Κυριακάτικη-Ασφάλτινη-στην Εύβοια

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
MEGA FAIL όλων των μετεωρολογικών δελτίων σήμερα !!!
Ημασταν Χαλκίδα ,ήδη έβρεχε απο την Μαλακάσα ,κ τα sites έδιναν ακόμα λιακάδα....

Οπως και να'χει ,καλή κι η κοντινή εξόρμηση μέχρι την Χαλκίδα.
Σούπερ κ το καφέ. Ευχαριστηθήκαμε την κουβεντούλα με το παρεάκι που στήθηκε ,κι ανταλλάξαμε πολλά χαμόγελα.

Να ευχαριστήσω όλους και όλες που είχατε την καλή διάθεση κ ήρθατε να βολτάρουμε παρέα.
Χάρηκα για τις νέες γνωριμίες ,κ στεναχωρήθηκα για τα παιδιά που ,ελείψη αδιάβροχων ,αναγκάστηκαν να γυρίσουν πίσω νωρίς κ μουσκεμένοι.
Ειδικότερα στεναχωρήθηκα για τις μουσκεμένες θαρραλέες κυρίες.(πάρτε τους κανα αδιάβροχο μαζί ωρέ αγόρια)

Φίλε gsmaniac ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για το φωτορεπορτάζ.
Φίλε phoenix ,EYXAΡΙΣΤΟΥΜΕ για τους λουκουμάδες.

Ελπίζω η επόμενη να γίνει σε καλύτερες ,ή έστω σε προβλεπόμενες συνθήκες. :friendship:




ΥΓ: ή αλλιώς > Το "κερασάκι στην τούρτα"
Επιστρέφοντας υπό την βρόχα να πέφτει right trough ,αλλά σβέλτα all the way up
ξάφνου ,στο ύψος της Ν.Φιλαδέλφειας ,νιώθω τον Τενεκέ να κάνει δυό κομπιάσματα
και στο καπάκι να κάνει TILT.
Τουτ'έστιν > έσβησε ο κινητήρας εν κινήσει.
ALARM και δεξιά με την αδράνεια του συνόλου.
Μιζιές ,αλλά τίποτα.
Ημουν 5 λεπτά απο το σπίτι ,αλλά ακινητοποιημένος μέσα στην Εθνική ,κάτω απο την βροχή ,και με την κυρα-Μάρω να με κοιτάει στα μάτια ,περιμένοντας να κάνω κάποιο μαγικό για να ξεκινήσουμε.
ΔΕΝ ΜΟΥ'ΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ κάτι τέτοιο.
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ μου συνέβαινε.
Αφού πέρασα την κυρα Μάρω πίσω απο την σιδερένια μπάρα ,μην έχουμε κανά άλλο ,έλεγξα ότι μπορούσα απο ηλεκτρικά ,κι ήταν όλα ΟΚ.
Το μόνο που έμενε ,ήταν το καύσιμο
Πάτησα μίζα ,θαύμα ,πήρε ,ξεκινήσαμε ,σε 1000 μέτρα ,ξανά τα ίδια.
Φτάσαμε σπίτι με 5 στάσεις του 5λέπτου.
Επαιρνε - Εμενε απο καύσιμο - Εσβηνε - και τούμπαλιν.
Οσμίζομαι ξεροψημένη αντλία καυσίμου.
Kαι δεν μπορώ να βρίσω την αξιοπιστία των Γιαπανέζων ,γιατί το Τενερέ είναι designed & made in Italy.
Και δεν μπορώ να βρίσω τους Ιταλούς ,γιατί στα χαρτιά κ στο τεπόζιτο γράφει Γιαμάπα.
Και δεν ξέρω ποιόν να βρίσω να ξεσπάσω.

Το θετικόν του πράγματος ,είναι οτι συνέβη κοντά στην βάση μας ,και δεν ταλαιπωρηθήκαμε περιμένοντας την οδική βοήθεια.
Το σημαντικόν ,είναι οτι γυρίσαμε όρθιοι.
Το αναμενόμενον ,είναι οτι με πήγαν συνοδεία μέχρι το σπίτι τα φιλαράκια μου ,αλλά ,αν και φυσιολογικό για φίλους ,θα πώ ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Το απόφθεγμα είναι ότι: ΟΛΑ ΣΠΑΝΕ - ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ !!!

