Offroad με χοντρές και μεγαλούτσικες Κυρίες.Πάνε...;

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY


Χάσαμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία εκεί που είχε χαλάσει ο δρόμος και είχε μείνει μονάχα μισό μέτρο πέρασμα και δίπλα ο γκρεμός...

Έπρεπε να υποχρεώσουμε όλους με τα GS να περάσουνε.

Τέτοια εκατόμβη θυμάτων με υπαίτιο τον BOXER δεν θα είχε γίνει ποτέ σε παγκόσμιο επίπεδο..!

Να γιατί BOXER... Για να πάς άκλαυτος..
Να γιατί BOXER.. Γιατί εκεί που νόμιζες θα περάσεις συναντάς τον δημιουργό σου..
Να γιατί Boxer.. Γιατί ποιός θέλει να ζήσει για πάντα..

Και πολλά αλλα υποψήφια διαφημιστικά σποτ θα γεννιοντουσαν για την επόμενη γενιά υποψήφιων αγοραστών της ναυαρχίδας/./

:yew::yew:
 
Last edited by a moderator:

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Χάσαμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία εκεί που είχε χαλάσει ο δρόμος και είχε μείνει μονάχα μισό μέτρο πέρασμα και δίπλα ο γκρεμός...

Έπρεπε να υποχρεώσουμε όλους με τα GS να περάσουνε.

Τέτοια εκατόμβη θυμάτων με υπαίτιο τον BOXER δεν θα είχε γίνει ποτέ σε παγκόσμιο επίπεδο..!

Να γιατί BOXER... Για να πάς άκλαυτος..
Να γιατί BOXER.. Γιατί εκεί που νόμιζες θα περάσεις συναντάς τον δημιουργό σου..
Να γιατί Boxer.. Γιατί ποιός θέλει να ζήσει για πάντα..

Και πολλά αλλα υποψήφια διαφημιστικά σποτ θα γεννιοντουσαν για την επόμενη γενιά υποψήφιων αγοραστών της ναυαρχίδας/./

:yew::yew:
Δεν σε πιστευω ελιωσα ρε :pointu::pointu::pointu::pointu::pointu::pointu::pointu:
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Χάσαμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία εκεί που είχε χαλάσει ο δρόμος και είχε μείνει μονάχα μισό μέτρο πέρασμα και δίπλα ο γκρεμός...

Έπρεπε να υποχρεώσουμε όλους με τα GS να περάσουνε.

Τέτοια εκατόμβη θυμάτων με υπαίτιο τον BOXER δεν θα είχε γίνει ποτέ σε παγκόσμιο επίπεδο..!

Να γιατί BOXER... Για να πάς άκλαυτος..
Να γιατί BOXER.. Γιατί εκεί που νόμιζες θα περάσεις συναντάς τον δημιουργό σου..
Να γιατί Boxer.. Γιατί ποιός θέλει να ζήσει για πάντα..

Και πολλά αλλα υποψήφια διαφημιστικά σποτ θα γεννιοντουσαν για την επόμενη γενιά υποψήφιων αγοραστών της ναυαρχίδας/./

:yew::yew:
.
Τι unstoppable...τι....stoppable δυο γραμματα ειναι η διαφορα:p
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Χάσαμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία εκεί που είχε χαλάσει ο δρόμος και είχε μείνει μονάχα μισό μέτρο πέρασμα και δίπλα ο γκρεμός...

Έπρεπε να υποχρεώσουμε όλους με τα GS να περάσουνε.

Τέτοια εκατόμβη θυμάτων με υπαίτιο τον BOXER δεν θα είχε γίνει ποτέ σε παγκόσμιο επίπεδο..!

Να γιατί BOXER... Για να πάς άκλαυτος..
Να γιατί BOXER.. Γιατί εκεί που νόμιζες θα περάσεις συναντάς τον δημιουργό σου..
Να γιατί Boxer.. Γιατί ποιός θέλει να ζήσει για πάντα..

