Δείξε την βόλτα σου

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
644 χλμ σε 17 ώρες ....
καλά πήγε και αυτή η βόλτα ....






















κριμα που δεν ανταμωσαμε. λογω Πραστου,στην επομενη.
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Επειδή στα κυρίως βίντεο δεν μπορούσα να αποφασίσω τι να κόψω και τι να αφήσω απο τις πραγματικά απίστευτες εικόνες του Γράμμου,λίγα λεπτά αμοντάριστα ,χωρίς μουσική!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πλεον οι εξορμησεις μου ειναι ασφαλτινες, Κυριακατικες, πολυ πρωινες (30'-40' πριν φεξει) και με σκοπο 12:00 το πολυ, να ειμαι πισω για να φυγουμε για καμια οικογενειακη βολτα με το αμαξι.

Τα πλανα στο μυαλο ηταν 3. :geek:

Το ενα ελεγε για Μανικια, Στροπωνες κανοντας τον κυκλο και πισω, αλλα θελει πανω απο 6 ωρες

Το δευτερο Κιατο, λιμνη Δοξας, Ευρωστινα και πισω και

Το τριτο σεναριο Αρκουδορεμα-Χαλικι μπαινοντας μετα απο την Βυτινα αριστερα προς Ελατη.
Τα χρωματα του δασους εκει στο εμπα, μου ειχαν μεινει απο μια παλαιοτερη βολτα του φορουμ, που αποφασιστηκε οταν ήμασταν ηδη στο εξοχικο στο Σουλι Κορινθιας και ειχαμε ερθει με την Γεωργια με το αμαξι.

06:30 μιζα, φτανω στο φαναρι πριν μπω Κηφισό και ακομα δεν εχω αποφασισει αν θα βγαλω φλας για δεξια ή θα παω ευθεια προς Πελοποννησο.
Το βρισκω πρασινο και δεν στριβω. Τα καλα του "μοναχος σου χορευε".
Ωραια, το πρωτο το διαγραψαμε, παμε και βλεπουμε. ;)

Μετρια κινηση παρολο το πρωινο, προφανως λογω εκλογων.
Περναω τα διοδια του Ισθμου και σκεφτομαι οτι δεν εχω ανεβει προς Αρτεμισιο με τον κλεφτη.
Ε ευκολη η συνεχεια, εφυγα για Λιμποβισι. :happy:

Απο την προηγουμενη βολτα στην Φτερολακκα που την ειχα ακουσει με το κοντομανικο μεσα απ το μπουφαν, τωρα ημουν προετοιμασμενος και φορεσα και κατι με μανικια και φλις στον λαιμο. Να μην τα πολυλογω, θα βαλω και την επενδυση στην επομενη βολτα. :laugh:

Οι περισσοτεροι ευτυχως πηγαινουν ευθεια προς Πατρα.

Αρκετη ψυχρα και ιδιαιτερα μετα την Στερνα. Το μηχανακι ειναι απολαυση.

Στην ΣΕΑ στο Αρτεμισιο βγαινω για μια φωτο μιας και η ομιχλη ειναι σαν να εισαι πανω απο τα συννεφα. Δεν μου αρεσε το καδρο γιατι θα φαινοντουσαν τα συρματοπλεγματα και συνεχιζω χωρις να ξεκαβαλισω.

Βγαινω στην Νεστανη και πεφτω σε ομιχλη αλλα ανεκτη μιας και εχει ξημερωσει και κατι βλεπω.
Οι καθρεπτες να εχουν τελειως θολωσει και για κανα 5λεπτο στην Καψια να μην βλεπω τιποτα μπροστα μου.
Αλαρμ και με 30 περιπου, περιμενω να ερθει κανενας "λαγος¨. Ευτυχως ενα SUV με προσπερναει και ακολουθω απο κοντα.

Ελεγα να βαλω βενζινη κοντα στην Βυτινα. Περναω εναν με φθηνοτερη βενζινη απο οτι εβαλα στην Αθηνα. Λεω ας παω παρακατω. Λογω Κυριακης και εκλογων συνανταω αλλον εναν αλλα δεν βαζω και φτανω μετα απο λιγο Βυτινα.
Δεν βρισκω ουτε εκει και λεω δεν βαριεσαι, θα μπω και δεν θα κανω την γυρα προς Χρυσοβιτσι για να γυρισω πισω νωρις.
Ειχα μια φλασια να γυρισω απο Τριπολη οταν το κοιταγα στον χαρτη.

Μ αυτα και μ αυτα βρισκομαι στην Ελατη με ενα σπαστικο λαμπακι να αναβοσβηνει συνεχεια, λιγο πριν την ρεζερβα. Α ρε Paneuropean με τα 29 lt τεποζιτο. :muted:

Συνεχιζω με σκοπο να κανω εως 40 χλμ για να εχω να γυρισω πισω μεχρι το βενζιναδικο.







