Pre-ADVtrOFFy 2017...26/5/2017

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ανοίγω τούτο το θέμα, για όσους θέλουν να ξεκινήσουμε από Αθήνα γύρω στις 10 με 11 το πρωί της Παρασκευής, με σκοπό να είμαστε περίπου 17:00-18:00 Πάτρα στο ραντεβού με τους υπόλοιπους.
Σε γενικές γραμμές θα κάνουμε 50-70χλμ χώμα από τη Μάνδρα μέχρι το Λουτράκι κι ύστερα παλαιά ΕΟ μέχρι Κιάτο περίπου, από όπου μπαίνουμε χώμα και θα ανέβουμε Ζήρεια-Φενεό κι από εκεί , μάλλον από Περιστέρα (αν δεν υπάρχει χιόνι, θα κοιτάξω να μάθω) ή από λίγο χαμηλότερα προς Καλάβρυτα.
Από εκεί θα κατηφορήσουμε για το Ριο που θα βρούμε τσι άλλοι ;)
Πείτε πόσοι ψήνεστε, από Κρήτη, από Αθήνα, ή από όπου αλλού θετε...
Από 2 και πάνω, υλοποιείται! ;)

Ένας εγώ :D

1. forester
 

Mak-Mak

Μέλος
Όνομα
Πανος
Μοτό
Honda Varadero, BMW F650gs maDrakar
Ψήνομαι!!! Σίγουρα θα το ξέρω προς το τέλος της άλλης εβδομάδας.
 

YANNISBIO

Μέλος
Περιοχή
Χανιά
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS 00'
Σιγουρα μεσα καιγω αλλα περιμενω και γω αρχη τγς βδομαδας την δουλεια για το οκ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλησπέρα!

Μεσα και εγώ. Είμαι από κινητό και το copy pasta μου είναι δύσκολο...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
1. forester
2. yns
3. enkefalos (δεν το ξέρει ακόμα)
4. syggelakis bynight (ούτε αυτός το ξέρει ακόμα)
5. ΥΙΑΝNISΒΙΟ ? (αναμένουμε τελική απόφαση από Δευτέρα 22/5)
6. giannis1070
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εχετε υποψη μονο οτι κινειται ραλλυ στα βουνα τριγυρω τη μερα αυτη...και εχει ειδικες που σημαινει κλειστοι δρομοι και προσβαση...το νου σας και καλο ειναι να γινει μια ενημερωση αν κινηθειτε καπου.Στο Παναχαικο ΔΕΝ θα μπορει να ανεβει ΚΑΝΕΝΑΣ πριν τις 18.30 και προσωπικα θα προτεινα να βρεθουμε να ανεβουμε μαζι κι οχι μεμονωμενα καποιος/οι...Δεν θα ειναι ευκολη η προσβαση και θα ειστε και φορτωμενοι.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Θα τα πουμε στην Πάτρα στής 6
Μέσα και γω μαζί με το πουλί, για να φτάσουμε Πάτρα σίγουρα :p

Φτιάχνω εδώ μια λίστα με όσους θέλουν

Αθήνα - Πάτρα - - - >ΚΑΡΦΙ

1.phoenix
2 .pikinos





Υ.Γ Αν μπερδεύει η παράλληλη λίστα πείτε να ανοίξω ξεχωριστό θέμα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εχετε υποψη μονο οτι κινειται ραλλυ στα βουνα τριγυρω τη μερα αυτη...και εχει ειδικες που σημαινει κλειστοι δρομοι και προσβαση...το νου σας και καλο ειναι να γινει μια ενημερωση αν κινηθειτε καπου.Στο Παναχαικο ΔΕΝ θα μπορει να ανεβει ΚΑΝΕΝΑΣ πριν τις 18.30 και προσωπικα θα προτεινα να βρεθουμε να ανεβουμε μαζι κι οχι μεμονωμενα καποιος/οι...Δεν θα ειναι ευκολη η προσβαση και θα ειστε και φορτωμενοι.