Καλά να είμαστε και να βολτάρουμε.:biker2:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δεν πειράζει, πάμε την άλλη Κυριακή, αν δεν βρέχει, αλλά να το πούμε λίγο νωρίτερα για να κανονίσουμε το πρόγραμμά μας... εεεεε... φφφφανταστικέ μου Γάτε?!
Για την άλλη Κυριακή πάντως αν ο καιρός βοηθήσει και δεν βρέχει μονο ξεκινάω και εγω απο αστρος να παμε παρειτσα την βολτούλα που σας χάλασε σημερα ο καιρός!! Να βγάλουμε και λιγο το multi !!!
Την επόμενη Κυριακή
καλώς εχόντων των πραγμάτων
και καλά να είμαστε
καιρού θέλοντος κ Θεού επιτρέποντος
θα παίξει "Χωμάτινη Λαυρεωτική" για Mega & Megla OnOff
by Kordix


So....STAY TUNED. ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
MEGA FAIL όλων των μετεωρολογικών δελτίων σήμερα !!!
Ημασταν Χαλκίδα ,ήδη έβρεχε απο την Μαλακάσα ,κ τα sites έδιναν ακόμα λιακάδα....

Οπως και να'χει ,καλή κι η κοντινή εξόρμηση μέχρι την Χαλκίδα.
Σούπερ κ το καφέ. Ευχαριστηθήκαμε την κουβεντούλα με το παρεάκι που στήθηκε ,κι ανταλλάξαμε πολλά χαμόγελα.

Να ευχαριστήσω όλους και όλες που είχατε την καλή διάθεση κ ήρθατε να βολτάρουμε παρέα.
Χάρηκα για τις νέες γνωριμίες ,κ στεναχωρήθηκα για τα παιδιά που ,ελείψη αδιάβροχων ,αναγκάστηκαν να γυρίσουν πίσω νωρίς κ μουσκεμένοι.
Ειδικότερα στεναχωρήθηκα για τις μουσκεμένες θαρραλέες κυρίες.(πάρτε τους κανα αδιάβροχο μαζί ωρέ αγόρια)

Φίλε gsmaniac ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για το φωτορεπορτάζ.
Φίλε phoenix ,EYXAΡΙΣΤΟΥΜΕ για τους λουκουμάδες.

Ελπίζω η επόμενη να γίνει σε καλύτερες ,ή έστω σε προβλεπόμενες συνθήκες. :friendship:




ΥΓ: ή αλλιώς > Το "κερασάκι στην τούρτα"
Επιστρέφοντας υπό την βρόχα να πέφτει right trough ,αλλά σβέλτα all the way up
ξάφνου ,στο ύψος της Ν.Φιλαδέλφειας ,νιώθω τον Τενεκέ να κάνει δυό κομπιάσματα
και στο καπάκι να κάνει TILT.
Τουτ'έστιν > έσβησε ο κινητήρας εν κινήσει.
ALARM και δεξιά με την αδράνεια του συνόλου.
Μιζιές ,αλλά τίποτα.
Ημουν 5 λεπτά απο το σπίτι ,αλλά ακινητοποιημένος μέσα στην Εθνική ,κάτω απο την βροχή ,και με την κυρα-Μάρω να με κοιτάει στα μάτια ,περιμένοντας να κάνω κάποιο μαγικό για να ξεκινήσουμε.
ΔΕΝ ΜΟΥ'ΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ κάτι τέτοιο.
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ μου συνέβαινε.
Αφού πέρασα την κυρα Μάρω πίσω απο την σιδερένια μπάρα ,μην έχουμε κανά άλλο ,έλεγξα ότι μπορούσα απο ηλεκτρικά ,κι ήταν όλα ΟΚ.
Το μόνο που έμενε ,ήταν το καύσιμο
Πάτησα μίζα ,θαύμα ,πήρε ,ξεκινήσαμε ,σε 1000 μέτρα ,ξανά τα ίδια.
Φτάσαμε σπίτι με 5 στάσεις του 5λέπτου.
Επαιρνε - Εμενε απο καύσιμο - Εσβηνε - και τούμπαλιν.
Οσμίζομαι ξεροψημένη αντλία καυσίμου.
Kαι δεν μπορώ να βρίσω την αξιοπιστία των Γιαπανέζων ,γιατί το Τενερέ είναι designed & made in Italy.
Και δεν μπορώ να βρίσω τους Ιταλούς ,γιατί στα χαρτιά κ στο τεπόζιτο γράφει Γιαμάπα.
Και δεν ξέρω ποιόν να βρίσω να ξεσπάσω.

Το θετικόν του πράγματος ,είναι οτι συνέβη κοντά στην βάση μας ,και δεν ταλαιπωρηθήκαμε περιμένοντας την οδική βοήθεια.
Το σημαντικόν ,είναι οτι γυρίσαμε όρθιοι.
Το αναμενόμενον ,είναι οτι με πήγαν συνοδεία μέχρι το σπίτι τα φιλαράκια μου ,αλλά ,αν και φυσιολογικό για φίλους ,θα πώ ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Το απόφθεγμα είναι ότι: ΟΛΑ ΣΠΑΝΕ - ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ !!!