Και τσουπ ενα ωραιο καδρο με ενα αλογο, που χαιρεται να τρεχει διπλα μου καθως περναω.
Σταματαω για φωτο.



Μεχρι να φορεσω γαντια, βγαινει αλλο ενα φουριόζο που το εχει σκασει απο το συρμα μαλλον.



Καβαλαω και προλαβαινω να μην φιλιθουμε ετσι οπως ερχοταν κατα πανω μου.

Απ τους καθρεπτες βλεπω να ηρεμει οποτε ξαναγυριζω για αλλη μια φωτο. :p

Με το που κατεβαινω, μου ξαναερχεται και να μην φευγει ουτε με κορνα ουτε με ξερογκαζιες. Το Bandit στην μεση κι εμεις να κανουμε 1 στροφη γυρω γυρω και αντε και αλλη μια.
Μασουλαει λιγο τον αριστερο καθρεπτη το χαιδεψα κιολας και μετα δειχνει να πηγαινει προς το αλλο που κοιταει απ τον φρακτη, μαλλον θηλυκο.



Φευγω χωρις να βαλω γαντια και την ακουω κανονικα μιας και ελεγα να σταματησω να τα φορεσω παντα στην επομενη στροφη.

Το τοπιο ειναι απιστευτο. Καθε στροφη ειναι για να βγαζεις φωτο και να χαζευεις τους χωματοδρομους. :cool:



1 χλμ πριν το Λιμποβισι ειχε μια κατηφορα και μιας και ηξερα οτι δεν εχει κατι διαφορετικο να δω απο παλια, αποφασιζω να γυρισω ωστε να μην καψω και παραπανω βενζινη στο ανεβασμα της.

Το τοπιο ξανα μαγικο σαν να μην περασα πριν λιγο απο εκει μιας και τωρα βλεπω αλλα καδρα, με τις ηλιαχτιδες του ηλιου να αλλαζουν αυτο που εβλεπα πριν λιγα λεπτα.





Ευτυχως η 1.5 lt ρεζερβα δεν εχει αναψει ακομα αλλα εχει παει ηδη 10:40 και πρεπει να επιστρεψω.

Παντα 4-5 στην ουρα στα διοδια αλλα ολα καλα τελικα.

Εκει η περιοχη θελει οπωσδηποτε επαναληψη αν και εχω ξαναπερασει παλια απο ολα αυτα τα χωριουδακια.
Ειναι και η καταγωγη απο Μεγαλοπολη οποτε .....

Ημουν και πριν το καλοκαιρι Στεμνιτσα, Δημητσανα, Ανδριτσαινα και Βυτινα αλλα με μοτο παντα ειναι διαφορετικα.

Υγεια και στις επομενες ευχομαι σε ολους.
:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Πλεον οι εξορμησεις μου ειναι ασφαλτινες[...]
Ασφάλτινο μηχανάκι και θεωρείσαι αdβεντουρας τώρα εσύ? Και δεν ντρέπεσαι να ποστάρεις και βόλτα? Και με τόσο μικρό τανκ μπαγκ??? :roflmao:

Πάει χάλασε ο κόσμος...
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Το ταξίδι μας στο Μαυροβούνιο έχει ξεκινήσει!Μείνετε συντονισμένοι για το βίντεο!

 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
▶ Ακολουθήστε μας στο νέο μας ταξίδι στο Μαυροβούνιο!
▶ Μην ξεχάσετε να κοινοποιήσετε το βίντεο στον φίλο ή την φίλη σας που θα τους αρέσει!
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
▶ Σε αυτό το βίντεο επιτέλους μπαίνουμε στην διαδρομή του Trans Euro Trail στο Μαυροβούνιο!
▶ Μην ξεχάσετε να κοινοποιήσετε το βίντεο στον φίλο ή την φίλη σας που θα τους αρέσει!

 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
▶Σε αυτό το επεισόδιο διασχίζουμε τα πιο καταπληκτικά μέρη του Μαυροβουνίου, Στέπες ,Βουνά και Φαράγγια όλα πράσινα!

▶Μην ξεχάσετε να κοινοποιήσετε το βίντεο στον φίλο ή την φίλη σας που θα τους αρέσει!

 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
▶ Το μεγάλο φινάλε του ταξιδιού μας! Φεύγουμε απο το Μαυροβούνιο και συνεχίζουμε σε ένα τμήμα του Trans Euro Trail της Αλβανίας! ▶ Αφήστε ένα LIKE και κάντε μια κοινοποίηση στην φίλη ή τον φίλο σας που θα τους αρέσει!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραία δουλίτσα όπως πάντα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom