WiLdRidE Δίρφυ/Εύβοια 26/27 Νοέμβρη 2016

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Λοιπον, adventure riders φιλες και φιλοι :) ετοιμαζεται χωματο-διημερο στη Διρφυ το σ/κ 26/27 Νοεμβρη για να γιορτασουμε το τελος του φθινοπωρου και την ελευση του χειμωνα :ok:

Μετα απο μια απαιτητικη χωματινη μερα το Σαββατο, θα στρατοπαιδευσουμε στο Καταφυγιο της Διρφυς για το βραδυ. Η μασαμπουκα του Σαββατου θα γινει σε εγγυημενη ταβερνα και το βραδυ θα ειπωθουν ιστοριες διπλα στα αναμενα τζακια του καταφυγιου. Την δευτερη μερα, την Κυριακη, θα συνεχιστει η αντβεντσουραδα και θα υπαρξει καπου καφες προς το απογευμα και αργοτερα θα παρουμε το δρομο της επιστροφης προς Αθηνα. Το κοστος διαμονης στο καταφυγιο ειναι 10€ το ατομο ενω το τσιμπουσι στην ταβερνα το βραδυ δεν θα ξεπερασει τα 15€ χωρις τα ποτα, μιλαμε λοιπον για προσιτες τιμες σ'αυτους τους χαλεπους καιρους που διαγουμε. Επισης η Διρφυ/Ευβοια δεν ειναι μακρια απο Αθηνα, οποτε το κοστος των καυσιμων θα ειναι επισης μεσα σε λογικα πλαισια.

Εννοειται οτι λογω εποχης και μορφολογιας εδαφους, ειναι απαραιτητη η χωματινη εμπειρια για τους συμμετεχοντες και εκ των ουκ ανευ τα χωματινα λαστιχα και η σε καλη κατασταση μοτο ωστε να μην εχουμε κατα το δυνατον αβαρειες και καθυστερησεις καθως η μερα ειναι πια μικρη. Για το αλατοπιπερο (και πιθανα chilli :D) των διαδρομων θα φροντισει ο ασυγκριτος αρχιδιαχειριστης Αστεριος-Φοινικας, ευχαριστουμε εκ των προτερων Αστεριε! :cool:

Για παμε να δουμε ποιοι θα ειναι μεσα καθως πρεπει να ενημερωσουμε το καταφυγιο, ξεκιναμε λοιπον τη λιτσα βαζοντας τους αρχικους που το μιλησαμε στον γκαϊφε της προηγουμενης βδομαδας:

1. Phoenix
2. XLGeorge
3. El Gatto
...
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ενδιαφερον για το Σαββατο μόνο, εαν μαζευτουμε σχετικα νωρις για την πρωτη χωματινη εξορμηση. Αναχωρηση για μενα κατα της 16:30 ωστε να επιστρεψω με φως πισω. :Watching:
Την Κυριακη 27/11 εχει Trial Ride. :inlove:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Την Κυριακη 27/11 εχει Trail Ride. :inlove:
Λευτερη, το ξερουμε για το trail ride και το συζητησαμε αλλα προτιμαμε διημερη αντβεντσουραδα instead :yew:

Φυσικα καποιοι μπορουνε ναρθουνε μονο το Σαββατο αν και θα χασουν το φραμπαλα το βραδυ σε ταβερνα/καταφυγιο ;)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θα ηθελα να αναφέρω οτι η Φ.Α.Ρ.Σ.Α με ολο της το επιτελείο θα ειναι εκει και θα επειμεληθη τα του ιβεντ καθως και των αναμνηστικων διπλωματων
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Πολυ καλή advride φάση...Εγω είμαι μέσα για Σάββατο αλλα θα αναχωρήσω το απόγευμα για Αθήνα.Δεν θα μπορέσω να διανυκτερευσω (όχι λόγω trail ride αλλα λόγω οικογενειακών υποχρεωσεων).Φανταζομαι θα υπάρχει γκρουπ που θα ξεκινήσει από Αθήνα το Σάββατο το πρωί;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Καλά να περάσετε παίδες !!! Εκείνο το ΣΚ είναι αφιερωμενο στην οικογένεια....
Θα σας παρακολουθω....

Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό....
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πολυ καλή advride φάση...Εγω είμαι μέσα για Σάββατο αλλα θα αναχωρήσω το απόγευμα για Αθήνα.Δεν θα μπορέσω να διανυκτερευσω (όχι λόγω trail ride αλλα λόγω οικογενειακών υποχρεωσεων).Φανταζομαι θα υπάρχει γκρουπ που θα ξεκινήσει από Αθήνα το Σάββατο το πρωί;
Ναι, παρελειψα να αναφερω οτι θα ξεκινησουμε απο Αθηνα το πρωι, συναντηση στα γνωστο ταχυφαγειο/BP αμεσως μετα τα διοδια των Αφιδνων στις 7:45-8πμ, εκκινηση σχεδον αμεσως για ναχουμε τη μερα μπροστα μας. Περισοτερα πιο κοντα στην ημερομηνια.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εχω ηδη μιλήσει με την παγκόσμια ομοσπονδία της
ΦΑΡΣΑ και συμφώνησε για την παρουσία μας και τυπικά!!!!!
Πολυ πιθανό να στείλη και άλλον παγκοζμιο πρωταθλητή ( εκτος απο μενα ) σαν γκεστ σταρ !!!!!
Στει τιουνεντ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχω ηδη μιλήσει με την παγκόσμια ομοσπονδία της
ΦΑΡΣΑ και συμφώνησε για την παρουσία μας και τυπικά!!!!!
Πολυ πιθανό να στείλη και άλλον παγκοζμιο πρωταθλητή ( εκτος απο μενα ) σαν γκεστ σταρ !!!!!
Στει τιουνεντ
Ωχχχχ.....ξανα!
Θα φέρω και ένα ζευγάρι κουπιά! !!!
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Ωχχχχ.....ξανα!
Θα φέρω και ένα ζευγάρι κουπιά! !!!
Και φωτοβολίδες... ποτέ δεν ξερεις... Θα λείπω αλλιώς θα ερχόμουν με τα ασφάλτινα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και φωτοβολίδες... ποτέ δεν ξερεις... Θα λείπω αλλιώς θα ερχόμουν με τα ασφάλτινα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Με ασφάλτινα. .....θα έκανες τα πρώτα 200 μέτρα!
Και αυτά ...δυσκολα:D
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
και τις 2 μερες δουλευω...οπότε δεν...Καλα να περασετε και θα περιμενουμε να χαρμανιασουμε καμμια τζουρα απο τα οσα ζησετε :)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Φ.Α.Ρ.Σ.Α......λοιπον
Σε συνδυασμο με πουροντουρους .......:eek:
Θα φερω και σωστικα μαζι......μηπως βρεθουμε στο πελαγος:D
Ενα σπαθι Σαμουραϊ παρε καλυτερα...απο τη μια ο πλοηγος και η σχολη του,απο την αλλη οι πουρό...η καλυτερη λυση ειναι...χαρακιρι!Τα βουνα της Ευβοιας μια χαρα φοντο :D:p
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Με ασφάλτινα. .....θα έκανες τα πρώτα 200 μέτρα!
Και αυτά ...δυσκολα:D
Για Φ.Α.Ρ.Σ.Α.- μιλάμε Κώστα οπότε δεν μασάω πουθενά.. και με τις ζάντες!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
καλησπέρα σε όλους !! εγώ προς το παρών είμαι μέσα !!! λέω ναι για το 2 ημερο !! Θα εξαρτηθεί βέβαια και από τη δουλειά το τι θα γίνεται εκείνο το ΣΚ αναλόγως την πίεση δηλαδή !! και ίσως έρθω με το 1190 να το δω και στο χώμα χεχεχεχεχεχε
 
Top Bottom