Βόλτα Γεράνεια-Πατέρας (πρωην επιχείρηση Μάρτη)

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Καλησπέρα , θα το γράψω και στο τελευταίο μηνυμα.

Επειδή διαδρομές πέσανε αλλα μόνη σίγουρα ( οση σίγουρη μπορεί να είναι, μην περιμένετε να είναι ολα καθαρά ,αυτό είναι το adventure) είπαμε να αλλάξουμε το δημοκρατικό στυλ της επιχείρησης και να της δώσουμε σαρκα και οστά.

Γεράνεια όρη λοιπόν.

O [mention]Ka0s [/mention]με τη παρέα του έκανε δουλίτσα και προς το παρόν η διαδρομή είναι οκ, προς το παρον, εκτος απο ενα δέντρο που θα τακτοποιηθεί απο το «δασαρχείο»

Το πιο πιθανός πρώτη Κυριακή του Μάρτιου.
Σημείο συνάντησης : Σταθμός 14
Ώρα: to be confirmed



 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για την ώρα προσπαθώ να διώξω κάτι αυθαίρετα και μετά να δω που πέφτουν τα pin με τις ταβέρνες, θα με χάσει το σπίτι την άνοιξη.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Μπραβο Γιάννη ωραία ιδέα, εγώ ειμαι μέσα αρκει να μην πέσει κανα Σκ που δουλευω.(11-12 Μαρτίου δουλεύω το ξέρω από τώρα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Μέσα! Εγώ σκεφτόμουν για κανά Γεράνειο στα κοντά αλλά οι φίλοι μου είναι σάπιοι και ρίχνουν άκυρα. Το αρχείο το χει κάποιος;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μιλάμε για off ?
off the scales ρε παλαβό, θα μας βλέπουν οι ζυγαριές και θα τρέχουν πιο γρήγορα από τα πρόβατα. Θα κανονίσουμε ασφάλτινο τμήμα για την μάσα μόνο.

ήμουν χαρούμενος που πέρασα τρία χρόνια πανδημίας χωρίς να πάρω κιλά και μετά ήρθε αυτό το νήμα ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Natassa ναι…σορρυ! Θα ανοίξουμε και θέμα με βόλτα on!
Ουδεμία μέριμνα για τους ασφάλτινους...
Τι να πει κανείς...:p
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για την ώρα προσπαθώ να διώξω κάτι αυθαίρετα και μετά να δω που πέφτουν τα pin με τις ταβέρνες, θα με χάσει το σπίτι την άνοιξη.
Να γίνει πρωτάθλημα ταβέρνας-γλυκού όπως είναι το τουρισμού της ΜΟΤΟΕ.

Όποιος κλέβει σε km να τρώει ποινή που σημαίνει πως θα τρώει σε γκουρμέ εστιατόρια για τιμωρία.

Αυτοί που θα κάνουν τους καλύτερους χρόνους θα τρώνε το αφρό και φυσικά περισσότερη ποσότητα.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Μέσα! Εγώ σκεφτόμουν για κανά Γεράνειο στα κοντά αλλά οι φίλοι μου είναι σάπιοι και ρίχνουν άκυρα. Το αρχείο το χει κάποιος;
Αν έχεις αρχείο απο Γεράνεια ρίξτο να το δούμε και αυτό!
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Αν έχεις αρχείο απο Γεράνεια ρίξτο να το δούμε και αυτό!
Δεν έχω αρχείο, μπορούμε να μπούμε από Πανόραμα αγίων θεοδόρων > Παναγία πράθι> Θέση Τζαραβη > Πίσια (λίγο άσφαλτος) Παναγία φανερωμένη και βγαίνουμε Λουτράκι για κανά καφέ/φαί. Τα σκεφτόμουν τα Γεράνεια επειδή είναι κοντά για μονοημεράκι τώρα που νυχτώνει νωρίς. Επίσης είναι αρκετά εύκολο χώμα . Αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι ή να γράψουμε την διαδρομή εγώ είμαι μέσα να πάμε μια Κυριακή αλλιώς πάμε και την διαδρομή που χουμε.

Υ.γ. Έκανα ένα πρόχειρο στο χάρτη στο google maps να υπάρχει μια εικόνα εάν ενδιαφερθούμε - Καμιά 50άρα χλμ χώμα είναι. Χαλαρά πράγματα

Υ.γ.2 έκανα μια διόρθωση στον χάρτη γιατί τώρα θυμήθηκα ότι το πρώτο κομμάτι το χαμε κάνει πέρσι και είχε πέσει ο δρόμος - Βγαίνει 58χλμ χώμα. Έκανα και ένα convert και σε gpx εάν επιλέξουμε τα Γεράνεια
 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Υπάρχει αυτό το έκανα πέρυσι κάποια σημεία ειχε πεσει ο δρομος και πηγαμε απο αλλη διαδρομή... Γενικά αυτα αλλάζουν και λίγο λογω βροχων, κατολισθησεων κτλ αλλα ειναι βατο στεγνό, μονο το λεγόμενο Βιετνάμ, αν εχει βρεξει δεν μπαινεις, (ηταν στεγνο μπήκαμε) και δεν εχω κανει και το κομμάτι μετά απο Μαυρολιμνη, Σχοινο το χωματινο και δεν ξέρω.. Το αγιοι θεοδωροι κομμάτι ειναι για πιο μικρά δεν το εκανα
 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Υπάρχει αυτό το έκανα πέρυσι κάποια σημεία ειχε πεσει ο δρομος και πηγαμε απο αλλού..
Το πατέρας είναι όλο καμμένο και πολύ μεγάλο κομμάτι από το Βόρειο μέρος των Γερανείων. Δεν έχω περάσει από τις φωτιές από χώμα αλλά κατεβάζει πολύ πράγμα το βουνό από αιγειρούσες μέχρι σχίνο στην άσφαλτο , και βίντεο από το ελλας ραλλυ φαινόντουσαν δύσκολα τα πράγματα δύσκολο να περάσουμε με μεγάλα μηχανάκια αλλά μπορούμε να κάνουμε μια αναγνωριστική.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Δεν έχω αρχείο, μπορούμε να μπούμε από Πανόραμα αγίων θεοδόρων > Παναγία πράθι> Θέση Τζαραβη > Πίσια (λίγο άσφαλτος) Παναγία φανερωμένη και βγαίνουμε Λουτράκι για κανά καφέ/φαί. Τα σκεφτόμουν τα Γεράνεια επειδή είναι κοντά για μονοημεράκι τώρα που νυχτώνει νωρίς. Επίσης είναι αρκετά εύκολο χώμα . Αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι ή να γράψουμε την διαδρομή εγώ είμαι μέσα να πάμε μια Κυριακή αλλιώς πάμε και την διαδρομή που χουμε.

Υ.γ. Έκανα ένα πρόχειρο στο χάρτη στο google maps να υπάρχει μια εικόνα εάν ενδιαφερθούμε - Καμιά 50άρα χλμ χώμα είναι. Χαλαρά πράγματα
Δεν ειν κακο! Ταβέρνα έχουμε;;;;
 
Top Bottom