Καλά να είμαστε και να βολτάρουμε.:biker2:
Αυτό με τα γιαπωνέζικα τείνει να γίνει defacto....
Δεν ξέρω τι παθαίνουν όταν βρίσκονται ανάμεσα σε πολλά ευρωπαϊκά και χαλανε .....να το ψαξουμε:eek::D

Πέρα από την πλάκα. ....μου έμεινε απωθημένο σήμερα.
Τετοια εργαλεία μαζεμένα και δεν καταφέραμε να στρίψουμε, είναι κρίμα.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτό με τα γιαπωνέζικα τείνει να γίνει defacto....
Δεν ξέρω τι παθαίνουν όταν βρίσκονται ανάμεσα σε πολλά ευρωπαϊκά και χαλανε .....να το ψαξουμε:eek::D
Πλάκα-πλάκα ,με αμιγώς Ευρωπαϊκό ,δεν έχω "μείνει" ποτέ....κι έχουν περάσει Παπρίλια & σΚαΤέΜ κάτω απ'τα σκέλια μου.
Με Χόνδα κ Καβλασάκι είχα μείνει.:(
Σήμερα κ με Γιαμάπα.:eek:
Με Σουτζούκι μόνον δεν είχα την εμπειρία ,αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι ...δεν πήρα ποτέ Σουτζούκι.:D


Πέρα από την πλάκα. ....μου έμεινε απωθημένο σήμερα.
Τετοια εργαλεία μαζεμένα και δεν καταφέραμε να στρίψουμε, είναι κρίμα.
Τώρα ,άμα σου πώ τι σκεφτόμουν ,όταν έβλεπα στους καθρέπτες μου το μοτο-τρενάκι μας στην ΕΟ.
Δεν έβλεπα την ώρα ,να πατήσουμε το στροφιλίκι του Αη-Γιάννη του Ρόσσι.
Τέλος πάντων....κάθε εμπόδιο για καλό.(βλ.>εκεί θα έμενε το Τενερέ)

Στην επόμενη.:)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πλάκα-πλάκα ,με αμιγώς Ευρωπαϊκό ,δεν έχω "μείνει" ποτέ....κι έχουν περάσει Παπρίλια & σΚαΤέΜ κάτω απ'τα σκέλια μου.
Με Χόνδα κ Καβλασάκι είχα μείνει.:(
Σήμερα κ με Γιαμάπα.:eek:
Έχουν ψυχή ρε τα Γιαπωνικά, αν το γούσταρες στα αλήθεια δε θα σε άφηνε ποτέ, αλλά εσύ κάθε φορά που το καβαλάς περτικαλιά ονειρεύεσαι! :yew:

edit: και... κόκκινα, αναλόγως πίστας!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πλάκα-πλάκα ,με αμιγώς Ευρωπαϊκό ,δεν έχω "μείνει" ποτέ....κι έχουν περάσει Παπρίλια & σΚαΤέΜ κάτω απ'τα σκέλια μου.
Με Χόνδα κ Καβλασάκι είχα μείνει.:(
Σήμερα κ με Γιαμάπα.:eek:
Με Σουτζούκι μόνον δεν είχα την εμπειρία ,αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι ...δεν πήρα ποτέ Σουτζούκι.:D
Μα...με τετοιο nickname θα ειναι προληπτικα τα Γιαπωνεζικα...:confused::p
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
εμεινες στην ν.φιλαδελφεια,την ωρα που σε εβριζα γιατι πηγες βολτα και δεν ηρθες να με βοηθησεις στο λυσιμο του ktm.
εεε μεσα στην εμβελια μου ησουν....ας προσεχες:pointu:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
εμεινες στην ν.φιλαδελφεια,την ωρα που σε εβριζα γιατι πηγες βολτα και δεν ηρθες να με βοηθησεις στο λυσιμο του ktm.
εεε μεσα στην εμβελια μου ησουν....ας προσεχες:pointu:
Α ναι μαρή γκαντεμόσαυρα ;;;:waiting:
...κατέβα λοιπόν εσύ αύριο πρός τα κάτω να λύσουμε πρώτα τον Τενεκέ ,γιατί θα σ'αφήσω να παλεύεις μονάχος με το θεριό. :devilish:
 

antouan

Μέλος
Όνομα
Αντωνης Καπετανακης
Μοτό
yamaha fazer 1000 fz1
Χαιρετω την ομορφη μοτο παρεα γνωστους και αγνωστους
Ειμαι ο Αντωνης με το fazer (προς το παρον)
Νεουδι στο φορουμ σας μα με πολυ ορεξη για μοτοβολτες και κουβεντα
Ναι φαγαμε πολυ βροχη,ναι μου τρεχαν τα σαλια για στροφιλικι μα περασα πολυ ωραια
 
Top Bottom