Καλοκαιρινές διακοπές!

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Προς Θεσσαλονικείς και οχι μονο...

Φέτος ο κλήρος λέει να επισκεφτούμε την όμορφη Χαλκιδική.
Γνωρίζω πως στο πρώτο πόδι παίζει πολυ διασκέδαση και στο δεύτερο πιο ηρεμία. Γνωρίζω πάλι πως και τα δυο ειναι πολυ όμορφα με το δεύτερο πιο πράσινο Ο στόχος μας και η ερώτηση ειναι ,κατάλυμα μπροστά σε ωραία παραλία ονομαστικά αν ξέρετε ή περιοχή. Αν γίνεται δίπλα του να έχει και κανα δυο ακομα καλές παραλίες. Και ο οικισμός να ειναι σχετικά μεγάλος ή κοντά ώστε να ενδείκνυται για απογευματινή βόλτα, ταβερνάκια γραφικά κλπ.
Απ'οτι καταλαβαίνετε αυτό που μας ενδιαφέρει γιατί μας λειπει εδώ που είμαστε (Ντουμπάϊ) ειναι περισσότερο θάλασσα και ρομάντζο

Η βοήθειά σας ειναι πολύτιμη.


.....salam
 

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Mιας και ειμαι στο πρωτο ποδι εκ γενετης,θα με ακουσεις και δεν θα ερθεις Ιουλιο και Αυγουστο!!!
Πασχάλη να μην έρθω στο πρώτο πόδι αυτούς τους μήνες ή να μην έρθω γενικά αυτούς τους μήνες γιατί η άδεια δεν αλλάζει βρε φίλε από δω κάτω που έρχομαι.
Πες μου όμως...πρότεινε μου κάτι

από Ντουμπάι με την καμήλα μου
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Τελευταία επεξεργασία:

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Μια βόλτα στο πρώτο πόδι θα την κανείς. Αφυτο βραδακι βολτιτσα για ποτακι, κασσανδρινο για κοψιδια, ποσειδι για μια βουτια στην μύτη και τσιπουρακι στη Σιδερα, στα μπιτσομπαρα της χανιωτης, πευκοχωριου και παλιουριου να πάρεις απουσιες απο τους κλαρινογαμπρους και τις νυφες. Ολα αυτά τον Ιούλιο και οχι σουκου. ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη να μην έρθω στο πρώτο πόδι αυτούς τους μήνες ή να μην έρθω γενικά αυτούς τους μήνες γιατί η άδεια δεν αλλάζει βρε φίλε από δω κάτω που έρχομαι.
Πες μου όμως...πρότεινε μου κάτι

από Ντουμπάι με την καμήλα μου
Εφ 'οσον δεν υπαρχει αλλη επιλογη χρονικα βαλε πρωτη επιλογη τις παραλιες πριν το Μαρμαρα η τη Βουρβουρου
στο δευτερο ποδι ωστε να τα εχεις ολα στα ..ποδια σου.
Αν ερθεις στο πρωτο οπωσδηποτε να εισαι καπου στο Παλιουρι ή στο Ποσείδι
διοτι οι δρομοι μεχρι και το Πευκοχωρι απο τη μεσα μερια ειναι μια κυκλοφοριακη κολαση και το ιδιο γινεται και σχεδον σε ολες τις εκει παραλιες.
Εχω παθει πλακα με τις μοναδες που προτεινε ο Γιαννης παραπανω αλλα κανοντας κι εγω μια ερευνα στο ''Θαλασσοκηπο'' στη Βουρβουρου
ειδα χρεωση 2100 ευρω την εβδομαδα.....χωρις να περιλαμβανεται κανενα σκαφος!!
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Επιλογες υπαρχουν και για ολα τα βαλαντια...αρκει να το αποφασισεις σχετικα νωρις..παντως να εισαι σιγουρος οτι απο παραλιες ΚΑΙ φαγητο το 2ο ποδι θα σε εκπληξει ευχαριστα..
Αν θελησεις βοηθεια με οτιδηποτε ή πληροφοριες μην διστασεις θα ειναι χαρα μου να βοηθησω
 

Morniac

Μέλος
Όνομα
Morniac Zaratus
Μοτό
Vstrom K4 650
Σαν τον Πασχαλη και εγω θα πω....καμια βολτα στο 1ο ποδι....εκτος και εαν θελεις να τρελαθεις με την κινηση,να αγχωθεις με τους μεθυσμενους και να βουτηξεις σε θαλασσες πιο ζεστες απο το συνηθες (απο ευνοητους λογους).Δεν λεω εχει γαματες παραλιες αλλα οχι για αυτη τη περιοδο...
 

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Παίδες σας ευχαριστώ πάρα πολύ

από Ντουμπάι με την καμήλα μου
 

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
Προς Θεσσαλονικείς και οχι μονο...

Φέτος ο κλήρος λέει να επισκεφτούμε την όμορφη Χαλκιδική.
Γνωρίζω πως στο πρώτο πόδι παίζει πολυ διασκέδαση και στο δεύτερο πιο ηρεμία. Γνωρίζω πάλι πως και τα δυο ειναι πολυ όμορφα με το δεύτερο πιο πράσινο Ο στόχος μας και η ερώτηση ειναι ,κατάλυμα μπροστά σε ωραία παραλία ονομαστικά αν ξέρετε ή περιοχή. Αν γίνεται δίπλα του να έχει και κανα δυο ακομα καλές παραλίες. Και ο οικισμός να ειναι σχετικά μεγάλος ή κοντά ώστε να ενδείκνυται για απογευματινή βόλτα, ταβερνάκια γραφικά κλπ.
Απ'οτι καταλαβαίνετε αυτό που μας ενδιαφέρει γιατί μας λειπει εδώ που είμαστε (Ντουμπάϊ) ειναι περισσότερο θάλασσα και ρομάντζο

Η βοήθειά σας ειναι πολύτιμη.


.....salam
Γιατί δεν πας στο 3ο πόδι; Στο δρόμο του Θεού;
Αφού ξέρεις τα μέρη...
;)
 

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Η Βουρβουρου και πέριξ φαίνονται καταπληκτικά, αυτό που δεν είδα όμως μονο στις φωτό του γουγλι παντα ειναι οτι δεν ειναι πολυ οργανωμένες οχι τόσο από άποψη ξαπλώστρες ομπρέλες αλλα από κάποια καντίνα καφέ μπαρ δίπλα στην παραλία.


.....salam
 
Top Bottom