Επιλογή νέου αυτοκινήτου

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
καλά, τον τρελάναμε τον ανθρωπο ... jet ski θα πάρει στο τέλος ... :laugh:

θα πω μόνο ότι το Arkana (μακριά από εμάς ... :laugh:) έχει μακράν τον ωραιότερο σχεδιασμό, σ αυτήν την κατηγορία των κουπέ SUV
ή όπως λέγεται τέλος πάντων, και επειδή μπήκα προσφατα, απιστευτη κυλιση, ηχομόνωση, εξοπλισμός.
Επίσης αν δεν κάνω λάθος, η πίσω πόρτα ανοίγει μαζί με το τζάμι, και το πορτ μπαγκάζ είναι σαν σπηλιά, με χαμηλό κατώφλι.
Σημαντικό πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου.

Τώρα κάτι για αρσενικές τετρακινήσεις κτλ. δεν θα πέσω σε αυτή την κουβέντα, γιατί θα με πείτε γραφικό ... :D

apos.zeitou πες τιποτα ρε φίλε ...
Έλα παραδέξου το είσαι λίγο γραφικός :yew::ll:
 

John400

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Xrv750
Όλα αυτά τα αυτοκίνητα που προτείνετε στον άνθρωπο είναι Crosover και όχι SUV… κρίμα για τα SUV (όσα έχουν μείνει τουλαχιστον) να τα λέμε crosover
Όπως πριν μερικά χρόνια που είχαν εμφανιστεί τα SUV και όλοι τα λέγανε τζιπ και αυτοί που είχανε καθαρόαιμα τζιπ δηλαδή άξονες διαφορικά κλπ νευρίαζαν… :p:p
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
καλά, τον τρελάναμε τον ανθρωπο ... jet ski θα πάρει στο τέλος ...

θα πω μόνο ότι το Arkana (μακριά από εμάς ... ) έχει μακράν τον ωραιότερο σχεδιασμό, σ αυτήν την κατηγορία των κουπέ SUV
ή όπως λέγεται τέλος πάντων, και επειδή μπήκα προσφατα, απιστευτη κυλιση, ηχομόνωση, εξοπλισμός.
Επίσης αν δεν κάνω λάθος, η πίσω πόρτα ανοίγει μαζί με το τζάμι, και το πορτ μπαγκάζ είναι σαν σπηλιά, με χαμηλό κατώφλι.
Σημαντικό πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου.

Τώρα κάτι για αρσενικές τετρακινήσεις κτλ. δεν θα πέσω σε αυτή την κουβέντα, γιατί θα με πείτε γραφικό ... :D

apos.zeitou πες τιποτα ρε φίλε ...
Μλκ μπήκα μόνο και μόνο να σε ταγκαρω το πιστευειςςςς;;;;;;;


Ετοιμάσου γιατί η δεύτερη αγορά θα γίνει μάλλον μετά από βόλτα δικού σου εργαλείου πάλι το ξέρεις;;;; να Σάι Σταντ μπάι

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Διαυκρίνηση....
Το GrandVitara ήταν ένα όχημα τύπου jeep για όλα τα εδάφη που μπορούσε να οδηγηθεί. Τα σημερινά Vitara δεν είναι ούτε καν SUV. Είναι crossover που σημαίνει πως εφοδιάζονται με χαρακτηριστικά πολλών ( ή αρκετών) κατηγοριών.
Η τετρακίνηση που προσφέρεται σήμερα, είναι τέτοια που να το κάνει οδηγικά ασφαλές κάτω από καθημερινές συνθήκες (λίγο χιόνι, λίγη λάσπη, λίγο νερό , λίγο..λίγο...) δεν είναι για κυνηγούς.
Παρενθεση.

Το οτι εχει βγαλει αυτοκινητο 1000αρι τρικυλινδρο δικινιτο 1μιση τονο και τολμαει να το λεει ακομα βιταρα,ειναι κατι που δε μπορει να το επεξεργαστει το μυαλο μου.

Συνεχιστε
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Παρενθεση.

Το οτι εχει βγαλει αυτοκινητο 1000αρι τρικυλινδρο δικινιτο 1μιση τονο και τολμαει να το λεει ακομα βιταρα,ειναι κατι που δε μπορει να το επεξεργαστει το μυαλο μου.

Συνεχιστε
1400 ειναι
η σουζουκι δεν εχει 1000αρη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: Gus

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Παρενθεση.

Το οτι εχει βγαλει αυτοκινητο 1000αρι τρικυλινδρο δικινιτο 1μιση τονο και τολμαει να το λεει ακομα βιταρα,ειναι κατι που δε μπορει να το επεξεργαστει το μυαλο μου.

Συνεχιστε
1150 κιλά είναι.ανετα το πάει το 1000αρι μοτέρ απλά είναι όπως όλα αυτά τα τρικυλινδρα τούρμπο ψόφιο εκτός λειτουργίας τούρμπο.οταν λέμε ψόφιο σαν να είναι χαλασμένα πάνε. Σίγουρα τέτοιο μοτέρ δεν είναι η πρώτη επιλογή για οφφροαδ
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Έβγαινε παίδες μέχρι πρόπερσι και τετρακίνητο 1000αρι στα 1150 κιλά.η το σταμάτησε η σταμάτησε να το φέρνει.τωρα έχει μόνο το 1400 κ τα κιλά διαφέρουν ανάλογα με το αν είναι mild hybrid ή όχι
Στο δια ταύτα ένα μέτριο μικρό αμαξάκι,αρκετοί αεροδυναμικοι θορυβοι ειδικά μετά τα 120 σφυρανε και οι καθρέφτες.καλη τετρακίνηση γ αυτό που είναι αλλά εκτός δρόμου το χαντακωνει ή μικρή απόσταση από έδαφος.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Από την άλλη ....με duster δεν έβγαλε γκομενάκι κανείς, να τα λέμε αυτά :D
Ναι αλλά είναι ευρύχωρο όμως εάν το έχεις...:secret:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φίλε ....αν δεν είναι προπέλα γκομενάκι γιοκ.
Έτσι έμαθα στα 56 μου εδώ μέσα.
Εσύ και ο Σπαλιάρας τις έχετε εξαφανίσει από προσώπου γης... :p:roflmao::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εσύ και ο Σπαλιάρας τις έχετε εξαφανίσει από προσώπου γης... :p:roflmao::inlove::inlove::inlove::inlove:
Εμενα μια μου έβρεξε και την έχω από τοτε που είχα gpz...το ορθόδοξο το κοκκινο
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Φίλε ....αν δεν είναι προπέλα γκομενάκι γιοκ.
Έτσι έμαθα στα 56 μου εδώ μέσα.
Θέλει και λίγο το χέρι στην τζέππ,αμα είσαι κάβουρας ούτε με πεμφε δεν έχει χαηρι
 
Top Bottom