Του καντηλιου το βασανο (ιστορια λακουβοδρομου)

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
λοιπον
Αποδειχθηκε οτι τα τζιπιες δε λειτουργουν κανονικα
Αποδειχτηκε οτι τα κουνουπια ηταν πολλα
Αποδειχτηκε οτι δεν ειχε φερει οπως παντα τιποτα κανενας απο αυτα που ειπαμε εκτος απο πολυ οριζμενους
Ζητω συγνωμη για την γενικη!!! καθυστερηση μου λογο πολλαπλων τσιμπηματων και οχι μονο !!!
Σας ευχαριστω ολους για την ανοχη και την υπομονη σας και ειδικοτερα τα νεα παιδια ( δεν ειμαι παραδειγμα προς μιμηση )
Ευχαριστω τον κορακα που ηρθε απο την καλαματα
Τον θαναση που ηρθε απο κορινθο τον ευτυχη που ηρθε άπο ναξο
Τελος παντων εχω μεγαλωσει θα ηθελα να πω πολλα αλλα ειναι γνωστα .....
Χτυπατε κατα ριπας και φωτο και αυτα που σας ευχαριστησαν και αυτα που σας δυσαρεστησαν
Καλο βολι
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Θέλω με την σειρά μου να ευχαριστήσω το πουλί για την εκδρομή στην περιοχή του και για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι ξέρει το βουνό σαν την παλάμη του .

Η εκδρομή έσπασε σε πολλά γκρουπ , στο δικό μας γκρουπ έπεσε πολύ γέλιο , καναμε όλη την διαδρομή και περάσαμε υπέροχα .

Εξοπλισμός για self recovery και φαρμακείο όλοι πρέπει να έχουν , τέλος !

Από το μηχανάκι μου έμεινα πολύ ευχαριστημένος , ξέρω τι πρέπει να φτιαξω ακόμα , και τι πρέπει να ρυθμίσω .

Χάρηκα που γνωρισα νέους φίλους που τα λέγαμε on line.
Πολύς κόσμος στο βουνό σήμερα ,παντα τέτοια .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ΒΟΛΤΑΡΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΣΤΕΡΓΙΟ!





 
Τελευταία επεξεργασία:

tonyduke

Μέλος
Όνομα
Θέμης
Μοτό
R1200GSA
Είμαστε όλοι ακόμα πάνω στο βουνό. Μπράβο σε όλους που ήρθαν, μπράβο στον πλοηγό Στέργιο, μπράβο στα μοτόρια που μας ανέβασαν τόσο ψηλά. Και στο επόμενο με το καλό!
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Πραγματικα Βολταρα advride....
Ευχαριστώ όλους για τις αναμνήσεις που δημιουργήσαμε .... Τα υπόλοιπα από αύριο ....

ΥΓ Στεργιο μου η διοργάνωση σου άγγιζε τα επίπεδα DAKAR .... Είσαι ένας μικρός θεουλης και εμείς τυχεροί που σε έχουμε για πλοηγό !!!!



Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό S7.....
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
και για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι ξέρει το βουνό σαν την παλάμη του
θα συμφωνήσω με το φίλο Κωσταντίνο, και θα προσθέσω μάλλον η δεξιά πρέπει να είναι ...

Ηταν μια κλασική συριζο-βόλτα σήμερα (πουτάνα όλα...) αλλά περάσαμε σούπερ :ok:

Ημουν κι εγώ σε ένα γκρούπ, το οποίο στη συνέχεια χωρίστηκε σε 3 νέα, από τα οποία το 1 χωρίστηκε σε άλλα 2 ,
και τα υπόλοιπα 2 σε 4 το κανένα ...
Στο τέλος βέβαια καταλήξαμε όπως ξεκινήσαμε, δηλ εγώ, ο Βούλης, και ο φίλος μας ο Ηλίας.
Το τελευταίο γκρουπάκι, που ήμασταν με Πάνο, Ευθύμη, και κάποιους φίλους ακόμα, που δεν ξέρω τα ονόματα τους,
πρέπει να φτάνουν όπου νάναι Κοζάνη, απλά δεν πήραν τηλεφωνο ακόμα κι ανησυχώ ...

Πάντως φοβερή μέρα, πολύ ωραία παρέα, και φυσικά πατρίδα - Εύβοια λασπωμένη ανοιξιάτικη, σούπερ

Αγαπάμε και στηρίζουμε "πουλί" και περιμένουμε πως και πως την επόμενη, στο ίδιο πάντα στύλ :ok:
 

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
Επιστροφή στο ακέραιο..
Ευχαριστώ το Στέργιο για την βόλταρα κ τα 2 παλικάρια για την πλοήγηση κ την ολοκλήρωση της βολτας...επίσης κ σε οποια παιδιά γνωρισα απο κοντα!!!


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
θα συμφωνήσω με το φίλο Κωσταντίνο, και θα προσθέσω μάλλον η δεξιά πρέπει να είναι ...

