Παλιός στους 2 τροχούς νέος στην παρέα σας.

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Καλως μας ηρθες αγορινα!!
Θα σε βολεψει ενα τετοιο μηχανακι σε ογκο και κυβικα για καθε μερα; :thinking:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Καλημέρα σε όλους μας!!!
Όπως λέει και ο τίτλος είμαι χρόνια στις 2 ρόδες από το 92' .
Ουσιαστικά απο το 2001 συμμετέχω στο HTC (Hellas Transalp Club) και έχω αλλάξει 4 transalp. Είμαι τεχνικός Η/Υ οπότε και κυκλοφορώ όλη μέρα κάθε μέρα με αυτήν χειμώνα καλοκαίρι. Αφορμή της εγγραφής μου είναι η αναβάθμιση που σκοπεύω να κάνω σε περισσότερα κυβικά. Και συγκεκριμένα σε Varadero. Βλέπω εδώ και μέρες ενα Varadero στον Δαβανοπουλο που έχει το αυτοκόλλητο advride επάνω και ήθελα να μάθω, αν είναι κάποιου μέλους της παρέας μας, ή όχι. Ο Δαβανόπουλος είναι μεν ένα τίμιο συνεργείο - έμπορος, αλλά αλλιώς είναι να σου πεί ο ίδιος ο αφέντης τα της μηχανής του. Και επειδή δεν με παίρνει να ξανά αλλάξω μηχανή θα ήθελα να πάρω μια αξιόπιστη, τίμια, και καθαρή.
Αν ο πρώην ιδιοκτήτης είναι μέλος και έχει διάθεση ας μου πεί δύο λόγια. Αν πάλι όχι, εδω θα είμαστε και θα τα λέμε. Καλή μου αρχή λοιπόν.
Και πάντα όρθιοι!!!!

Υ.Γ. Με κάποιους απο εδώ μέσα τα είπαμε κάποτε στον χώρο μας στα motoaerika" στην Σάμου 3.
Kαλωσορισες φιλε ;)

Εχεις καταληξει δηλαδη στο οτι η επομενη ειναι βαραντερο η σκεφτεσαι κι αλλες εναλακτικες??
Επειδη ειπες οτι κυκλοφορεις ολη μερα καθε μερα, θα σε βολεψει ενα μεγαλυτερο μηχανακι για τις δουλειες που το θελεις?
 

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Φιλε Ακη κατ αρχας καλως ορισες στην μεγαλη παρεα του Advride και καλη διαμονη. Το Varadero που κοιτας ειναι η δικια μου ανταλλαγη. Το ειχα στην κατοχη μου ενα χρονο περιπου και μπορω να σου πω τις αναβαθμισεις που εκανα. Πρωτα απ ολα αλλαξα τα ελλατηρια ( ελαφρως μεταχειρισμενα) και το αμορτισερ ( καινουριο) και τα δυο μαμα. Αλλαξα φρενα πισω οπως και δισκοπλακα . Επισης δισκακια συμπλεκτη γιατι ειχε ενα εντονο χτυπημα της 1ης.Επισης ρουλεμαν πισω τροχου προληπτικα. Καθ΄οτι κατοχος Varadero απο το 2005 ( ηταν το τριτο) φροντισα να παρω ενα μηχανακι με καλη προοπτικη και σχετικα λιγα χιλιομετρα. Η αλλαγες που σου ανεφερα εγιναν απο εμενα οχι οτι ηταν επιγουσα αναγκη αλλα επειδη ειμαι λιγο ( παρα πολυ:rolleyes:) ψειρας και θελω το μοτορι μου να δουλευει αψογα ! Οτι αλλο θελεις εδω ειμαι. Και παλι καλως ορισες.
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Όπως είπαμε και στο τηλ. Θα τα πούμε Τετάρτη απόγευμα που θα έρθω να σας γνωρίσω. Ευχαριστώ και πάλι.
 

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Καλως μας ηρθες αγορινα!!
Θα σε βολεψει ενα τετοιο μηχανακι σε ογκο και κυβικα για καθε μερα; :thinking:
Έχω και εγώ μπόλικο όγκο!!!!
Πέραν της πλάκας, εχεις δίκιο. Το ελπίζω γιατί και γω το έχω στη σκέψη μου. Ίσως πάρω κανα μικρό αργότερα. Θα δειξει.
 

