Dakar 2017

BabisStinson

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT
Άντε να δούμε αν ο Toby Price θα γίνει ο νέος Marc Coma και θα συνεχίσει την πρόσφατη "δυναστεία" της ΚΤΜ στο Dakar.
Πιστεύω όμως ότι ο Barreda φέτος θα είναι πιο προσεκτικός από πέρυσι και θα βάλει δύσκολα στα ΚΤΜ..

Εν τω μεταξύ πόσο μου αρέσουν τα "Rally/Dakar" μηχανάκια. Θέλω ένα με όχι τόσο τρακτερωτά λάστιχα για να "αγωνίζομαι" καθημερινά στο "rally κυκλοφορία εν Αθήναις". :woot:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Άντε να δούμε αν ο Toby Price θα γίνει ο νέος Marc Coma και θα συνεχίσει την πρόσφατη "δυναστεία" της ΚΤΜ στο Dakar.
Πιστεύω όμως ότι ο Barreda φέτος θα είναι πιο προσεκτικός από πέρυσι και θα βάλει δύσκολα στα ΚΤΜ..". :woot:
Μπααααααα.................... τρια χρονια τωρα το παλευει αλλα δε το βλεπω. ο τυπος ειναι αυτοκαταστροφικος. απο πλευρας χοντα ο αργεντινος ο Benavides πιστευω θα εχει τον πρωτο λογο και θα παει καλα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ΑΥΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩ......
Santa Claus ΑΚΟΥΕΙ...?????
Αν σ ακουσει πες του να μας πακεταρει 2 μαζι στον ιδιο σακο...να γλυτωσουμε και τα πολλα μεταφορικα απο την "Ξωτικο Μεταφορικη"...:thinking:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Τι ομαδαρα ειναι αυτη ρε φιλε.

Δυο απιστευτα ταλαντουχοι νεοι αναβατες που λογο εληψης εμπηριας την πατισαν στις πρωτες τους χρονιες (Sam Sanderland και Mathias Walkner) (και οι δυο τους ξεκηνισαν τα ραλλυ στο ραλλυ Ελλας του Μελετη Σταματη), ενας πολλακις πρωταθλητης πανγκοσμιου εντουρο και μοτοκρος (Antoine Meo) μια διαστιμηκη γυνεκαρα που εχει σαρωσει ολα τα πρωταθληματα τραιαλ και εντυπωσιαζει τα τελευταια χρονια τους απαντες στο Rally Dakar φθανοντας μεχρι και 9η στην γενικη το 2015 και φυσικα ο αυριανος Marc Coma, ο Toby Price που κατεκτησε τον 15ο συνεχομενο τιτλο της ομαδας του το 2016.

Ολοι τους πανω στην καλητερη μοτοσυκλετα του Rally Dakar.
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
παρολα αυτα μου εχει κατσει ασχημα στο μυαλο οτι αυτος εδω ο νεαρος Αργεντινος, φετος που πηγε στην εργοστασιακη ομαδα θα τους δυσκολεψει τα σχεδια.

Kevin Benavides





 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Mitch και εγώ το σκέφτομαι αυτό για τον Kevin Ben.
Tο 2016 με την Honda South America Rally Team έκανε δυνατό αγώνα...
Φέτος το μόνο που θέλω από την Honda είναι να ακολουθήσει το παράδειγμα της KTM και της Husky και να αφήσει τους οδηγούς να οδηγήσουν χωρίς σειρά ιεραρχίας...

Kαλό αγώνα...!!
 

BabisStinson

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Καλά το Husky είναι ότι πιο ωραίο...
Αν και είναι πολύ δύσκολη η πρόβλεψη θα πω ότι ο πρωταθλητής Rally 2016 Pablo Quintanilla είναι αυτός που φαίνεται ο πιο φορμαριμένος(και θα ήθελα) από τους εργοστασιακούς για να το σηκώσει...


Και η συμπάθεια μου Jasper Riezebos KTM 450 Rally Replica.



