Το Photobucket γίνεται επί πληρωμή! (στα χνάρια του Imageshack)

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μονο??? εγω στο ταξιδιωτικο ειχα ανεβασει καμια 700αρια :D, ειπαμε ειμαστε φωτογραφιικο φορουμ :cool:
Κι εγώ στον (ακόμα ανολοκλήρωτο σαν θέμα) "Gύρος τση ΚρήτηS" πάνω από 1000...

Τα forum που έχουν επιλέξει τη δυνατότητα ανεβάσματος φωτογραφιών σε σέρβερ τους είτε έχουν γελοίους περιορισμούς στην ανάλυση και στο μέγεθος της φωτογραφίας είτε γεμίζουν τη σελίδα διαφημίσεις για να καλύψουν τα έξοδα.
Ένας καλός γνώστης MySQL θα μπορούσε να μας πει πόσα αρχεία jpg έχουν λινκαριστεί στις 200.000+ δημοσιεύσεις του φόρουμ. Αν και πάλι δεν θα βγάζαμε άκρη.
Επαναλαμβάνω αυτό που έκανα εγώ. Με τον @Markas φτιάξαμε από κοινού έναν λογαριασμό στο smugmug που μας πήγε 23€/έτος έκαστος (1 καφές λιγότερος/μήνα) και κάποια στιγμή και αυτός θα αποφασίσει να φτιάξει τα παλιά του θέματα...
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Ρε παιδιά επειδή χάθηκα με ολα αυτά τα πόστ και για να είμαι ειλικρινείς βαριέμαι να διαβάσω όλο το νήμα, να το κάνω με μια απλή ερώτηση μου και με το μπαρδόν δλδ,:
- Τώρα εγω λοιπόν για να ανεβάσω κάποιες φωτό δωρεάν όπως έκανα παλιά με το φωτομπουκέτο, μπορώ; Εστω και με κάποιο άλλο σίτε.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Ρε παιδιά επειδή χάθηκα με ολα αυτά τα πόστ και για να είμαι ειλικρινείς βαριέμαι να διαβάσω όλο το νήμα, να το κάνω με μια απλή ερώτηση μου και με το μπαρδόν δλδ,:
- Τώρα εγω λοιπόν για να ανεβάσω κάποιες φωτό δωρεάν όπως έκανα παλιά με το φωτομπουκέτο, μπορώ; Εστω και με κάποιο άλλο σίτε.
Για δες εδω : https://postimages.org/
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Α μάλιστα!
Κανω λοιπόν εγγραφή και μετά παίζει η φάση όπως ολα με αντιγραφή λινκ και λοιπά;; Και δεν εχει περιορισμό σε χώρο, ανεβάζεις οσο θές; Είναι δοκιμασμένο;
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Α μάλιστα!
Κανω λοιπόν εγγραφή και μετά παίζει η φάση όπως ολα με αντιγραφή λινκ και λοιπά;; Και δεν εχει περιορισμό σε χώρο, ανεβάζεις οσο θές; Είναι δοκιμασμένο;
Είναι δοκιμασμένο και αξιόπιστο(προς το παρόν τουλάχιστον)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Α μάλιστα!
Κανω λοιπόν εγγραφή και μετά παίζει η φάση όπως ολα με αντιγραφή λινκ και λοιπά;; Και δεν εχει περιορισμό σε χώρο, ανεβάζεις οσο θές; Είναι δοκιμασμένο;
Εγώ χρησιμοποιώ tinypic, λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο αλλά δεν ξέρουμε για ποσό ακόμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ξερει κανεις στο imgur πως προσαρμοζουμε το μεγεθος της φωτο για ποσταρισμα σε φορουμ,ωστε να μην βγαινει τεραστια?
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Αφού ανεβάσεις την φωτό στο imgur πάνω δεξιά στην φωτό έχει ένα βελάκι που δείχνει προς τα κάτω.
Το πατάς και επιλέγεις Edit Image
Πάνω δεξιά σου βγάζει την ανάλυση και επιλέγεις πάντα Lock και ανάλογα πόσο της θες (για μένα για να μην σέρνεται η γραμμή του άλλου το βάζω 1280χ720 ή 1920χ1080).
Πατάς Apply αριστερά και Save.