Και πολλά αλλα υποψήφια διαφημιστικά σποτ θα γεννιοντουσαν για την επόμενη γενιά υποψήφιων αγοραστών της ναυαρχίδας/./

:yew::yew:


ΞΕΡΕΙΣ οτι είσαι άδικος....
Ειδικά τα χθεσινά boxer "πυροβολούσαν".[/quote]
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Μηνε με το γιαπονεζικο λεπτεπιλεπτο στριγκακι σου Βαγγλαν. Το μποξερακι θελει κακαλα, ειναι αντρικη υπόθεση... :muted::muted::muted::muted::muted::muted::muted::muted:. :banghead::banghead::banghead::banghead: :laugh::laugh::laugh: :p:p:p

:friend:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Η αλήθεια να λέγεται, τα μεγάλα χθες είχαν πολύ καλό ρυθμό! ;)
Αυτό το ξέρει και ο Βαγγέλης-tc drift. Απλά είπε για λίγο να πειράξει τους κατόχους. :p
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ δεν είπα πως τα GS χτες δεν πυροβολούσαν..

Τάπα πήγαιναν..! Και ο Γιώργος ήταν άπιαστος με το 1200 και ο Μήτσος πήγαινε αέρα πατέρα και ο Κώστας φυσικά που μπορεί να είναι καινούργιο κοσκινάκι του και να το προσέχει αλλά απο ταχύτητα ο Κώστας ποτέ δεν είχε έλλειψη! ...

Δεν είναι εύκολο να διατηρείς τέτοιο ρυθμό με 240 κιλά μηχανάκια και τους το αναγνωρίζω και φυσικά εγώ μπορεί να ήμουν κότα να πιέζω τόσο με βαρύ τέτοιο μηχανάκι.

ΑΛΛΑΑΑ αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούσαμε να επιμείνουμε λιγάκι ...να θίξουμε τον ανδρισμό τους.. να ξεφτιλίζαμε την γενετήσια αξιοπρέπεια τους και να τους φτάναμε στο αμήν να δοκιμάζανε να περάσουνε αυτό το γκρέμι για να μας αποδείξουν οτι είναι πιλοτάρες και @ρχιδάτοι..

ΕΤΣΙ γίνονται παιδιά μου τα βιντεάκια για το Liveleak με χιλιάδες views και όχι με τον σταυρό στο χέρι...:pointu:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μηνε με το γιαπονεζικο λεπτεπιλεπτο στριγκακι σου Βαγγλαν. Το μποξερακι θελει κακαλα, ειναι αντρικη υπόθεση... :muted::muted::muted::muted::muted::muted::muted::muted:. :banghead::banghead::banghead::banghead: :laugh::laugh::laugh: :p:p:p

:friend:
Μήτσο εγώ κρατάω τα σοφά λόγια που είπε παλιός φίλος και εντουράς πριν κάποια χρόνια όταν τον ρώτησα γιατί επιμένει σε enduro μηχανάκι ενώ είχε μεγαλώσει και δεν έμπαινε πλέον σε σφιχτά μονοπάτια (με προτροπή να πάει σε πιο all around on-off)

Μου είπε: Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος τόσο πιο ελαφρύ μηχανάκι χρειάζεται για το χώμα..!

Επειδή λοιπόν όσο περνάνε τα χρόνια ή απο πέσιμο ή απο χέσιμο θα πάμε εγώ θα επιμείνω στα ελαφριά στριγγοειδή γιατί όταν έρθει το πέσιμο δεν θέλω να πέσει επάνω μου ένα GS..:roflmao::roflmao:

Και επειδή όπως είδες και στη βόλτα τα χρόνια περνάνε ή κ΄@υλα και η μ@λακία δεν κόβεται και μια πτώση την έχουμε εύκαιρη στη πίεση επάνω, εγώ σας θαυμάζω που δαμάζετε τα δαμάλια αλλά θα μείνω με τη στριγγάρα μου!!:p

Εξάλλου πρέπει να σαι πολυ άνδρας για να καβαλάς GS και δεν είμαστε για τέτοια.. Δεν πας μπροστά έτσι εδω μέσα, πρέπει να σαι και λίγο λέλος..:wacky::wacky:

:pointu:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μήτσο εγώ κρατάω τα σοφά λόγια που είπε παλιός φίλος και εντουράς πριν κάποια χρόνια όταν τον ρώτησα γιατί επιμένει σε enduro μηχανάκι ενώ είχε μεγαλώσει και δεν έμπαινε πλέον σε σφιχτά μονοπάτια (με προτροπή να πάει σε πιο all around on-off)

Μου είπε: Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος τόσο πιο ελαφρύ μηχανάκι χρειάζεται για το χώμα..!

Επειδή λοιπόν όσο περνάνε τα χρόνια ή απο πέσιμο ή απο χέσιμο θα πάμε εγώ θα επιμείνω στα ελαφριά στριγγοειδή γιατί όταν έρθει το πέσιμο δεν θέλω να πέσει επάνω μου ένα GS..:roflmao::roflmao:

Και επειδή όπως είδες και στη βόλτα τα χρόνια περνάνε ή κ΄@υλα και η μ@λακία δεν κόβεται και μια πτώση την έχουμε εύκαιρη στη πίεση επάνω, εγώ σας θαυμάζω που δαμάζετε τα δαμάλια αλλά θα μείνω με τη στριγγάρα μου!!:p

Εξάλλου πρέπει να σαι πολυ άνδρας για να καβαλάς GS και δεν είμαστε για τέτοια.. Δεν πας μπροστά έτσι εδω μέσα, πρέπει να σαι και λίγο λέλος..:wacky::wacky:

:pointu:
εισαι στον σωστο τον δρομο!!!!!!
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Εγώ δεν είπα πως τα GS χτες δεν πυροβολούσαν..

Τάπα πήγαιναν..! Και ο Γιώργος ήταν άπιαστος με το 1200 και ο Μήτσος πήγαινε αέρα πατέρα και ο Κώστας φυσικά που μπορεί να είναι καινούργιο κοσκινάκι του και να το προσέχει αλλά απο ταχύτητα ο Κώστας ποτέ δεν είχε έλλειψη! ...

Δεν είναι εύκολο να διατηρείς τέτοιο ρυθμό με 240 κιλά μηχανάκια και τους το αναγνωρίζω και φυσικά εγώ μπορεί να ήμουν κότα να πιέζω τόσο με βαρύ τέτοιο μηχανάκι.

ΑΛΛΑΑΑ αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούσαμε να επιμείνουμε λιγάκι ...να θίξουμε τον ανδρισμό τους.. να ξεφτιλίζαμε την γενετήσια αξιοπρέπεια τους και να τους φτάναμε στο αμήν να δοκιμάζανε να περάσουνε αυτό το γκρέμι για να μας αποδείξουν οτι είναι πιλοτάρες και @ρχιδάτοι..

ΕΤΣΙ γίνονται παιδιά μου τα βιντεάκια για το Liveleak με χιλιάδες views και όχι με τον σταυρό στο χέρι...:pointu:

μαλακια ρε φιλε εγω το ειπα να το δοκημασουμε. επρεπε να επημηνετε κι εσεις ρε γαμωτο. απο μικρο παιδι το ειχα ονοιρο να κανω βολτα με ενα Erickson.





:pointu::pointu::pointu::pointu::pointu::pointu:

Η εστω ενα σουπερ πουμα, τι χρησημοποιουν στο ΕΚΑΒ??
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Μήτσο εγώ κρατάω τα σοφά λόγια που είπε παλιός φίλος και εντουράς πριν κάποια χρόνια όταν τον ρώτησα γιατί επιμένει σε enduro μηχανάκι ενώ είχε μεγαλώσει και δεν έμπαινε πλέον σε σφιχτά μονοπάτια (με προτροπή να πάει σε πιο all around on-off)

Μου είπε: Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος τόσο πιο ελαφρύ μηχανάκι χρειάζεται για το χώμα..!

Επειδή λοιπόν όσο περνάνε τα χρόνια ή απο πέσιμο ή απο χέσιμο θα πάμε εγώ θα επιμείνω στα ελαφριά στριγγοειδή γιατί όταν έρθει το πέσιμο δεν θέλω να πέσει επάνω μου ένα GS..:roflmao::roflmao:

Και επειδή όπως είδες και στη βόλτα τα χρόνια περνάνε ή κ΄@υλα και η μ@λακία δεν κόβεται και μια πτώση την έχουμε εύκαιρη στη πίεση επάνω, εγώ σας θαυμάζω που δαμάζετε τα δαμάλια αλλά θα μείνω με τη στριγγάρα μου!!:p

Εξάλλου πρέπει να σαι πολυ άνδρας για να καβαλάς GS και δεν είμαστε για τέτοια.. Δεν πας μπροστά έτσι εδω μέσα, πρέπει να σαι και λίγο λέλος..:wacky::wacky:

:pointu:

Ναι ρε φιλε συμφωνουμε, χαβαλε κανουμε. Κι εγω δεν ηρθα βουνο με την μπετονιερα μου επειδη νιωθω πολυ άνδρας. Αν ειχα ενα πεπουλο θα ερχομουνα με αυτο. Αλλα αυτο εχω, με αυτο πορευομαι!! Και εσυ το ξερεις καλα αυτο, δε με γνωρησες χθες!!! Κι αν το εχεις ξεχασει να στο θυμησω εγω:



 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι ρε φιλε συμφωνουμε, χαβαλε κανουμε. Κι εγω δεν ηρθα βουνο με την μπετονιερα μου επειδη νιωθω πολυ άνδρας. Αν ειχα ενα πεπουλο θα ερχομουνα με αυτο. Αλλα αυτο εχω, με αυτο πορευομαι!! Και εσυ το ξερεις καλα αυτο, δε με γνωρησες χθες!!! Κι αν το εχεις ξεχασει να στο θυμησω εγω:



Ασε τους ζουλιαρηδες να λένε. ....Χωρίς τα χοντρα οι βόλτες είναι ανοστες ! !
Θα τον πάμε και σε μονοπάτια δύσκολα τον Βαγγέλη .....να δει που χωράει η βυζαρου:D
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Λοιπόν σε αυτές τις βόλτες, θέλω να χαρώ πέρα από την οδήγηση και την φύση. Δεν με ενδιαφέρει η σπορ επιθετική οδήγηση. Και το μηχανάκι μου, το 1150 το προσέχω, δεν το σπινιάρω, χωρίς πολλά φρένα, προτιμώ να το οδηγάω με ροή, γοργά που λέμε αλλά χωρίς να το ταλαιπωρώ. Άλλωστε παλιοί φίλοι εντουράδες, μου έλεγαν πάντα "πρόσφυση" φίλε μου είναι η μαγική λέξη.

Επίσης "η όποια" εμπειρία μου ως τώρα, εχει δείξει ότι σε τέτοιες διαδρομές πρέπει να αφήνεις περιθώρια αντίδρασης. Μπορεί να είναι αγροτικό, να πεταχτεί σκύλος, να φας πέτρα από τον μπροστινό, να χτυπήσεις σε κλαρί και να φύγεις, να είναι κομμένος ο δρόμος, να εχει εγκάρσια λούκια και πολύ εύκολα φεύγεις σούμπιτος αν είσαι στα όρια.
Και ως γνωστόν, ο καλός εντουράς πρέπει να γνωρίζει πότε θα κάνει πίσω. Γιατί αν περάσει αυτό το όριο υπάρχει περίπτωση από το να χαλάσει τη βόλτα, ως το να διανυκτερεύσει στο πιο κοντινό νοσοκομείο, αν τα καταφέρει ή αν τα καταφέρουν να τον βγάλουν στον "πολιτισμό".

Κι αλλο ένα θέμα που θέλω να σχολιάσω, τα μικρά σε περίπτωση πτώσης είναι ασφαλέστερα από τα μεγάλα λόγω μικρότερου βάρους και μάζας αλλά σε μπριζώνουν τα ρημάδια και μαζεύεις εύκολα χιλιόμετρα σε δασικούς κονόχρηστους δρόμους και όχι σε μονοπάτια. Για αυτό το λόγο θεωρώ το εντούρο ασφαλέστερο από την οδήγηση τύπου ράλλυ σε δασικούς ή αγροτικούς δρόμους.