Ηταν μια κλασική συριζο-βόλτα σήμερα (πουτάνα όλα...) αλλά περάσαμε σούπερ :ok:

Ημουν κι εγώ σε ένα γκρούπ, το οποίο στη συνέχεια χωρίστηκε σε 3 νέα, από τα οποία το 1 χωρίστηκε σε άλλα 2 ,
και τα υπόλοιπα 2 σε 4 το κανένα ...
Στο τέλος βέβαια καταλήξαμε όπως ξεκινήσαμε, δηλ εγώ, ο Βούλης, και ο φίλος μας ο Ηλίας.
Το τελευταίο γκρουπάκι, που ήμασταν με Πάνο, Ευθύμη, και κάποιους φίλους ακόμα, που δεν ξέρω τα ονόματα τους,
πρέπει να φτάνουν όπου νάναι Κοζάνη, απλά δεν πήραν τηλεφωνο ακόμα κι ανησυχώ ...

Πάντως φοβερή μέρα, πολύ ωραία παρέα, και φυσικά πατρίδα - Εύβοια λασπωμένη ανοιξιάτικη, σούπερ

Αγαπάμε και στηρίζουμε "πουλί" και περιμένουμε πως και πως την επόμενη, στο ίδιο πάντα στύλ :ok:
Κλαίω απλά , με βλέπει η γυναίκα μου να έχω πέσει κάτω από τα γέλια και με ρωτάει αν είμαι καλά ;

Αχαχαχαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
ΥΓ Στεργιο μου η διοργάνωση σου άγγιζε τα επίπεδα DAKAR .... Είσαι ένας μικρός θεουλης και εμείς τυχεροί που σε έχουμε για πλοηγό !!!!
SE AGAPO



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον αρχιδιοργανωτη-αρχιπλοηγο Στεργιο @Phoenix για την υπέροχη βολτα.Σιγουρα κάποια απρόοπτα υπήρχαν αλλα και αυτά είναι μέσα στο προγραμμα ιδιως οταν υπάρχει τόσο μεγάλη συμμετοχή...Εγω πάντως πέρασα υπέροχα και χάρηκα γιατί είδα φίλους που είχα να τους δω απο το περσινό advtrophy...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ΕβρυΘινγκ ΖούπερΝτούπερ !!!
:yes:

ΑΓΑΠΑΜΕ Στέργιο. :D
:fly:
Εγώ το βουνό (αυτό-το ίδιο) το'μαθα απ'οξω ,αφού το ανεβο-κατεβήκαμε 4 φορές.
ΗμαΝε σταθερά πίσω απ'τον Πουλή...
και...
Το ξέρω πλέον σαν την παλάμη μου.(την δεξιά...μιζα-μανιβέλα λέμε) :p


Χάρηκα για τις νέες (μάχιμες) γνωριμίες ,καθώς κ για τους φίλους που'χα καιρό να δω.


Στις επόμενες....:friendship:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Τακη Μανιατη φιλο του χωρου καλο!!!!παιδι και μοτοσυκλετιστης !!!!!


Μας βρηκε μας ξεμπερδεψε το δρομολογιο και μας αλαξε ενα σκαζμενο λαστιχο σε χρονο τετε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αρχές Φλεβάρη...... Και το πουλί μου είπε ότι ήθελε βόλτα στο καντηλι!
Οι καιρικές συνθήκες άσχημες και όλοι γνωρίζουμε ότι το καντήλι γίνεται πολύ δύσκολο.
Πάμε ρε μουστάκια.... Του είπα.
Πρώτη φορά είναι που θα μπλέξουμε η τελευταία?
Άρχισε λοιπόν η προετοιμασία και ο @forester με τους χάρτες και τα gpx.... Γνωρίζοντας βέβαια ότι όλα αυτά δεν είχαν νόημα.
Το καντήλι θέλει να αυτοσχεδιαζεις και το πουλί ξέρει να το κανει καλά αυτό.
Αυτο που δεν υπολόγισαμε ήταν τα 40 άτομα που μαζεύτηκαν σήμερα στο σημείο συνάντησης.
Μαχιμια γνωστά, αλλά και νέοι αναβάτες που τόλμησαν να έρθουν εκεί πανω.
Οι πολλές συμμετοχες μας έβαλαν στην σκέψη ότι πρέπει να κάνουμε γκρουπ.
Αυτο θα γινόταν αν είχαμε την διαδρομη πάνω από 5 άτομα.... Αλλα την είχαμε 2-3, οπότε έγινε ένα γκρουπ 40 ατομων:eek:
Από την αρχή φάνηκε ότι θα χανόμαστε, αλλά δεν μας χάλασε καθόλου.
Η πρωινή διαδρομή με τα τεράστια λουκια και τα 2 αρκετά λασπωμενα κομμάτια πρόσφεραν στιγμές απείρου γέλιου :D... Όπως θα δούμε στις φώτο που θα μπουν αύριο.
Για το κομμάτι μετά τον Αλεξίου στο μαντουδι θα πρέπει να κάνουμε ξεχωριστή αναφορά στους μάγκες που ήταν στο δεκαμελες γκρουπ!
2 ΚΤΜ 690..3 ΚΤΜ 640 2 χοντρές πομωνες ο Κωστής @kordix, το νέο xr του @onroad και το klr του τεράστιου κόρακα.... Ο οποίος έβγαλε τα δύσκολα κομμάτια χωρίς ντιζα συμπλέκτη.
Αξέχαστη η διαδρομή και το υλικό που θα ακολουθήσει θα δείξει τι εννοώ.

Πουλί.... Ευχαριστώ για όλα! :friendship:
 
Top Bottom