Τρόμπα συμπλέκτη πάνω 990adv

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Μετά από ψάξιμο στα φόρουμ και αφού είχα διαρροή προχώρησα στην αγορά του καινούργιου μοντέλου της magura με κωδικό 2700185 από καφουνη στα 168 ευρώ. Είναι νέου σχεδιασμού σαν του 1190 με πιστόνι στα 10.5. Μόλις την βάλω θα γράψω εντυπώσεις
 
Reactions: yns

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Αντρέα πολύ χρήσιμη πληροφορία. Δυστυχώς οι εξουσιοδοτημενοι χρεώνουν το ίδιο 250€ συν εργασία.
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Μετά από ψάξιμο στα φόρουμ και αφού είχα διαρροή προχώρησα στην αγορά του καινούργιου μοντέλου της magura με κωδικό 2700185 από καφουνη στα 168 ευρώ. Είναι νέου σχεδιασμού σαν του 1190 με πιστόνι στα 10.5. Μόλις την βάλω θα γράψω εντυπώσεις
το 1190 δεν έχει magura?
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
γιατι προχωρησες σε αγορα νεας και οχι σε επισκευη ?
Γιατί δεν ήταν μεγάλη η διαφορά στα χρήματα + ότι έχω δύο χρόνια εγγύηση με την καινούρια. Κάποια στιγμή βέβαια θα επισκευάσω κ την παλιά
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Επίσης η μανετα της καινούριας δεν έχει τζόγους φαίνεται πιο στιβαρή κατασκευή... Θα σας τα πω μόλις τη φορέσω κιόλας.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εγώ έχω δυστυχώς μια aftermarket Brembo αλλά χωρίς αισθητήρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πατήσω μίζα αν δεν είμαι στη νεκρά. Επομένως με ενδιαφέρει πολύ το θέμα.
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Εγώ έχω δυστυχώς μια aftermarket Brembo αλλά χωρίς αισθητήρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πατήσω μίζα αν δεν είμαι στη νεκρά. Επομένως με ενδιαφέρει πολύ το θέμα.
Τι εννοεί ο ποιητής? Κάπου σ' έχασα.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τι εννοεί ο ποιητής? Κάπου σ' έχασα.
Αν έχεις σβηστό το μηχανάκι με πχ πρώτη μέσα και πατήσεις συμπλέκτη μπορείς να πατήσεις μιζιά να ξεκινήσει. Ε, εμένα δεν ξεκινάει γιατί λείπει ο αισθητήρας που λέει στη μίζα ότι πατάς συμπλέκτη. Αν σβήσει στο βουνό πχ πρέπει να βάλω νεκρά για να ξεκινήσει.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Και εμενα ετσι ειναι (προς το παρον).. εχει χαλασει η εχει ξεκουμπωσει ο αισθητηρας... αληθεια ξερει κανεις που συνδεεται?? Θελω να πω ξεκιναει απο την τρομπα και τελειωνει... που?
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτό που με προβλημάτιζει είναι magura blood η fork oil.
Να μην είσαι "ακριβός στα πίττουρα & φτηνός στ'αλεύρι" :D
magura blood (το μπουκαλάκι μπορεί να έχει 14 € ,αλλά φτάνει για τουλάχιστον 4 αλλαγές)

Εγώ έχω δυστυχώς μια aftermarket Brembo αλλά χωρίς αισθητήρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πατήσω μίζα αν δεν είμαι στη νεκρά. Επομένως με ενδιαφέρει πολύ το θέμα.
Μπαίνει με πατέντα.
Τρυπανάκι μικρό στην βάση κ μοντάρεις την ΟΕΜ μικροβαλβίδα παρέα μ'ένα ελατηριάκι (ίσως χρειαστεί να φτιάξεις κ μιάν εδρούλα στη μανέτα)
Ψαχτο.;)

Και εμενα ετσι ειναι (προς το παρον).. εχει χαλασει η εχει ξεκουμπωσει ο αισθητηρας... αληθεια ξερει κανεις που συνδεεται?? Θελω να πω ξεκιναει απο την τρομπα και τελειωνει... που?
Καλά βρε....και γιατί δεν τόπες ;;;;
Μυστικό το'χεις;;;
Ψάξε τώρα στο μανιούαλυ να το βρείς. :D:p:roflmao:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ν
Μπαίνει με πατέντα.
Τρυπανάκι μικρό στην βάση κ μοντάρεις την ΟΕΜ μικροβαλβίδα παρέα μ'ένα ελατηριάκι (ίσως χρειαστεί να φτιάξεις κ μιάν εδρούλα στη μανέτα)
Ψαχτο.;)
:ok:
Έτσι πρέπει να το'χει κάνει κι ο @enkefalos στο δικό του. Απλά πρέπει να βρω πότε θα έχει χρόνο να ασχοληθεί...
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Να μην είσαι "ακριβός στα πίττουρα & φτηνός στ'αλεύρι" :D
magura blood (το μπουκαλάκι μπορεί να έχει 14 € ,αλλά φτάνει για τουλάχιστον 4 αλλαγές)

Δεν ρωτάω γιατί με προβλημάτιζει η τιμή όσο για το τι είναι καλύτερο. Πολλοί ισχυρίζονται ότι το πηρουνολαδο είναι καλύτερο....
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
:ok:
Έτσι πρέπει να το'χει κάνει κι ο @enkefalos στο δικό του. Απλά πρέπει να βρω πότε θα έχει χρόνο να ασχοληθεί...
:ok:

Δεν ρωτάω γιατί με προβλημάτιζει η τιμή όσο για το τι είναι καλύτερο. Πολλοί ισχυρίζονται ότι το πηρουνολαδο είναι καλύτερο....
Sorry κι όλας για το "θάρρος" της πλάκας ,μια κ δεν γνωριζόμαστε.
Ελπίζω να μην με περεξήγησες.:)

Και πηρουνόλαδο έχουν βάλει ,και ATF έχουν βάλει ,και αγουρέλαιο εχουν βάλει.
Το θέμα είναι: θα παίξεις "ζάρια" με ολοκαίνουργια τρόμπα...?
Βάσει λογικής ,το πηρουνόλαδο SAE 2,5 μια χαρά θα κάνει ,αλλά τα πειράματα τα κάνουμε με τα παλιά περιφερειακά ,όχι με τα καινούργια.;)
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
στην δικια μου απαιτητικη μοτο καθαρισα τρομπα και εβαλα αυτο!
MOTOREX Hydraulic Fluid 75
το ειχα απο το endouro
 
Top Bottom