Το Photobucket γίνεται επί πληρωμή! (στα χνάρια του Imageshack)

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ειναι ευκολη η αντιγραφη των λινκ οπως το photobucket? (δλδ μαζικη αντιγραφη ολων των λινκ)
Δεν με προσέχεις... τι να σου κάνω...
http://www.advride.gr/threads/Το-photobucket-γίνεται-επί-πληρωμή-στα-χνάρια-του-imageshack.7776/page-2#post-203581

Δεν είναι τόσο "άμεσο" όσο το Photοbucket με την έννοια ότι σου αλλάζει τα ονόματα των φωτογραφιών. Για να ανεβάσεις ένα θέμα με πολλές φωτογραφίες πρέπει να τις βάλεις με τη σειρά που θέλεις σε έναν φάκελο και μετά πατώντας το "Share" κάτω δεξιά ανοίγει ένα παράθυρο όπου διαλέγεις "Photo", μετά "Choose size", copy το URL με Ctrl+C, paste (Ctrl+V) στο thread εδώ με το κουμπάκι της φωτογραφίας, ξανά στο Smugmug όπου πατάς το βελάκι δεξιά για την επόμενη φωτογραφία. Ευτυχώς το παράθυρο παραμένει ανοιχτό με το νέο URL έτοιμο και επιλεγμένο το μέγεθος της φωτογραφίας που διάλεξες ήδη από την προηγούμενη.
Ευελπιστώ να μην αλλάξει στο μέλλον..
Και έχεις και το micro site σου... https://adv.smugmug.com/
Στο Photοbucket αριθμούσαμε τις φωτογραφίες 001, 002, 003 κτλ και μετά ήταν εύκολο να αντιγράψεις ένα URL του στυλ
Κώδικας:
[img]http://www.photobucket.cοm/χρήστης/άλμπουμ/001.jpg [/img]
και να το κάνεις paste ανάμεσα στο κείμενό σου αλλάζοντας απλά το 001 με 002, 003 κτλ.
Τώρα πρέπει να αντιγράφεις κάθε φορά και τυχαίο URL που σου δίνει το smugmug.
Βολεύει πολύ να έχεις monitor μεγάλης ανάλυσης για να έχεις ανοιχτά 2 παράθυρα (ή 2ο monitor) για να γίνεται πιο άμεσα αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγβ
Δεν με προσέχεις... τι να σου κάνω...
http://www.advride.gr/threads/Το-photobucket-γίνεται-επί-πληρωμή-στα-χνάρια-του-imageshack.7776/page-2#post-203581



Στο Photobucket αριθμούσαμε τις φωτογραφίες 001, 002, 003 κτλ και μετά ήταν εύκολο να αντιγράψεις ένα URL του στυλ
Κώδικας:
[img]http://www.photobucket.cοm/χρήστης/άλμπουμ/001.jpg [/img]
και να το κάνεις paste ανάμεσα στο κείμενό σου αλλάζοντας απλά το 001 με 002, 003 κτλ.
Τώρα πρέπει να αντιγράφεις κάθε φορά και τυχαίο URL που σου δίνει το smugmug.
Βολεύει πολύ να έχεις monitor μεγάλης ανάλυσης για να έχεις ανοιχτά 2 παράθυρα (ή 2ο monitor) για να γίνεται πιο άμεσα αυτό.
Εγώ κάνω κοπυ -πειστ.....
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εγβ

Εγώ κάνω κοπυ -πειστ.....
Ε, ναι, αυτό... δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο... το μόνο που σκέφτομαι είναι οι 1700 φωτογραφίες που έχω ανεβάσει στον ημιτελή Gύρο της ΚρήτηS... :D :D :D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ε, ναι, αυτό... δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο... το μόνο που σκέφτομαι είναι οι 1700 φωτογραφίες που έχω ανεβάσει στον ημιτελή Gύρο της ΚρήτηS... :D :D :D
Είναι κοπος.....αλλα εμένα αρχίζει και μου αρέσει, γιατί ξαναπερναω βόλτες παλιες
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δεν με προσέχεις... τι να σου κάνω...
http://www.advride.gr/threads/Το-photobucket-γίνεται-επί-πληρωμή-στα-χνάρια-του-imageshack.7776/page-2#post-203581