Και τέλος σαν ανθρώπινο ον είναι αδύνατον να χουλαντρίσω τον εαυτό μου κι έτσι αρκετές φορές ξεχνάω τα παραπάνω και το παρακάνω όπως όλοι μας, με ότι συνεπάγεται αυτό. Αλλά όσο μεγαλώνω το ελέγχω καλύτερα, κυρίως όμως γιατί με "γεμίζει" η απλή, κανονική βόλτα στο βουνό σαν και αυτή που κάναμε την Κυριακή.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μήτσο άστο άμα πέφταμε εκεί μέσα δεν θα μας έβρισκαν ούτε τα τσακάλια..:hungry:

Όσο για τα υπόλοιπα θα το επαναλάβω γιατί νομίζετε πως το λέω ειρωνικά και σας κάνω πλάκα!

Όσο καλοστημμένο και ικανό να είναι ένα GS θέλει μπαλάκια για να το πας χώμα και μάλιστα γρήγορα. Δεν το δοκιμάζουν πολλοί, οι περισσότεροι τα έχουν μόνο για άσφαλτο ή για επίδειξη.

Θέλει αποφασιστικότητα και ικανότητα, το βάρος είναι βάρος ας έχει κρυφές χάρες το GS και ας πατάει ωραία στα χώματα. Άμα σε αρπάξει ένα νεροφάγωμα ή παχιά λάσπη άντε κάνε το καλά! ΜΠΡΑΒΟ και πάλι ΜΠΡΑΒΟ λοιπόν για τα χέρια σας και την τόλμη.Ένα ελαφρύ μονοκύλινδρο θέλει τη μισή προσπάθεια και τη μισή αυτοσυγκέντρωση για να πάει σε έναν Α ρυθμό. Αυτό σημαίνει υπέρβαση για όποιον καβαλάει μεγάλο On-Off και μεγαλύτερη απαίτηση σε αντοχές και προσπάθεια. Δεν είναι για όλους το σπορ, έχει απαιτήσεις.

Βάλε 100 οδηγούς να περάσουν απο το κομμάτι το χαλασμενο που περασαμε την κυριακη με το σαθρο χωμα και το γκρεμι διπλα. και τα παιδια με τα gs αλλα και ο Moniker με το πανυψηλο 990 περασαν χωρίς δευτερη σκέψη. οι 90 έχουν γυρισει πισω τρεχοντας!! διαλεχτη η παρεα λοιπον με ζορικα τιμονια. Ο Βαγγέλης ας πούμε με αναρτήσεις ότι να ναι απο λάθος σετάρισμα το μηχανακι να χαροπαλευει και αντί να γυρίσει να πάει σπιτάκι του ο άνθρωπος στην ασφάλεια του και να το συνεφέρει το μηχανάκι για την επόμενη απλά πήγαινε γρηγορότερα..:pointu:

Ντάξει είμαστε για δέσιμο, οπότε ας ετοιμαζόμαστε για την επόμενη..:yew:

Απλά θα βρίσκουμε όλο και πιο δύσκολα κομμάτια να υποφέρουμε όλο και περισσότερο να γουστάρουμε λέμε..:devilish:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Μήτσο άστο άμα πέφταμε εκεί μέσα δεν θα μας έβρισκαν ούτε τα τσακάλια..:hungry:

ελα ρε δε θελω να ακουω αηδιες....

για ολα υπαρχει λυση.......


















:pointu::pointu::pointu:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr






Ελα Βαγγο........βρηκα μερικους γκρεμους που εχουμε περασει με τις μπετονιερες!!
Και δεν ειμαστε μαγκες, οπως λες παραπανω.....αλλα παιδακια με περιεργα παιχνιδια:D
Θα μεγαλωσουμε και θα ηρεμησουμε:p
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar






Ελα Βαγγο........βρηκα μερικους γκρεμους που εχουμε περασει με τις μπετονιερες!!
Και δεν ειμαστε μαγκες, οπως λες παραπανω.....αλλα παιδακια με περιεργα παιχνιδια:D
Θα μεγαλωσουμε και θα ηρεμησουμε:p
Συμφωνω με αυτα που λες αλλα θα αλλαζα " παιδακια με περιεργα μυαλα" αυτο ειμαστε...:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με πολύ αγάπη στους φίλους μου με τα θηριάκια ένα βιντεάκι για την κακιά την ώρα να ξέρουν πώς να αντιδράσουν..

Ελα maniac εδώ σε έχω..

:pointu::pointu:........εισαι οργιο
 
Top Bottom