κρανος Acerbis Active Helmet

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Το έχω εγώ και ένας φίλος... περί τον εναμιση χρόνο... Χρηση σε εντουράδες με τα μικρά.
Το κράνος είναι μια χαρά γιαυτη τη δουλειά... δεν κάνει όμως για ταξίδια (με πολλά χλμ)...
κάνει αρκετή φασαρία και μπαζει αέρα/κρυο όπως όλα τα κρανη αυτής της κατηγορίας (MX-Enduro).

Σαν ποιότητα είναι πάρα πολύ καλό...με τζαμάκι για τον ηλιο, με γεισο και εσωτερικό που βγαινει...όλα πολύ καλής ποιότητας.

Γενικά είμαστε πολύ ευχαριστημένοι...Υπόψη το πήραμε από Ελλάδα στα 120€...
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Το έχω ενάμιση χρόνο και το έχω ξεσκίσει στην κυριολεξία....το πήρα για troffy καταστάσεις αλλά το φοράω συνέχεια. Για τα λεφτά του είναι καλό αλλά κουράζει ο έντονος αέρας στον αυχένα ειδικά στα χειμωνιάτικα ταξιδια. Την διαφορά την καταλαβαίνεις όταν μετά από λίγο καιρό, δοκιμάσεις ξανά το ασφαλτινο σου κράνος...
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
to γεγονος οτι εχω μεγαλη ζελατινα λες να επιρεαζει παλη το οτι μπαινη πολης αερας....
Νομίζω πως ναι...κάποια στιγμή το έβαλα με το GSA που έχει μεγάλη ζελατίνα...ο αέρας και η φασαρία λιγότερη μεν, αλλά όχι για να πας ταξίδι θα σε κουράσει...θα σε κουράσει πολύ....

Είναι ένα ωραίο καθημερινό κράνος για μικρές αποστάσεις ή για εντουροβόλτες που είναι άριστο...
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Γρηγόρη, δεν είναι παρόμοιο, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο κράνος. Το συγκεκριμένο κράνος το κατασκευάζει κάποια εταιρεία φασόν,
και το πουλάνε 4-5 εταιρείες με τα λογότυπά τους, καθώς το έχω συναντήσει κατά καιρούς σε διάφορες μάρκες.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γρηγόρη, δεν είναι παρόμοιο, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο κράνος. Το συγκεκριμένο κράνος το κατασκευάζει κάποια εταιρεία φασόν,
και το πουλάνε 4-5 εταιρείες με τα λογότυπά τους, καθώς το έχω συναντήσει κατά καιρούς σε διάφορες μάρκες.
η δομη εισαι !!!!!
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
Γρηγόρη, δεν είναι παρόμοιο, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο κράνος. Το συγκεκριμένο κράνος το κατασκευάζει κάποια εταιρεία φασόν,
και το πουλάνε 4-5 εταιρείες με τα λογότυπά τους, καθώς το έχω συναντήσει κατά καιρούς σε διάφορες μάρκες.
εχεις απολυτο δικιο ετσι ειναι ειδα τουλαχιστων 3 διαφορετικες εταιριες που το παραγουν
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Γρηγόρη, δεν είναι παρόμοιο, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο κράνος. Το συγκεκριμένο κράνος το κατασκευάζει κάποια εταιρεία φασόν,
και το πουλάνε 4-5 εταιρείες με τα λογότυπά τους, καθώς το έχω συναντήσει κατά καιρούς σε διάφορες μάρκες.
ΣΩΣΤΌ !!!!!
 
Top Bottom