Σίγουρα θα υπάρχει και άλλος τρόπος πιο σύντομος για πολλές φωτό αλλά αυτόν ξέρω εγώ μόνο.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
ξερει κανεις στο imgur πως προσαρμοζουμε το μεγεθος της φωτο για ποσταρισμα σε φορουμ,ωστε να μην βγαινει τεραστια?
Πριν κανα μηνα μπορουσες να διαλεξεις το μεγεθος που τις ανεβζες, τωρα απ οτι βλεπω δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα απλα στο λογαριασμο σου σου στα settings σου εχει επιλογη ανεβασμα υψηλης ποιοτητας η οχι (κουτακι που το κλικαρεις) πλεον ο μονος τροπος τροποποιησης ειναι αυτος που λεει ο simitis, δυστυχως και σε αυτο το site σιγα σιγα βαζουν περιορισμους ...:(
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
και μετα για να την ποσταρω εδω πχ περνω το direct link?
γιατι απ οτι βλεπω στο edit εχει ηδη τσεκαρισμενο το 1280χ960 και οταν τις βαζω εδω βγαινουν τεραστιες,και σε καποια αλλα φορουμ ακομα πιο μεγαλες.

εχει μια επιλογη πριν την ανεβασεις στο αλμπουμ να τσεκαρεις σε τι αναλυση θα ανεβει.την εκανα απο κει την αλλαγη σε 1280χ1024 για 19inch monitors λεει.ξερω γω..
θα κανω κ ετσι μια δοκιμη και βλεπουμε.

τεστ τεστ 1-2 1-2





α κατι εγινε!
θενξ και παλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
και μετα για να την ποσταρω εδω πχ περνω το direct link?
γιατι απ οτι βλεπω στο edit εχει ηδη τσεκαρισμενο το 1280χ960 και οταν τις βαζω εδω βγαινουν τεραστιες,και σε καποια αλλα φορουμ ακομα πιο μεγαλες.

εχει μια επιλογη πριν την ανεβασεις στο αλμπουμ να τσεκαρεις σε τι αναλυση θα ανεβει.την εκανα απο κει την αλλαγη σε 1280χ1024 για 19inch monitors λεει.ξερω γω..
θα κανω κ ετσι μια δοκιμη και βλεπουμε.

τεστ τεστ 1-2 1-2



α κατι εγινε!
θενξ και παλι.
Ωπα φίλε, κάτι δεν πάει καλά με το ανέβασμά σου......δεν έχει ανεβάσει την πίσω ρόδα.....

Μήπως έχεις αργή σύνδεση?? :thinking:


Υ.Γ: Ωραίο μεκανάκι!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
πω και δε το ειχα προσεξει,καλα που το προσεξες,περνω τηλ τωρα την παναφονα να γινει καμος.
:cool::D

Υ.Γ. : Ωραιοι κούταβοι ρε φιλε!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
εχει μια επιλογη πριν την ανεβασεις στο αλμπουμ να τσεκαρεις σε τι αναλυση θα ανεβει.την εκανα απο κει την αλλαγη σε 1280χ1024 για 19inch monitors λεει.ξερω γω..
Αυτη την επιλογη ψαχνω και δεν την βρισκω πλεον...στραβωμαρα μαλλον? :D

δεν μπορω να την βρω για ανεβασε screenshot o_O
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
την εχει ακομα.τουλαχιστον σε μενα.
τωρα κανω ενα ποστ δοκιμη να δω αν ισχυει.

λοιπον πας στο προφιλ σου,πατας εκει που φαινονται ολες οι εικονες σου images δλδ εκει που λεει το ονομα σου.

μετα απο κατω,εχει επιλογη add to album που διαλεγεις καποιο απο τα αλμπουμ σου,και ακριβως απο κατω auto resize που πατας και σου βγαζει τις επιλογες.
το εκανα απο εκει και λειτουργει.

να κανω σκρινσοτ η το χεις?
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
επισης δεν βρισκω το generate links που το εκανε για ολο το αλμπουμ και σου εβγαζε ολα τα λινκς των φωτο με ενα κλικ :(
 
Top Bottom