 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Mitch και εγώ το σκέφτομαι αυτό για τον Kevin Ben.
Tο 2016 με την Honda South America Rally Team έκανε δυνατό αγώνα...
Φέτος το μόνο που θέλω από την Honda είναι να ακολουθήσει το παράδειγμα της KTM και της Husky και να αφήσει τους οδηγούς να οδηγήσουν χωρίς σειρά ιεραρχίας...

Kαλό αγώνα...!!
αυτο αδερφε δε γηνεται. Στο Ντακαρ οι ομαδες εχουν ιεραρχια. Και μαλιστα ειναι αυστιρη. Υπαρχουν οι πρωτοκλασατοι αναβατες με τα κιτρινα φοντα στα νουμερα τους, και οι SP (support) αναβατες με τα ασπρα φοντα στα νουμερα τους. Οι με τα ασπρα, ευχοντε να τα πανε καλα οι με τα κιτρινα, για να μπορεσουν να τερματησουν και να ευχαριστηθουν αγωνα. Αλλιως, τους εφαγε η μαρμαγκα. Πρεπει να θυσιασουν οποιαδηποτε προσπαθια τους και να βοηθησουν τον κιτρινο.

Περσι ο Meo παλευε να μηνει στην κορηφαια πενταδα (μολις στην πρωτη του συμμετοχη στο Dakar) και στην τελευταια ή στην προτελευταια ειδηκη δε θημαμε καλα, με εντολη της ομαδας, εκλισε γκαζι, και περιμενε να τον φτασει ο Price για να τον εχει μπροστα του και να διασφαλιστει οτι οτι και να συμβει, ο Price θα τερματησει κατακτοντας τον τιτλο.

Ειναι σκληρο και αδικο να εχει φτυσει αιμα να φτασεις μεχρι την τελευταια ειδηκη και να σου πουν "δε μας ενδιαφερει ο αγωνας σου και η 5η ή 4η θεση σου, σημασια εχει η κατακτηση του τιτλου" αλλα το γνωριζουν απο την αρχη.

Οποιος απο την ομαδα ειναι ποιο μπροστα, ειναι και ο ευνοημενος απο την ομαδα.

Επησης ο κακομοιρης ο Παολο Τσεσι, ειχε ρημουλκησει την μιση ομαδα της HRC περσι.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP

Πάμε γερά μωρή Zongshen!!



Χωρίς πλάκα μπράβο στους Κινέζους που επενδύουν σε τόσο δύσκολο(και ακριβό) αγώνα.Μακάρι να πάνε καλά και γιατί όχι να δούμε κάποια στιγμή ένα τέτοιο μηχάνημα στην παραγωγή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Παιδες οσοι ενδιαφερεστε δειτε ενα πολυ ομορφο, ενδιαφερον και συντομο ντοκιμαντερ με τον αρχοντα της ΚΤΜ στην μετα-Coma εποχη. Το πραγματικο παλικαρι που μετα απο αυτο εδω...........:




πηγε στην Λατινικη Αμερικη και κατεκτησε το Rally Dakar 2016.

Toby Price



κλικ στο παρακατω λινκ

https://www.redbull.tv/film/AP-1PWVETRT91W11/paying-the-price



 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παιδες οσοι ενδιαφερεστε δειτε ενα πολυ ομορφο, ενδιαφερον και συντομο ντοκιμαντερ με τον αρχοντα της ΚΤΜ στην μετα-Coma εποχη. Το πραγματικο παλικαρι που μετα απο αυτο εδω...........:




πηγε στην Λατινικη Αμερικη και κατεκτησε το Rally Dakar 2016.

Toby Price



κλικ στο παρακατω λινκ
https://www.redbull.tv/film/AP-1PWVETRT91W11/paying-the-price
ντουλαπας !!!!!!
ευγε του για πολλα αλλα περισσοτερο για την δυναμη της ψυχης του
θα του στειλω μνμ να γραφτει στο advride!!!!
 
Top Bottom