Έγραψα στο 1ο ποστ:

"Σε γενικές γραμμές θα κάνουμε 50-70χλμ χώμα από τη Μάνδρα μέχρι το Λουτράκι κι ύστερα παλαιά ΕΟ μέχρι Κιάτο περίπου, από όπου μπαίνουμε χώμα και θα ανέβουμε Ζήρεια-Φενεό κι από εκεί , μάλλον από Περιστέρα (αν δεν υπάρχει χιόνι, θα κοιτάξω να μάθω) ή από λίγο χαμηλότερα προς Καλάβρυτα.
Από εκεί θα κατηφορήσουμε για το Ριο που θα βρούμε τσι άλλοι"


Άρα το 2ο σκέλος που λες το έχω καλύψει και με αυτό: "...με σκοπό να είμαστε περίπου 17:00-18:00 Πάτρα στο ραντεβού με τους υπόλοιπους."




Όσο αφορά το Rally Raid, οι διαδρομές είναι ανοικτές! Είτε απλές, είτε ΕΔ. Ανοικτές και σύμφωνα με τον ΚΟΚ κινούνται (υποχρεούνται...) όλοι!
Πού έχω σκοπό να πάω την Παρασκευή το είπα Κωστη: "παλαιά ΕΟ μέχρι Κιάτο περίπου, από όπου μπαίνουμε χώμα και θα ανέβουμε Ζήρεια-Φενεό κι από εκεί , μάλλον από Περιστέρα (αν δεν υπάρχει χιόνι, θα κοιτάξω να μάθω) ή από λίγο χαμηλότερα προς Καλάβρυτα."
Πες στον διοργανωτή να σου στείλει το ίχνος της Παρασκευής που θα κινηθούν τα αγωνιστικά και δεν θα πάω από εκεί.
Παρόλα αυτά και για τη δική μας ασφάλεια, "καίω" την Πελοπόννησο-χωμα την Παρασκευή, αν ο διοργανωτής είναι μη συνεργάσιμος. Δεν τρέχει τίποτα! Κάνουμε λίγο παραπάνω Αττική για πάρτη μας.



Ο λόγος που άνοιξε αυτό το ποστ αναφέρθηκε εξ αρχής και το λέω κι άλλη μια φορά. Οι φίλοι από Κρήτη θα έρθουν 8 η ώρα το πρωί στον Πειραιά! Είναι κρίμα να φάνε τη μέρα πίνοντας καφέδες πέριξ Ακροπόλεως....:D
Επίσης υπάρχουν κι Αθηναίοι που πιθανόν να έχουν άδεια όλη την Παρασκευή κι άλλοι φίλοι από επαρχία που θα ξεκινήσουν νωρίς - ίσως.
Για όλους αυτούς ξεκινάω με συνάτηση 10:00 Περίπτερο Χαϊδάρι και βουρ! ;)


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τεο.....και η ζηρια αν έχει βρέξει θα είναι περίεργη!
Θα κάνουμε τις επαφές μας...εκεινες τις ημέρες, για να δούμε που θα τραβηχτείτε!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
αμάν ρε @gsmaniac όλα δύσκολα τα βλέπεις !! Τι δυσκολία έχουν τα Ζήρεια αν έχει βρέξει ?? Μην τρελένεστε ρε εσείς !! Τεό πάρε το κόσμο και κάνε παιχνίδι είναι ωραία τα κομμάτια που λές ειδικά αυτή την εποχή ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
αμάν ρε @gsmaniac όλα δύσκολα τα βλέπεις !! Τι δυσκολία έχουν τα Ζήρεια αν έχει βρέξει ?? Μην τρελένεστε ρε εσείς !! Τεό πάρε το κόσμο και κάνε παιχνίδι είναι ωραία τα κομμάτια που λές ειδικά αυτή την εποχή ;)
Αχχχ....ποσα δεν ξερεις!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τεο.....και η ζηρια αν έχει βρέξει θα είναι περίεργη!
Θα κάνουμε τις επαφές μας...εκεινες τις ημέρες, για να δούμε που θα τραβηχτείτε!
αμάν ρε @gsmaniac όλα δύσκολα τα βλέπεις !! Τι δυσκολία έχουν τα Ζήρεια αν έχει βρέξει ?? Μην τρελένεστε ρε εσείς !! Τεό πάρε το κόσμο και κάνε παιχνίδι είναι ωραία τα κομμάτια που λές ειδικά αυτή την εποχή ;)
Αχχχ....ποσα δεν ξερεις!!!

