Επισκευη μοναδας ABS σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο

VaGaBonD

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW R1200GS '07
Ψαχνοντας λυση για τη βλαβη που εχει βγαλει το ABS στο R1200GS μου, επικοινωνησα με τον εξουσιοδοτημενο στην Ξανθη "Ντολλας Α.Ε." , ο οποιος υποσχεται επισκευη της μοναδας ABS με εγγυηση 6 μηνων και κοστος περιπου 350€.
Εχει κανει κανεις την παραπανω επισκευη σε 1200αρι στον Ντολλα;Πιστευετε οτι αξιζει τον κοπο;
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Όπως το παρουσιάζεις, αν βρισκόμουν στη θέση σου θα το έκανα... Δεν έχει ακουστεί κακό για τον Ντολλα, αντίθετα είχα διαβάσει ότι έχει καλό τεχνίτη!

www.filma.gr
 

VaGaBonD

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW R1200GS '07
Εχω ηδη κανει μια επισκευη που ομως κρατησε λιγοτερο απο 1000 χλμ.Ισως ζητησω να μεγαλωσει η διαρκεια της εγγυησης.
 

VaGaBonD

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW R1200GS '07
Οι επιλογες μου ειναι δυο.Ειτε δινω μια τελευταια ευκαιρια σε επισκευη, ειτε το αφηνω ετσι, περιμενοντας μηπως βρεθει μεταχειρισμενη μοιναδα που ισως και να εβαζα, αν ηταν σε καλη τιμη και ημουν σιγουρος οτι δεν εχει επισκευαστει ποτε.Νεα μοναδα δεν βαζω.Αιτηση για αντικατασταση μεσω good will εκανα και δεν δεχτηκαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φιλε μια παρεμβαση
θελει προσοχη η χρηση αυτης της μηχανης χωρις abs!!!
ειδικα μεσα στην πολη (φρενα πανικου)
και μεσα στην στροφη (φρενο εμποδιου και αλαγη διευθηνσης)
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Και του Σιδερή από Χίο, δεν έκαναν good will, σε άλλον με τα ίδια χαρακτηριστικά έκαναν...
Παίζει θέμα και η αντιπροσωπία και ο μηχανικός τελικά...
Για να μην πω παίζει κ η γνωριμία... Κλασσικά Ελλάδα...

www.filma.gr
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οι επιλογες μου ειναι δυο.Ειτε δινω μια τελευταια ευκαιρια σε επισκευη, ειτε το αφηνω ετσ,ι περιμενοντας μηπως βρεθει μεταχειρισμενη μοιναδα που ισως και να εβαζα, αν ηταν σε καλη τιμη και ημουν σιγουρος οτι δεν εχει επισκευαστει ποτε.Νεα μοναδα δεν βαζω.Αιτηση για αντικατασταση μεσω good will εκανα και δεν δεχτηκαν.
Κωστη και οι δυο μηχανικοι της Θεσσαλονικης
που εχουν φαει τα μάτια τους με τις μοναδες(Αποστολος-Μακης)
συμφωνουν πως δεν υπαρχει μακροζωια μετα την επισκευη της.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και ο γερακας. ....επισκευάζει το ηλεκτρονικό κομμάτι της αντλίας και όχι το μηχανικό με 300 ευρω, σε μοντέλα μετά το 07

advφον!!
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Πάρε με ένα τηλ ότι ώρα θέλεις φίλε ειναι στο προφίλ. Ειναι στον δρόμο κ θα ειμαι όλη μέρα να στα πω απο πρώτο χέρι!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωχ. Πες τα και εδώ ρε Κώστα. Μου φαίνεται ότι έχεις προϊστορία ε;
 

VaGaBonD

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW R1200GS '07
φιλε μια παρεμβαση
θελει προσοχη η χρηση αυτης της μηχανης χωρις abs!!!
ειδικα μεσα στην πολη (φρενα πανικου)
και μεσα στην στροφη (φρενο εμποδιου και αλαγη διευθηνσης)
Το ξέρω και για αυτό ασχολούμαι αλλιώς θα το είχα γραμμένο.Εσύ τι θα έκανες;θα αγοραζες νέα μονάδα με 1000-1500 ευρώ;
 

VaGaBonD

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW R1200GS '07
Πάρε με ένα τηλ ότι ώρα θέλεις φίλε ειναι στο προφίλ. Ειναι στον δρόμο κ θα ειμαι όλη μέρα να στα πω απο πρώτο χέρι!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα σε πάρω αύριο Σάββατο.Ευχαριστώ.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το ξέρω και για αυτό ασχολούμαι αλλιώς θα το είχα γραμμένο.Εσύ τι θα έκανες;θα αγοραζες νέα μονάδα με 1000-1500 ευρώ;
Η δίκη σου η μονάδα δε αξίζει να την παρεις καινούργια
Υπαρχουν καλές μεταχειρισμένες με 300 λουλούδια
 

VaGaBonD

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW R1200GS '07
Η δίκη σου η μονάδα δε αξίζει να την παρεις καινούργια
Υπαρχουν καλές μεταχειρισμένες με 300 λουλούδια
Θα με ενδιεφερε μια τετοια.Ειχα μαλιστα ξεκινησει σχετικο θεμα στη "Ζητηση" στις αγγελιες, αλλα σβηστηκε με τα υπολοιπα.Στο car.gr δεν υπαρχει κατι.Επισης, πως μπορω να ξερω οτι στη μεταχειρισμενη δεν εχει γινει επισκευη που μπορει να αποβει προσωρινη επανω στη μηχανη μου?Θα το καταλαβαινε ο μηχανικος μου τουλαχιστον, αν την ελεγχε πριν την αγορα?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα με ενδιεφερε μια τετοια.Ειχα μαλιστα ξεκινησει σχετικο θεμα στη "Ζητηση" στις αγγελιες, αλλα σβηστηκε με τα υπολοιπα.Στο car.gr δεν υπαρχει κατι.Επισης, πως μπορω να ξερω οτι στη μεταχειρισμενη δεν εχει γινει επισκευη που μπορει να αποβει προσωρινη επανω στη μηχανη μου?Θα το καταλαβαινε ο μηχανικος μου τουλαχιστον, αν την ελεγχε πριν την αγορα?
Η επισκευασμενη σε εξουσιοδοτημενο συνεργείο έχει κάποια εγγύηση.
Το αν ξαναχαλασει. .....δεν το γνωρίζει κανείς, γιατί επισκευαζουν το ηλεκτρικό κομμάτι.
Ή μεταχειρισμενα μονάδα αγοράσεις ή επισκευάσεις την δική σου......Θεωρώ είναι το ίδιο.
Αν μπορεί να την ελέγξουν την επισκευασμενη, θα σου πω την δευτερα.
Μπορείς να βάλεις αγγελία, στην ομάδα μας......στο φατσοβιβλιο.
 
Top Bottom