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Kαλωσορισες φιλε ;)

Εχεις καταληξει δηλαδη στο οτι η επομενη ειναι βαραντερο η σκεφτεσαι κι αλλες εναλακτικες??
Επειδη ειπες οτι κυκλοφορεις ολη μερα καθε μερα, θα σε βολεψει ενα μεγαλυτερο μηχανακι για τις δουλειες που το θελεις?
Όπως είπα και στον kostasra δω πως παει,και ίσως πάρω κανα μικρό για την πόλη.
 

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Kαλωσορισες φιλε ;)

Εχεις καταληξει δηλαδη στο οτι η επομενη ειναι βαραντερο η σκεφτεσαι κι αλλες εναλακτικες??
Επειδη ειπες οτι κυκλοφορεις ολη μερα καθε μερα, θα σε βολεψει ενα μεγαλυτερο μηχανακι για τις δουλειες που το θελεις?
Μόλις την αγόρασα και περιμένω τα χαρτιά. Αϊ να δούμε. Περισότερα απο κοντά αυριο.
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Όπως είπα και στον kostasra δω πως παει,και ίσως πάρω κανα μικρό για την πόλη.
Το 2005 κυκλοφορουσα στο κεντρο της Θεσσαλονικης ολη μερα (λογο δουλειας) Το ειχα κανει παπακι. Οχι οτι ειναι το πιο ευελικτο. Αλλα ειναι θεμα συνηθειας. Καλοριζικο και καλοταξιδο σου ευχομαι Ακη.
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Πραγματικα ειναι εντυπωσιακη η δυναμικη ενος φορουμ....
Καλως ηρθες στην οικογενεια του advride φιλε μου !!!
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Oτι και να λεμε καλοταξιδη να ειναι!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Μόλις την αγόρασα και περιμένω τα χαρτιά. Αϊ να δούμε. Περισότερα απο κοντά αυριο.
Καλορίζικη, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

Α, και :welcome:
 

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Φιλε Ακη κατ αρχας καλως ορισες στην μεγαλη παρεα του Advride και καλη διαμονη. Το Varadero που κοιτας ειναι η δικια μου ανταλλαγη. Το ειχα στην κατοχη μου ενα χρονο περιπου και μπορω να σου πω τις αναβαθμισεις που εκανα. Πρωτα απ ολα αλλαξα τα ελλατηρια ( ελαφρως μεταχειρισμενα) και το αμορτισερ ( καινουριο) και τα δυο μαμα. Αλλαξα φρενα πισω οπως και δισκοπλακα . Επισης δισκακια συμπλεκτη γιατι ειχε ενα εντονο χτυπημα της 1ης.Επισης ρουλεμαν πισω τροχου προληπτικα. Καθ΄οτι κατοχος Varadero απο το 2005 ( ηταν το τριτο) φροντισα να παρω ενα μηχανακι με καλη προοπτικη και σχετικα λιγα χιλιομετρα. Η αλλαγες που σου ανεφερα εγιναν απο εμενα οχι οτι ηταν επιγουσα αναγκη αλλα επειδη ειμαι λιγο ( παρα πολυ:rolleyes:) ψειρας και θελω το μοτορι μου να δουλευει αψογα ! Οτι αλλο θελεις εδω ειμαι. Και παλι καλως ορισες.
Δημήτρη καλησπέρα. Μπορείς να μου θυμησεις την διεύθυνση που θα βρεθείτε σήμερα ώστε αν μπορέσω να περασω; Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Δημήτρη καλησπέρα. Μπορείς να μου θυμησεις την διεύθυνση που θα βρεθείτε σήμερα ώστε αν μπορέσω να περασω; Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σαλαμινος 8 στο The blue cup. Η Σαλαμινος ειναι η προεκταση της Δωδεκανησου που βγαζει στο λιμανι. Αν εχεις θεμα παρε τηλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Σαλαμινος 8 στο blue cup. Η Σαλαμινος ειναι η προεκταση της Δωδεκανησου που βγαζει στο λιμανι. Αν εχεις θεμα παρε τηλ.
Οκ.ευχαριστώ. θα τα πούμε.

Στάλθηκε από το Plus E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom