Εγκατάσταση Professional CD/Radio Audio se BMW R1200RT

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Γεια χαρά στο forum,

Μόλις αγόρασα ένα σύστημα Audio της BMW από το ebay (περιμένω να μου το στείλουν).
Το γνήσιο audio system για RT το οποιο έχει τα δυο τηλεχειριστήρια και το Radio/CD όπως και των κωδικό ασφαλειας.

Η ερωτηση μου είναι αν η συσκευή θα είναι plug&play δηλαδή θα δουλέψει κατευθείαν, θα μου δείχνει στην οθόνη το σταθμό radio η RDS η θα πρέπει να κάνω κάποια αναβάθμιση και στην ECU της μηχανής ?
Η αλήθεια είναι ότι το αγόρασα είδη (μιας και το βρήκα καλή τιμή) και δεν το πολύ σκέφτηκα το θέμα της εγκατάστασης.

Οποιος ξέρει κάτι και μπορεί να βοηθήσει ας γράψει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων



 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
γεια σου elis από την κύπρο

καταρχας καλορίζικο!

για το μόνο που ειμαι συγουρος ειναι ότι αφού το εγκαταστήσεις μετά πρεπη να πας μια βόλτα από τη ΒΜW να σου το κανου setap με το δυαγνωστηκο

κατι αναλογο εκανα κε εγω στο ΗΡ 2 με της θερμενομενες χηρολαβες

δεν νομηζω να παρη πανω απο 10,15 λεπτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ρε παιδια(χωρις να θελω να υποβιβασω πραγματα κ προσωπα και λεγοντας απλα την γνωμη μου...)τι να το κανετε το ηχοσυστημα;Να βαλουμε κ μια κοτσαδουρα για το τρειλερ με το σκαφος μετα.Φυσικα κ ειναι ωραια η μουσικουλα στα ταξιδια...το phone τοχετε ετσι κ αλλιως μαζι,ακουστικα για το κρανος κ τελος .Απλα πραγματα οπως πρεπει ναναι η μοτοσυκλεταδα,οποιος θελει η χρεαζεται πολλα πολλα καλα θα κανει να παει με το αυτοκινητο η το αερπλανο,θα περασει καλυτερα.
Προσωπικη μου γνωμη παντα
 

bros400pgm

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Kosmas
Μοτό
Aprilia
Tα ακουστικα σε απομονωνουν ελαφρως απο τους ηχους του περιβαλλοντος αλλα και την κατευθυνση προελευσης τους. Πιο σωστο ειναι αυτο που κανει ο φιλος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μιλάμε για ένα ηχοσυστημα που είναι κατασκευασμενο να λειτουργεί από το εργοστάσιο και όχι κάποια δική μας προσθήκη.
Το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό, για όποιον το έχει ακούσει.
Σημειωτέον ότι είμαι κατά οποιουδήποτε gadget με απασχολεί από την οδήγηση, για αυτό χαρισα και τις ενδοεπικοινωνιες μου......
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Σημειωτέον ότι είμαι κατά οποιουδήποτε gadget με απασχολεί από την οδήγηση, για αυτό χαρισα και τις ενδοεπικοινωνιες μου......
Ναι, για αυτό τις χάρισες... :p Εγώ δεν ντρέπομαι να λέω πως δεν βάζω ενδοεπικοινωνία για να μην ακούω τη γκρίνια! :D :D :D
(μου αρκούν οι πατροπαράδοτες καρατιές στα πλευρά και τα τσιμπήματα)

Όσο για τη μηχανή με ηχοσύστημα, μου έχει μείνει αξέχαστη μια εκδρομή στα Τζουμέρκα με το motoepirus στην οποία είχα μπροστά ένα παλικάρι από Άρτα με RT που έπαιζε κλασική μουσική! Μαγεία λέμε! ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι, για αυτό τις χάρισες... :p Εγώ δεν ντρέπομαι να λέω πως δεν βάζω ενδοεπικοινωνία για να μην ακούω τη γκρίνια! :D :D :D
(μου αρκούν οι πατροπαράδοτες καρατιές στα πλευρά και τα τσιμπήματα)

Όσο για τη μηχανή με ηχοσύστημα, μου έχει μείνει αξέχαστη μια εκδρομή στα Τζουμέρκα με το motoepirus στην οποία είχα μπροστά ένα παλικάρι από Άρτα με RT που έπαιζε κλασική μουσική! Μαγεία λέμε! ;)
Κάπου έχεις δίκιο και για την γκρίνια, αλλά στο δικάβαλο, το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν ότι τραγουδούσε!! :eek:

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
προσωπικα το εβγαλα από το κρανος της συμβιας -φτανουν οι καρατιες όπως λεει και ο συν-παθων φιλος εχω μονο το δικο μου για gps,τηλ, το ραδιοφωνο ελαχιστα... καλοριζικο παντως
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Χάρη, πάνε αυτά φίλε τώρα..... τωρα το γύρισα σε GS :p :p :p
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Το τραγικώτερο σφάλμα ενός μοτοσυκλετιστή που ταξιδεύει με συνεπιβάτη γυναίκα, είναι η εγκατάσταση συστήματος ενδοεπικοινωνίας, εργοστασιακού ή μη.

:banghead:
υπαρχει λυση ! ο ρυθμος οδηγησης να ειναι τετοιος ωστε να κοβεται η ανασα της γυνης ,και να μην καταλαβαινεις εσυ τις καρατιες :rolleyes:
 
Top Bottom