Στο Photobucket αριθμούσαμε τις φωτογραφίες 001, 002, 003 κτλ και μετά ήταν εύκολο να αντιγράψεις ένα URL του στυλ
Κώδικας:
[img]http://www.photobucket.cοm/χρήστης/άλμπουμ/001.jpg [/img]
και να το κάνεις paste ανάμεσα στο κείμενό σου αλλάζοντας απλά το 001 με 002, 003 κτλ.
Τώρα πρέπει να αντιγράφεις κάθε φορά και τυχαίο URL που σου δίνει το smugmug.
Βολεύει πολύ να έχεις monitor μεγάλης ανάλυσης για να έχεις ανοιχτά 2 παράθυρα (ή 2ο monitor) για να γίνεται πιο άμεσα αυτό.
Στο photobucket ανεβαζα οπως ηταν ολοκληρο αλμπουμ με αριθμημενες με τη σειρα φωτο (οπως τις βγαζει η φωτογραφικη . αλλα και αλμπουμ με διαφορες φωτο αλλα με στοιχιση με βαση ημερομηνια ληψης) και μετα που ανεβαιναν πατουσα generate links και μου εβγαζε με τη σειρα σε λιστα ολα τα λινκ των φωτογραφιων οποτε τα επαιρνα ολα με μια αντιγραφη τα εβαζα σε ενα word (να τα εχω κιολας) και τα επαιρνα μετα 20 20 (επειδη θελει το φορουμ) Aσε που στο word εγραφα και αναμεσα στις φωτο το ταξιδιωτικο.
Τωρα να τα παιρνεις ενα ενα τα λινκ ειναι μανικι...αυτη ουσιαστικα ειναι η μεγαλη ευκολια του photobucket
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Είναι πιο εύκολο και πιο γρήγορο από το μπακετ!!
Οπως αναφερω πιο πανω καμια σχεση!! Πολυ καλυτερο το Photobucket...αν ειναι να παιρνω ενα ενα λινκ απο την καθε μια φωτο χεστηκαμε!!
Στο ταξιδιωτικο δλδ θα κανω 400-500 αντιγραφες επικολλησεις?? :UH:
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Στο photοbucket ανεβαζα οπως ηταν ολοκληρο αλμπουμ με αριθμημενες με τη σειρα φωτο (οπως τις βγαζει η φωτογραφικη . αλλα και αλμπουμ με διαφορες φωτο αλλα με στοιχιση με βαση ημερομηνια ληψης) και μετα που ανεβαιναν πατουσα generate links και μου εβγαζε με τη σειρα σε λιστα ολα τα λινκ των φωτογραφιων οποτε τα επαιρνα ολα με μια αντιγραφη τα εβαζα σε ενα word (να τα εχω κιολας) και τα επαιρνα μετα 20 20 (επειδη θελει το φορουμ) Aσε που στο word εγραφα και αναμεσα στις φωτο το ταξιδιωτικο.
Τωρα να τα παιρνεις ενα ενα τα λινκ ειναι μανικι...αυτη ουσιαστικα ειναι η μεγαλη ευκολια του photοbucket
Όπως τα λες είναι. Η ευκολία του Photοbucket ήταν αυτή. Απλά στο τέλος είχε καταντήσει αηδία από τις διαφημίσεις...
Το smugmug σου κάνει sort με όνομα αρχείου, ημερομηνία λήψης, χειροκίνητα και κάποια άλλα αλλά δεν έχει (τουλάχιστον δεν το έχω βρει μέχρι τώρα) link generator.
Γιατί δεν το δοκιμάζεις όμως; Είναι ταχύτατο, χωρίς διαφημίσεις, πολύ απλό, σου θυμίζει εφαρμογή υπολογιστή! Υπάρχει και app για το κινητό. Και έχει free trial 14 ημερών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Πάντως για 50 ευρώ το χρόνο εγώ θα κοιτούσα και το flickr pro..
https://www.flickr.com/account/upgrade/pro
Αν έπρεπε να προτιμήσω σε ποιον θα στείλω τα λεφτουδάκια μου, θα τα έδινα (όπως και τα έδωσα) σε κάποια εταιρία που συντηρεί το αμερικάνικο www.advrider.com καθώς έχω ωφεληθεί από τον τεράστιο όγκο πληροφοριών που έχει.. ;)
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Αν έπρεπε να προτιμήσω σε ποιον θα στείλω τα λεφτουδάκια μου, θα τα έδινα (όπως και τα έδωσα) σε κάποια εταιρία που συντηρεί το αμερικάνικο www.advrider.com καθώς έχω ωφεληθεί από τον τεράστιο όγκο πληροφοριών που έχει.. ;)
Σωστός!
 
Reactions: yns

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν έπρεπε να προτιμήσω σε ποιον θα στείλω τα λεφτουδάκια μου, θα τα έδινα (όπως και τα έδωσα) σε κάποια εταιρία που συντηρεί το αμερικάνικο www.advrider.com καθώς έχω ωφεληθεί από τον τεράστιο όγκο πληροφοριών που έχει.. ;)
Σοφή σκέψη γεροντα....:friendship:
 
Reactions: yns

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Όπως τα λες είναι. Η ευκολία του Photobucket ήταν αυτή. Απλά στο τέλος είχε καταντήσει αηδία από τις διαφημίσεις...
Το smugmug σου κάνει sort με όνομα αρχείου, ημερομηνία λήψης, χειροκίνητα και κάποια άλλα αλλά δεν έχει (τουλάχιστον δεν το έχω βρει μέχρι τώρα) link generator.
Γιατί δεν το δοκιμάζεις όμως; Είναι ταχύτατο, χωρίς διαφημίσεις, πολύ απλό, σου θυμίζει εφαρμογή υπολογιστή! Υπάρχει και app για το κινητό. Και έχει free trial 14 ημερών.

Αυτο λεω αλλα να μην λεγονται ανακριβειες απο καποια γεροντια οτι ειναι και πιο ευκολο :friend:
Aν το δοκιμασω οταν ειναι να ανεβασω το ταξιδιωτικο και μετα ληξει χανονται τα λινκ?? :thinking:

Ωσπου να δουμε τι θα γινει...:UH:
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Τελικά τι είναι καλύτερο να κάνουμε για να μη πηγαίνει χαμένη η δουλειά μας και ο χρόνος μας?

:wtf,:

Κάποια forum ανεβάζουν κατευθείαν φωτό αλλά προφανώς αυτό θα απαιτεί χώρο στο server, άρα χρήματα...
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Ποτέ δε μπορείς να είσαι 100% σίγουρος, εκτός αν ο χώρος είναι δικός σου...
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Παντως τις τελευταιες που ανεβασα ειναι στο imgur.
Εχει και generate links.
και Σορταρισμα.
Καλό φαίνεται αυτό, μόλις έκανα εγγραφή.
Αλλά φοβάμαι ότι σε 1-2 χρόνια θα το γυρίσουν στη συνδρομή κι αυτοί...
 
Top Bottom