Τα μικρά μηχανάκια μας φέρνουν πιο κοντά και μας δίνουν πολλές χαρές !
 

Giorgos-Patra

Μέλος
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Vstrom 650 K8
Εισαι ωραιος !! Δεν εχει σημασια τη μηχανη καβαλας φιλε , αλλα που ταξιδευεις !!

:ok::ok:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εύγε!!
Φυσικα και περιμενουμε ανταποκρισεις ιδεες και επαναπροσδιορισμο των οριων της πάπιας:)

p.s.
Στη Θεσσαλονικη δοκιμασαμε μια φορα εκδρομη με τα μικρα που διαθετει ο καθενας μας και εξελιχθηκε σε μια πολυ μικρη αλλα υπεροχη εμπειρια.
http://www.advride.gr/threads/40-μείον-motoΤρέλλα.4268/
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Μ' αρέσει που καβαλάω το παπί και πάω όπου θέλω και το ευχαριστιέμαι κιόλας, δεν με νοιάζει
η κούραση, δεν την αισθάνομαι, μ' αρέσει η ομορφιά του ταξιδιού και η αίσθηση της αργού
περάσματος του τοπίου από τα μάτια μου, τη βρίσκω με τις μυρωδιές στα απομακρυσμένα μέρη.

Μ' αρέσει που περνάω απαρατήρητος από διάφορα μέρη, κανείς δεν δίνει σημασία σε ένα παπί έστω
και φορτωμένο που ταξιδεύει, μ' αρέσει η απλότητα της κύλισης του παπιού στο δρόμο.
Μ' αρέσει που μπορώ να βρω μια βοήθεια αν πάθει κάτι όπου και να πάω στην Ελλάδα, ακόμα και
στο τελευταίο χωριό υπάρχει ένα παπί...
Θυμάμαι ακόμα το μπάρμπα με το παρταλιασμένο Honda C50C, να βγάζει το μπουζί από το δικό του
για να το δώσει σε μένα, όταν το δικό μου βραχυκύκλωσε από νοθευμένη βενζίνη έξω από το χωριό
Πλάκα κάπου στη μέση του πουθενά μετά τα Φάρσαλα και δεν δεχόταν ούτε τα 5 ευρώ που του έδινα
για να αγοράσει καινούριο μπουζί...
Θυμάμαι ακόμα τον πιτσιρίκο με το τουμπανιασμένο Crypton X όταν έπαθα λάστιχο κοντά στην Αγία
Θεοδώρα Βάστα, και έκατσε να μου κάνει παρέα όταν το άλλαζα για να δει κι αυτός πως αλλάζει
η σαμπρέλα...

Τα μικρά μηχανάκια μας φέρνουν πιο κοντά και μας δίνουν πολλές χαρές !

εδω μεσα κρυβονται μεγαλες αληθειες!
ευγε Νικολα,χαρα μας να βλεπουμε εικονες απο τις περιπλανησεις σου!!:friendship:
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Φίλε CubMan αν και με έχουν καλύψει με το παραπάνω, οι παραπάνω συμφορουμίτες μας, θέλω να προσθέσω και εγώ , οτι με το δικό μου το παπί (διότι δεν είχα την οικονομική δυνατότητα για μοτοσυκλέτα ) έχω κάνει τα πιο Adv χωμάτινα χιλιόμετρα στα βουνά της βόρειας Εύβοιας ;) Όσο για ταξίδια....τα καραβάκια που είχαμε για ανταπόκριση με Β.Σποράδες ήταν μικρά,με αποτέλεσμα να μην μπορείς να πάρεις δικό σου μέσον...όμως ένα παπί με λίγο παρακάλι παντού έμπαινε.....Δυστυχώς δεν έχω φωτό, γιατί εκείνη την εποχή δεν ήμουν του αθλήματος....με ένοιαζε μόνο να είμαι πάνω στην πάπια μου και τί στον κόσμο!!!!
Βέβαια να πω την μαύρη μου αλήθεια.....και τί δεν θα έδινα να μπορούσα να αποκτήσω μια μοτοσυκλέτα,γιατί κακά τα ψέματα.....έχει άλλη γλύκα και άλλες δυνατότητες....!!!!
Όμως αφού τα φέρνει έτσι η ζωή εννοείται δεν πρέπει να μας παίρνει απο κάτω και με ο,τι μέσον έχουμε πρέπει να την παλεύουμε και να συνεχίσουμε να ταξιδεύουμε ,ακόμη και με το κ.τ.ε.λ. που λέει ο λόγος βρε αδερφέ....!!!
Ο σκοπός πρώτα και πάνω από όλα είναι το ΤΑΞΙΔΙ ,όλα τα άλλα έπονται.....!!!
συνέχισε δυνατά......:ok::ok::ok:

Υ.Γ τώρα μου έδωσες αφορμή να ανεβάσω ένα βιντεάκι με κάτι τρελόπαιδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Εύγε!!
Φυσικα και περιμενουμε ανταποκρισεις ιδεες και επαναπροσδιορισμο των οριων της πάπιας:)

p.s.
Στη Θεσσαλονικη δοκιμασαμε μια φορα εκδρομη με τα μικρα που διαθετει ο καθενας μας και εξελιχθηκε σε μια πολυ μικρη αλλα υπεροχη εμπειρια.
http://www.advride.gr/threads/40-μείον-motoΤρέλλα.4268/
Ετοιμάζομαι για ένα ταξίδι στο Μόναχο, αλλά πριν από αυτό θα πάω ένα τουρ Βενετία-Ανκόνα μέσω Ραβένας από τον SS 111, SS 36




χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ρε τον απατεώνα το Μεταλλινό με τη Χολωμόντια μοτο-ροκο-γιάφκα του...καλός φίλος, για ρώτησέ τον
ποιος τρέχει για τις βίζες στην Ινδική πρεσβεία και του τις στέλνει στη Σαλονίκη :cool:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ετοιμάζομαι για ένα ταξίδι στο Μόναχο, αλλά πριν από αυτό θα πάω ένα τουρ Βενετία-Ανκόνα μέσω Ραβένας από τον SS 111, SS 36




χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ρε τον απατεώνα το Μεταλλινό με τη Χολωμόντια μοτο-ροκο-γιάφκα του...καλός φίλος, για ρώτησέ τον
ποιος τρέχει για τις βίζες στην Ινδική πρεσβεία και του τις στέλνει στη Σαλονίκη :cool:
Δυνατά πλανα,στην πάπια μην τα πεις αστα για εκπληξη.

Ο δε Μπιλαρας ειναι ενα κεφαλαιο μονος του,φαινεται πως ακομα και οι συνεργατες του δουλευουν πλεον υποχρεωτικα με παπί!!!!!

adv phone
 
Top Bottom