Ο Κώστας καλά τα λέει!
Κι ο Ηλίας επίσης.
Αλλά ο Κώστας καλύτερα :D




Σας μπέρδεψα?


Αν ναι, μια χαρά. Αυτό ήθελα:D:p:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Λοιπόν, στο πλαίσιο εκμετάλλευσης της μέρας, μια βόλτα που θα γεμίσει τις ώρες είναι δεδομένη.
Επίσης δεδομένο είναι -ως πρόθεση/σχέδιο- να είμαστε στο RV με όλους τους υπόλοιπους στο Ριο. Κατά τα λοιπά, έχει ο Θεός ;)
Θα γίνουν οι απαραίτητες ερωτήσεις, θα έχουμε δει και τον καιρό εως τότε και θα γίνει μια βόλτα ευχαρίστησης με τα λιγότερα δυνατόν χλμ σε άσφαλτο κι ΕΟ κι όχι επιπλέον κούρασης, ή περιπέτειας μέχρι να φτάσουμε στο Ρίο και στη συνέχεια στο Πρασούδι.
Όλα αντερ κοντρόλ ;)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μέσα και γω μαζί με το πουλί, για να φτάσουμε Πάτρα σίγουρα :p
Είσαι σίγουρος οτι θα φτάσετε Πάτρα?? :eek: για το πλι μιλαμε...ευτυχώς θα έχετε τρόφιμα και εξοπλισμό μοναχικής διαβίωσης :UH:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
θοδωρη @forester εγω δεν θα ερθω στο troffy γιατι εχω ενα γαμο στην λαρισα στις 27... αλλα επειδη με εχει φαει η ζηλια που θα λειπω (χαχαχα) λεω να ερθω στο pre-troffy!!! οποτε... τι ωρα ξεκιναμε απο αθηνα και τι ωρα καταληγουμε ριο?? ισχυει το πρωτο ποστ? μετα θα γυρισω απο εθνικη alone... σαββατο πρωι φευγω για λαρισα..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
θοδωρη @forester εγω δεν θα ερθω στο troffy γιατι εχω ενα γαμο στην λαρισα στις 27... αλλα επειδη με εχει φαει η ζηλια που θα λειπω (χαχαχα) λεω να ερθω στο pre-troffy!!! οποτε... τι ωρα ξεκιναμε απο αθηνα και τι ωρα καταληγουμε ριο?? μετα θα γυρισω απο εθνικη alone... σαββατο πρωι φευγω για λαρισα..
Περίπου 10 συνάντηση στο περίπτερο Χαϊδαρίου. Κατά τις 11 να φύγουμε, περίπου 13:00-14:00 Λουτράκι.
Αν έχουμε αποφασίσει και χώμα Πελοπόννησο (δες πιο πάνω τι γράψαμε σχετικα) τότε Ρίο θα είμαστε -πρώτα ο Θεός - κατά τις 17:30-18:00.
Αν δεν κάνουμε χώμα Πελοπόννησο, τότε την κοπανάς από το Λουτράκι, όπου θα φτάσουμε πιο αργα από τις 14:00, κάνοντας κάποιο κύκλο για να γεμίσει ο χρόνος.
Έτσι κι αλλιώς το Λουτράκι -Πάτρα δεν είναι πάνω από μιάμιση ώρα, από ΕΟ, ακόμα και με ταχύτητες 100 χαω με τακούνια.
Άπλα λέμε.... άνεση.... :)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom